Férfi kosár: Allenék hosszabbításban megverték Hangáékat

2017.12.10. 21:38
Végig nagyon szoros mérkőzést játszott egymással a Barcelona és a Tenerife a spanyol férfi kosárlabda-bajnokságban. A vendégek 93–91-re győztek hosszabbítás után.

FÉRFI KOSÁRLABDA, SPANYOL BAJNOKSÁG
ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ
FC Barcelona Lassa (8–3)–Iberostar Tenerife (6–5) 91–93 (17–25, 19–13, 24–20, 17–19, 14–16) – hosszabbítás után

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Az első negyedben még egyértelműen a Ponitka, majd Tobey által vezetett Tenerife akarata érvényesült (17–25), és ezt az előnyt tartották a 17. percig a vendégek, de a félidőben már csak két pont volt a Barcelona lemaradása, a harmadik negyedben pedig fej fej mellett haladt a két gárda, s a hazaiak két ponttal jobban álltak tíz perccel a vége előtt (60–58). A záró játékrész első felében a gránátvörös-kékek, a másodikban pedig a BL-címvédő állt jobban, ám a rendes játékidő vége döntetlen lett (77–77). A hosszabbításban is végig fej fej mellett haladtak a csapatok, és Rodrigo San Miguel duplájával győzött végül a Tenerife, hiába játszott hatalmasat a túloldalon Juan Carlos Navarro.

A hazaiaknál Hanga Ádám szűk 26 perc alatt 12 pontot (5/10 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető), 5 pattanót, 1-1 gólpasszt és blokkot, 3 szerzett és 2 eladott labdát, valamint 3 beütött és 2 kiharcolt faultot jegyzett, 11 VAL-lal zárt. A túloldalon Allen Rosco 11 és fél perc alatt 5 pontot (1/2 dupla, 0/2 tripla, 3/4 büntető), 2 pattanót, 2 beütött és 3 kiharcolt faultot rakott a közösbe, így 4 VAL-t ért el.

A Barcelona legjobb dobói: Navarro 22/12, Sanders 14/6, Seraphin 12, Hanga Ádám 12.
A Tenerife legjobb dobói: Ponitka 28/3, Abromaitis 17/9, Tobey 11.