Férfi kosár Eurokupa: Golomán György remekelt, győzött a csapata – videó

K. Zs.K. Zs.
2022.12.01. 00:37
Golomán György az eddigi legjobb meccsét játszotta az idei Eurokupában (Fotó: Árvai Károly, archív)
Golomán György és Kristian Kullamäe vezérletével 104–98-ra győzött a litván Lietkabelis a vendége, a szlovén Olimpija Ljubljana ellen a férfi kosárlabda Eurokupa szerdai játéknapján.

Golomán György 31:43 percet töltött a pályán, remek dobóteljesítménnyel 23 pontot szerzett – a duplákat 4/5-tel, a triplákat 3/4-gyel, a büntetőket hibátlanul (6/6) dobta –, négy védőlepattanó, 1-1 assziszt, labdaszerzés és labdaeladás, négy kiharcolt, egy elkövetett fault került a neve mellé.

Kristian Kullamäe eggyel több (24) pontot szerzett a litván csapatban, de a teljesítménymutatók alapján hajszállal a magyar válogatott játékos volt a jobb, persze a lényeg nem ez, hanem a győzelem volt.

A papírforma a hazaiak sikerét ígérte, hiszen az Olimpija egyelőre nyeretlen, ennek megfelelően volt tetemes előnye is a litván csapatnak, csakhogy a szlovénok visszakapaszkodtak, a végjátékban háromra olvadt a különbség – aztán a fordítás már nem jött össze.

Akárcsak Golománnak, Maronka Zsombornak is az e heti volt a legjobb meccse az Eurokupa mostani idényében. A Joventut Badalonában egyelőre a minél több játéklehetőségért harcoló fiatal magyar játékos 9:27 percet kapott a Bourg elleni – hazai pályán 85–80-ra elveszített – keddi rangadón, megszerezte első nyolc pontját ebben a kiírásban (1/1 dupla, 2/3 tripla), ezen kívül egy-egy rossz büntetője és labdaeladása, valamint egy kiharcolt és két elkövetett faultja került a jegyzőkönyvbe.

449–527 0.000

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).