MTI 2018.04.12 10:08 Frissítve: 2018.04.12 13:02

Férfi kosár: eltört a magyar válogatott légiós csuklója

Eltört Allen Rosco csuklója csapata szerdai spanyol bajnoki mérkőzésén, a magyar válogatott kosárlabdázó tízhetes kihagyásra számíthat.

Allen Rosco válogatott mezben (Fotó: Koncz György)

A spanyol liga (Liga Endesa) honlapja arról számolt be, hogy az Iberostar Tenerife soraiban játszó Allen Rosco a Delteco GBC elleni találkozón egy esést követően rosszul érkezett a talajra.

Még este kórházba szállították, ahol a vizsgálat megállapította a törést. A sérülés nem igényel orvosi beavatkozást, de Allen körülbelül két és fél hónapig nem lesz játékra alkalmas állapotban. A magyar válogatott június 28-án Koszovó, három nappal később Litvánia ellen játszik világbajnoki selejtezőt, egyelőre kérdéses, Allen pályára léphet-e.

A 24 éves sportoló a válogatott egyik legeredményesebb játékosa volt az eddigi három vb-selejtezőn, azokon összesen 43 pontot szerzett.

2018.09.12 08:26:39

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

Ivkovics Sztojan szerint idegenben is nyerhet a kosárválogatott a pénteki vb-selejtezőn.

2018.08.27 18:12:52

Kosárlabda GYŐRI FERENC

A magyar válogatott Govens Darrin helyére sokoldalú csapatjátékost kaparintott meg a bajnoki ezüstérmes Falco Ron Curry személyében.

2018.08.16 09:02:59

Kosárlabda FAZEKAS ZOLTÁN

Patinás francia klubnál, az 1984-ben Koracs-kupa-győztes Pau-Ortheznél folytatja pályafutását.