Férfi kosár Eurochallenge: túlórában győzött a Körmend

2013.11.19. 20:08
Hosszabbításban győzött a Körmend a BC Kijev ellen a férfi kosárlabda Eurochallenge-sorozat 3. fordulójának keddi játéknapján. A magyar csapat sokáig hátrányban volt, ám az utolsó negyedben egyenlített, majd a túlórában megfordította a találkozót, így megszerezte első győzelmét a sorozatban.

D-CSOPORTD-CSOPORT

Az első három negyedben tetemes hátrányt szedett össze a Körmend, a kijevi együttes 13 ponttal vezetett a záró játékrész előtt. Ám ebben beindult a magyar csapat, és 30–17-es etapjával ledolgozta hátrányát, ezzel hosszabbításra mentette a találkozót.

A túlóra aztán meghozta a sikert, a Körmend két vereség után először győzött a sorozatban. A magyar együttes vezére a dupla dupláig (25 pont, 13 lepattanó) jutó montenegrói légiós, Zarko Rakocsevics volt, de Ferencz Csaba 25 pontja is megsüvegelendő. Az ukrán gárdánál az amerikai Lee Humphrey volt a legeredményesebb 26 egységgel.

B-CSOPORT

Az Atomerőmű már korán nagy hátrányba került a Krasznija Krilja Szamara ellen, a nagyszünetben már 33 pont volt a differencia – köszönhetően annak, hogy a paksiak a második negyedben mindössze hat pontig jutottak. A különbség 42 pont is volt a két csapat között, a házigazda azonban visszatornázta azt 33-ra.

Az esélyesebbnek számító orosz együttes egyébként a játék legtöbb elemében felülmúlta magyar ellenfelét, többek között dobószázalékban és megszerzett lepattanókban is. A Paks így három forduló után két vereséggel és egy győzelemmel áll csoportjában.

FÉRFI KOSÁR EUROCHALLENGE, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT

ATOMERŐMŰ SE–KRASZNIJE KRILJA SZAMARA (orosz) 56–89 (16–25, 6–30, 14–18, 20–16)
Paks, 800
néző. Vezette: Neskovics (szerb), Sundic (montenegrói), Mazzoni (olasz)
PAKS: Kovács Á. 3, McGruder 12/6, Körtélyesi 2, SZABÓ ZS. 12/3, Jones 3. Csere: Tóth Á. 8, Vaughn 4, Eilingsfeld 6, Medve 6, Baki
SZAMARA: Miles 8, B. WRIGHT 17/3, Nichols 10, J. WRIGHT 17/3, Puskov 2. Csere: ZABELIN 14/6, PONKRASOV 16/6, Vaszilijev, Csebanyenko 2, Martyinov 3/3, Zujev
Az eredmény alakulása. 1. p.: 0–4. 4. p.: 4–4. 7. p.: 9–18. 11. p.: 16–27. 13. p.: 20–27. 20. p.: 22–55. 25.p.: 28–63. 28. p.: 30–68. 34. p.: 42–84. 36. p.: 50–87
Kipontozódott: Puskov (37. p.)
Dzunics Braniszlav, a Paks edzője: – Nehéz bármit mondani egy ilyen meccs után, amelyen egy sokkal jobb csapat ellen játszottunk. Az elején ellenfelünknek minden bejött, ráadásul mi kicsit megilletődtünk, és rengeteg hibával játszottunk az első félidőben, amikor eldőlt a meccs. Pozitív számunkra, hogy ízelítőt kaptunk egy magasabb szintű kosárlabdából.
Szergej Bazarevics, a Szamara edzője: – A hétvégén a nem megfelelő hozzáállásunk miatt vesztettünk a Riga ellen, így most arra fektettük a hangsúlyt, hogy a játékosok attitűdje megfelelő legyen. Ezúttal jó szellemben játszottunk és nyertünk, mert jobb csapatunk van a Paksnál.

KÉSŐBB

Royal Hali Gaziantep (török)–CSM Oradea (romániai)

D-CSOPORT
Körmend–BC Kijev (ukrán) 103–99 – hosszabbítás után (15–18, 22–28, 19–23, 30–17, 17–13)