Férfi kosár EuroChallenge: túl hosszú hajrát nyitott a Szolnok

2014.02.18. 19:43
Dragan Alekszics és csapata két vereséggel zárta szlovéniai túráját (Fotó: Pozsonyi Zita, archív)
A Szolnoki Olaj a második félidőben 20 pontos hátrányt lefaragva két pontra megközelítette a Krka Novo Mestót Szlovéniában a férfi kosárlabda EuroChallenge második csoportkörének ötödik fordulójában, de az utolsó öt perc a hazai csapaté volt, amely 89–78-ra megverte a magyar kupagyőztest.

A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata nem utazott haza a szombati ljubljanai Adria-liga-mérkőzése után, hanem Szlovéniában maradt, és a fővárosból átutazott Novo Mestóba, ahol kedden az EuroChallenge második csoportkörének utolsó előtti találkozóját játszotta a Krka ellen.

A meccset a Tisza-partiak várhatták nyugodtabban, mert nem voltak győzelmi kényszerben, a továbbjutásukat az eddig egy győzelemmel álló francia Cholet elleni hazai sikerrel mindenképpen bebiztosítják. Ám a hat győzelmet számláló szép sorozat végét jelentő ljubljanai vereség után jól jött volna egy siker...

Csakhogy nem indult jól a meccs, a szlovén csapat, amelyet az EuroChallenge-ben 65–48-ra legyőzött hazai pályán az Olaj (az Adria-ligában viszont 63–55-re a Novo Mestó-iak nyertek meg a Tiszaligetben), 11–2-es kezdés után 28–17-es előnnyel zárta az első tíz percet, és végig magabiztosan tartotta tízpontos előnyét.

Sőt a nagyszünet után rátett egy lapáttal, és zsinórban hat pontot szerezve 58–38-ra növelte előnyét. Ezen a ponton könyvelhette el a Krka, hogy megvan a meccs, a Szolnok ugyanis elkezdett felzárkózni, a szombati meccset gyomorproblémái miatt kihagyó szerb Sztrahinja Milosevics és a négy személyi hibája miatt a kipontozódás szélére kerülő, de elsősorban lepattanózásban remeklő Lóránt Péter vezérletével az Olaj visszakapaszkodott, és a záró negyedben két pontra megközelítette a hazaiakat.

Ám 73–71 után szolnoki rövidzárlat következett, a szlovénok 9–0-s rohamukkal el is döntötték a találkozót.

A vége 11 pontos szlovén győzelem lett, de a Szolnok így is simán továbbjuthat, ha egy hét múlva hazai pályán legyőzi a csoport utolsó helyén álló Cholet-t.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
2. CSOPORTKÖR, J-CSOPORT, 5. FORDULÓ

KRKA NOVO MESTO (szlovén)–SZOLNOKI OLAJ KK 89–78 (28–17, 24–21, 14–22, 23–18)
Novo Mesto, 1100 néző. V: Mahlin (orosz), Olaru (román), Rohacky (osztrák)
NOVO MESTO: Rojc 2, Becirovic 13/3, Muric 9/3, Hukic 8/6, Booker 17/3. Csere: Klobucar 20/6, Buljan 7/3, Kastrati 3/3, Bolcina 10. Edző: Alekszandar Dzikics
SZOLNOK: Warren 12/3, Vojvoda 11/3, Milosevics 18/9, Lóránt 13/3, Báder. Csere: Simon B. 13/6, Holiday 6/6, Rakics 1, Keller Á. 4. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–2. 6. p.: 18–7. 11. p.: 31–17. 16. p.: 41–31. 19. p.: 46–31. 22. p.: 58–38. 28. p.: 62–53. 29. p.: 65–60. 35. p.: 73–71. 37. p.: 82–71
Kipontozódott: Kastrati (37. p)
Dragan Alekszics:
– Rosszul kezdtünk az első és a harmadik negyedben is. Mindkétszer fel tudtunk állni, de a végére felemésztette az erőnket az állandó kapaszkodás, így nem tudtunk eléggé koncentrálni a végén. A minimális célunkat azonban elértük, mert kevesebb, mint tizenhét ponttal kaptunk ki, így a saját kezünkben van a sorsunk, az utolsó fordulóban otthon nyernünk kell a Cholet ellen.