Férfi kosár Ek: az Alba makulátlan; nyert a Szolnok és a Falco

2018.11.14. 20:30
Az Alba Fehérvár továbbra is hibátlan az Európa-kupa csoportkörében (Fotó: Török Attila)
A már továbbjutott Alba Fehérvár magabiztos, 21 pontos győzelmet aratott a bolgár Rilszki Szportiszt vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában. A Szolnoki Olaj hazai pályán 13 ponttal, 87–74-re nyert a hozzá hasonlóan már szintén továbbjutott olasz Sassari együttese ellen. A Szombathely 95–84-re nyert a már szintén kiesett angol Leicester Riders vendégeként.

FEHÉRVÁR

Dzunics Braniszlav vezetőedző együttese százszázalékos, 4/0-s mérleggel utazott el Bulgáriába tét nélküli mérkőzésre, ugyanis a Rilszkinek már nem volt esélye arra, hogy továbbjusson a 16 csapatos második csoportkörbe.

A fehérvári gárda október végén 84–80-ra megverte hazai pályán a szamokoviakat, és bár a szerdai meccsen az első negyed után még egypontos hátrányban volt, a folytatásban kétséget sem hagyott a nyertes kiléte felől.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a fehérváriak amerikai hátvédje, Allerik Freeman volt 27 ponttal.

SZOLNOK

Dragan Alekszics vezetőedző együttese 3/1-es mérleggel várta a százszázalékos olaszokat, azaz már mindkét csapat bebiztosította helyét a 16 csapatos második csoportkörben.

Az Olaj októberben két és fél perccel a vége előtt még hét ponttal vezetett Szardínián, onnantól kezdve viszont csak a házigazdák dobtak kosarat, és 98–94-re nyertek.

Szerdán a félidőig fej fej mellett haladtak a csapatok, a magyar együttes ezt követően ellépett, és már nem is engedte visszazárkózni riválisát. A hazaiak legjobbja a 23 pontos Vojvoda Dávid volt.

FALCO

Gasper Okorn vezetőedző együttese 1/3-as mérleggel utazott el a még nyeretlen angolokhoz, azaz már mindkét csapat számára eldőlt, hogy nem juthat tovább a 16 csapatos második csoportkörbe.

A Falco októberben éppen a Riders ellen szerezte meg egyetlen győzelmét, s Angliában nehezítette a magyar csapat dolgát, hogy a fehérorosz Aljakszandr Pustahvar brit vízuma nem érkezett meg, így ő nem léphetett pályára a szigetországban. A szerdai meccsen a hazaiak egészen a nagyszünetig magabiztosan vezettek, ezt követően azonban a magyar csapat átvette az irányítást, s magabiztos játékkal diadalmaskodott.

A legeredményesebb szombathelyi játékos Stefan Balmazovic volt 28 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA, EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 5. FORDULÓ

RILSZKI SZPORTISZT (bolgár)–ALBA FEHÉRVÁR 83–104 (18–17, 24–34, 20–27, 21–26)
Szamokov. Vezette: Krug (orosz), Kaludjerovics (montenegrói), Stasiev (moldovai)
RILSZKI: Harris 3, Marinov 13/3, Georgiev 6, Jenkins 11, Gugino 16/3. Csere: Bozov 2, Edwards 6, Hadzsiruszev 5/3, Marincseszki 8, Vaszov 13/3.Edző: Ljudmil Hadzsiszotirov
ALBA: Cartwright 13, Freeman 27/12, Filipovity 10/3, Lóránt 20, Heath 12/3. Csere: Bullock 7/3, Keller I., Boykins 15/9, Tóth P., Varga M.Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 6. perc: 16–2. 11. p.: 18–19. 12. p.: 20–27. 14. p.: 28–32. 18. p.: 34–46. 27. p.: 50–69. 30. p.: 60–76. 34. p.: 73–85. 36. p.: 73–92
Dzunics Braniszlav: –
Úgy gondolom, szép győzelemmel zártuk a bulgáriai túrát. Megérdemelten nyertünk, voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor nagyon jól játszottak a fiúk, ez a legfontosabb. A kezdésnél ugyan beragadtunk, de nagyon gyorsan visszajöttünk a meccsbe. Végig keményen dolgoztunk, ennek köszönhetően arattunk magabiztos sikert.

1. ALBA 5 5
441–402 10
2. Varese 4 3 1 342–295 7
3. Porto 4 1 3 325–333 5
4. Rilszki 5 5 379–457 5

H-CSOPORT
SZOLNOKI OLAJ KK–DINAMO SASSARI (olasz) 87–74 (23–22, 16–15, 25–15, 23–22)
Szolnok, 1227 néző. Vezette: Yalman (török), Karakacunisz (görög), Jurcevic (horvát)
SZOLNOK: VOJVODA 23/9, Kovács P. 2, BENKE 9, MILOSEVICS 16, Tóth Á. 8. Csere: AIRINGTON 7, Rowsey 4, ANDRIC 13, Murphy 5, Csák.Edző: Dragan Alekszics
SASSARI: SMITH 16/3, BAMFORTH 15/3, Petteway 12/6, Polonara 5/3, COOLEY 15. Csere: Thomas 7/3, Devecchi, Spissu, Diop 1, Gentile 2, Magro, Pierre 1.Edző: Vincenzo Esposito
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–5. 6. p.: 17–12. 9. p.: 22–20. 14. p.: 30–27. 17. p.: 37–29. 19. p.: 39–35. 24. p.: 53–43. 28. p.: 61–49. 33. p.: 73–57. 38. p.: 80–72
Kipontozódott: Andric (34. p.), Colley (39. p.)
Kiállítva: Thomas (23. p.)
Dragan Alekszics: –
Pozitívum, hogy mindegyik negyedet megnyertük a jó olasz csapat ellen. Sikerünket főként a jó védekezésünknek köszönhetjük. Nagy élmény volt ez a mérkőzés, reméljük, sok ilyenben lesz még részünk.
Vincenzo Esposito: – Az első félidőben kontrolláltuk a játékot, a folytatásban viszont szétesett a támadójátékunk, és túl sokat foglalkoztunk a játékvezetőkkel. Tudomásul kell venni, hogy a kosárlabdában csapatként kell játszani, és a védekezésben is jobban kell koncentrálnunk.

LEICESTER RIDERS (angol)–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 84–95 (31–27, 24–22, 13–22, 16–24)
Leicester. Vezette: Szomosz (görög), Vecerskis (litván), Esteve Malmierca (andorrai)
LEICESTER: Washington 7/6, Douse 4, Anderson 6/6, Holder 19/9, Larsson 5. Csere: Burnett 13, Thomson 10/3, Lascelles, Martin 18, Wright.Edző: Rob Paternostro
FALCO: Curry 20/6, Norfleet 11/3, Váradi B. 14/6, Balmazovics 28/18, Reddic 14. Csere: Tóth N. 6, Bíró 2, Kucsora.Edző: Gasper Okorn
Kipontozódott: Reddic (36. p.), Bíró (39. p.)
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–8. 3. p.: 11–8. 4. p.: 11–12. 5. p.: 16–12. 8. p.: 24–25. 10. p.: 29–25. 15. p.: 42–33. 18. p.: 46–47. 20. p.: 55–49. 23. p.: 56–57. 26. p.: 64–59. 29. p.: 66–69. 36. p.: 71–86
Gasper Okorn: –
Nagyon örülök a győzelemnek, önbizalomnövelő sikert arattunk, az elmúlt időszak gyengébb formája után javítani tudtunk. A második félidőben feljavuló védekezésünkkel fordítottuk a magunk javára a meccset.