Férfi kosár Adria-liga: az Olaj hosszabbítás után nyert

2013.12.28. 18:49
Willie Warren 12 gólpasszt osztott ki (Fotó: Meder István, archív)
A Szolnoki Olaj 80–75-re nyert hazai pályán hosszabbítás után a horvát KK Zadar ellen a férfi kosárlabda Adria-liga 14. fordulójában.

A Vojvoda Dávid vezette Szolnok 23–16-re megnyerte a nyitó negyedet, a második játékrészben pedig már 14 ponttal is vezetett. A nagyszünet előtt azonban a Zadar produkált egy 11–0-s sorozatot, így egy csapásra szoros lett a mérkőzés (35–32).

A harmadik negyedben megszerezte első pontjait szolnoki színekben Sztrahinja Milosevics, az Olaj frissen igazolt szerb játékosa, aki ezen a meccsen mutatkozott be új csapatában. A horvát gárda azonban nem volt hajlandó leszakadni, a 36. percben pedig kilencedik triplájával átvette a vezetést.

Az utolsó percben már ismét a Szolnoknál volt az előny (70–67), azonban Toni Prostran egy hárompontossal hosszabbításra mentette a meccset vendégeknek.

Hiába, mert az ötperces ráadásban a Szolnok kerekedett felül, és 80–75-re megnyerte az összecsapást. A legeredményesebb Olaj-játékos Vojvoda volt 16 ponttal, de Keller Ákos (14 pont) és Milosevics (12 pont, 10 lepattanó) teljesítményére sem lehetett panasz, míg Willie Warren ezúttal az előkészítésben jeleskedett (11 pont, 12 assziszt).

FÉRFI KOSÁRLABDA
ADRIA-LIGA, 14. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–KK ZADAR (horvát) 80–75 (23–16, 12–16, 21–17, 14–21, 10–5) – hosszabbítás után
Szolnok, 1900
néző. V: Jovcsics, Maricsics, Jasmina (szerbek)
SZOLNOK: Warren 11, Rakics 4, VOJVODA 16/9, OLIVER 11/3, KELLER 14. Csere: Simon B. 3/3, Báder 2, Holiday 7/3, MILOSEVICS 12. Edző: Dragan Alekszics
ZADAR: PROSTRAN 14/9, Ramljak 5/3, SUTALO 20/9, DIJAN 13/6, Sobin 4. Csere: Batur 12/3, Djugum 7, Kraljevic. Edző: Hrvoje Vlasic
Az eredmény alakulása: 4. p.: 10–4. 8. p.: 20–9. 14. p.: 28–16. 18. p.: 35–26. 24. p.: 42–40. 28. p.: 51–47. 34. p.: 58–54. 38. p.: 66–67. 43. p.: 75–73
Kipontozódott: Sobin (32. p.), Djugum (40. p.), Dijan (41. p.)
Dragan Alekszics:
– Jó kezdés után apró hibákat vétettünk, és elbizonytalanodott a játékunk, nem figyeltünk oda védekezésben, és támadásban is pontatlanná váltunk. Szerencsére a hosszabbításban jól koncentrálva megnyertük a mérkőzést.
Hrvoje Vlasic: – Tartalékosan jöttünk, igyekeztem sokat rotálni a csapatot. Az elején enerváltak voltunk, de tizennégy pontos hátrányból is visszajöttünk a meccsbe. A végén mindkét csapat nyerhetett volna, ami ezúttal a szolnokiaknak sikerült.