Férfi kosár: 65 pontos siker, Hangáék történelmet írtak

2018.04.11. 23:37
Hanga Ádám csapata, az FC Barcelona 65 pontos győzelmet (121–56) aratott a kieső helyen álló Real Betis felett a spanyol kosárlabda-bajnokság 27. fordulójában, ezzel az ACB-liga történetének legnagyobb különbségű sikerét könyvelte el. Hanga 15 pontot dobott, és a mérkőzés legeredményesebb játékosának bizonyult.

Az ACB-ligában az eddigi rekordot ugyancsak a Barca tartotta, amely 2013 decemberében 59 pontos verést mért a Valladolidra (109–50). A katalánok legutóbb 30 évvel ezelőtt voltak ennyire termékenyek spanyol bajnoki meccsen, továbbá a Betis ellen termelt 121 pontjukkal szezoncsúcsot is elértek. Az ACB-ligában ezt megelőzően háromszor fordult elő, hogy egy csapat legalább kétszer annyi pontot dobjon, mint az ellenfele.

Hanga Ádám negyedórát töltött a pályán – egész pontosan 15:05 percet –, ez idő alatt 15 pontot szórt, valamint 4 asszisztot és 5 lepattanót jegyzett.

A Barcelona 19–8-as mérleggel harmadik a tabellán, az élen a Real Madrid (24–3) áll.