Férfi kosár EuroChallenge: rossz kezdés, körmendi vereség

2013.12.03. 20:04
A férfi kosárlabda EuroChallenge D-csoportjában a harmadik helyen álló Körmend a második Ljubercit fogadta. A magyar csapat rosszul kezdte a meccset, és ez meg is bosszulta magát, a vasiak 80–70-es vereséget szenvedtek orosz ellenfelüktől.

A harmadik helyen álló Körmend rosszul kezdte a második helyen álló, orosz Ljuberci elleni hazai meccset az EuroChallenge D-csoportjában. A meccs első kosarát ugyan a magyar csapat szerezte, ezután viszont rövid időn belül 12–6-os hátrányba került a Körmend, az első negyed végére pedig már több mint tíz ponttal, 26–14-re vezettek a vendégek. Ráadásul ez az állás még a hazaiakra nézve volt hízelgő, ugyanis 24–9-re is vezetett a Ljuberci.

A rossz kezdés alapvetően meghatározta a meccs képét. A Körmend ugyanis hiába futott az eredmény és az orosz gárda után, esélye sem volt az egyenlítésre.

A 20 pontig jutó montenegrói center, Zsarko Rakocsevics és a 14 pontos magasbedobó, Török Roland jól játszott, a többiek azonban nem tudtak kiemelkedőt nyújtani, így végül 80–70-es vereséget szenvedett a Körmend.

EUROCHALLENGE
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ

INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC–TRIUMF LJUBERCI (orosz) 70–80 (14–26, 16–16, 23–23, 17–15)
Körmend, 800 néző V: Yilmat (török), Liszka (lengyel), Fuska (szlovák)
KÖRMEND: Moore 5, El-Amin 12/6, Ferencz 3/3, Török 16, RAKOCSEVICS 20. Csere: Kutasi 3/3, Fodor G. 2, Grebenár 5, Sonyák 2, Sömenek, Kusnyer 2. Edző: Hencsey Tamás
LJUBERCI: HIGGINS 18, Chapell 8, KULAGIN 16, Szpiridonov 2, LANDRY 13. Csere: Rakovics 8, Zarjazko, Lazarov, Vihrov 8, Valijev 7/3. Edző: Vaszilij Karaszjov
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–6. 8. p.: 9–24. 13. p.: 16–30. 16. p.: 24–32. 23. p.: 37–46. 27. p.: 46–56. 35. p.: 62–71. 39. p.: 68–76
Hencsey Tamás: – Lanyha iramban kezdtünk, és szinte mindvégig megmaradt az akkor kialakult különbség. Huszonegyszer adtuk el a labdát, ezekből többnyire megelőzhető kosarat kaptunk. A folytatásban mindkét együttes jobb volt támadásban, de ez már nem változtatott semmin. Kevesebb eladott labdával, és több megszerzett lepattanóval szorosabb lehetett volna a mérkőzés.
Vaszilij Karaszev: – Fontos meccs volt, mert biztosítottuk a továbbjutásunkat. Jól védekeztünk, amiből gyorsan tudtunk indulni. A második negyedben a hazaiak elkezdtek játszani, mi pedig – amikor már tizenöt ponttal vezettünk – elkezdtünk könnyelműsködni.