Férfi kosár EuroChallenge: simán kikapott a Jászberény

2013.12.03. 20:55
A férfi kosárlabda EuroChallenge F-csoportjában a Jászberény itthon 76–54-es vereséget szenvedett a török Bursától.

A Jászberény itthon 4–4-ig tartotta a lépést a török Bursával az EuroChallenge F-csoportjában.

Ezt követően a magyar csapat 16 pontot kapott úgy, hogy közben egyet sem szerzett, ez a sorozat pedig tulajdonképpen már az első negyedben el is döntötte a meccset.

Tíz perc után 23–7-re vezetett a török csapat, a folytatásban pedig már tíz pont alá sem tudott kerülni a Jászberény, a vége pedig több mint húsz közte – 76–54-re nyert a Bursa. A Jászberény négy meccs után négy vereséggel áll.

EUROCHALLENGE
F-CSOPORT, 4. FORDULÓ
FORTRESS JÁSZBERÉNYI KSE–TOFAS SC BURSA (török) 54–76 (7–23, 17–16, 17–26, 13–11)

Salgótarján, 500 néző.
V: Wilkinson (brit), Maliszewski (lengyel), Jovanic (bosnyák)
JÁSZBERÉNY: RAIVIO 14, Soós 5/3, MARKOVICS 9, Dramicsanin 6/3
Djukics 7/3. Csere: Mladenovics 1, Horti 3, Lázár, Szögi 9/3, Kelemen. Edző: Földi Sándor
BURSA: STIPEVIC 12/6, Denmon 7/3, Dokuyan 7/3, Geyik 8, ELONU 10. Csere: Ekin 9, Cetin 7/6, Demirel 1, Aydin, BALAZIC 13/9, Semli 2. Edző: Ahmed Caki
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4. 9. p.: 4–20. 13. p.: 9–27. 17. p.: 17–34. 24. p.: 28–49. 27. p.: 36–56. 33. p.: 42–68. 36. p.: 42–72
Kipontozódott: Soós (37. p.), Demirel (38. p.)
Földi Sándor: – Sajnos, nem tudtuk megismételni a Jekatyerinburgban nyújtott jó teljesítményünket. Rengeteg hibát követtünk el, az ellenfél szinte minden lepattanót megszerzett, mi pedig tucatnyi nagy ziccert elhibáztunk. Nem látom a tüzet, az akarást a játékosokon.
Ahmed Caki: – Mindenképpen meg kellett nyernünk a mérkőzést, hogy tovább tudjunk jutni a csoportból. A Jászberény jól és erőszakosan kosárlabdázott, de végig mi kontrolláltuk a találkozót, kellőképpen összpontosítottunk, és úgy érzem, megérdemelten győztünk.

A csoport másik meccsén: Ural Jekatyerinburg (orosz)–Krka Novo Mesto (szlovén) 79–68

1. Bursa 4 3 1 313–272 7
2. Jekatyerinburg 4 3 1 316–303 7
3. Krka Novo Mesto 4 2 2 278–276 6
4. JÁSZBERÉNY 4 4 252–308 4