Férfi kosár EuroChallenge: már nem hibátlan az Olaj

2013.11.20. 18:55
A férfi kosárlabda EuroChallenge H-csoportjában az eddig hibátlanul álló Szolnoki Olaj a 3. fordulóban 76–68-as vereséget szenvedett a fehérorosz Cmoki Minszk vendégeként.

Az első két meccsét megnyerő Szolnoki Olaj végig szoros találkozót játszott az EuroChallenge-ben az egy győzelemmel és egy vereséggel kezdő Cmoki Minszk vendégeként.

A magyar csapatnak még a mérkőzés közvetlen hajrájában is megvolt az esélye a győzelemre, hiszen két perccel a vége előtt 68–66-re még vezetett, ezt követően viszont már csak a hazaiak szereztek pontokat, így végül 76–68-ra a fehéroroszok nyertek.

A Szolnok már csak azért is nagyon bánhatja a végjátékot, mert az utolsó negyed elején tíz ponttal, 59–49-re is vezetett.

Az Olaj elsősorban a palánk alatt remekelt, köszönhetően a 21 pontot (közte egy triplát) jegyző és 12 lepattanót is begyűjtő Lóránt Péternek. A másik oldalon Demonte Harper játéka emelkedett ki, az amerikai 19 pontot szórt, közte három triplát, melyekkel fontos szerepet játszott abban, hogy csapata meg tudta fordítani a meccset.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
H-CSOPORT, 3. FORDULÓ

CMOKI MINSZK (fehérorosz)–SZOLNOKI OLAJ KK 76–68 (22–24, 20–16, 6–19, 28–9)
Minszk, 1000
néző.
MINSZK: Harper 19/9, Mirkovics 10/6, Uljanko 2, Trasztyinyeckij 3/3, Benson 14. Cs: Laskevics 2, Ljutics, 2, Petty 15/6, Hunter 9/3. Edző: Donaldas Kairys.
SZOLNOKI OLAJ: Rakics 3/3, Vojvoda 14/6, Oliver 10/6, Ivosev 4, LÓRÁNT 21/3. Cs: Simon B. 4, Keller Á. 12, Horváth Á., Markovics. Edző: Nedeljko Asceric
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–12. 8. p.: 17–19. 13. p.: 28–30. 15. p.: 35–32. 19. p.: 40–38. 24. p.: 42–48. 30. p.: 48–59. 34. p.: 56–61. 38. p.: 63–66. 40. p.: 73–68.

Korábbi eredmény: Rilszki Szportiszt (bolgár)–BC Mures (román) 70–68