Férfi Adria-liga: az Olaj a nagyszünetig bírta a tempót

2014.02.15. 19:13
A szolnokiak a meccs elején meglepték az Olimpiját, de aztán alulmaradtak (Fotó: Pozsonyi Zita, archív)
A friss Magyar Kupa-győztes Szolnoki Olaj 74–57-es vereséget szenvedett az Olimpija Ljubljana otthonában a férfi kosárlabda Adria-liga 20. fordulójának szombati játéknapján. Az Eurochallenge-kupa legjobb 16 csapata közé jutott magyar együttes csak a mérkőzés első felében volt egyenrangú partnere riválisának, amely a szünet után elhúzott, és magabiztosan nyert.

Az első félidőben hullámzó játékot láthatott a szlovén közönség, az első negyedben az Olaj 9–2-re vezetett, a másodikban a Ljubljana 32–21-re húzott el. Ám még ezután is vissza tudott kapaszkodni a Szolnok, és a félidőt 11–0-s rohammal zárva egyenlőre hozta az első félidőt.

A másodikban azonban megint gyorsan elhúzott 11 ponttal az Olimpija, de erre már nem volt válasz, s hiába kért időt 45–34-nél Dragan Alekszics, az Olajt erejéből már csak a különbség tartására tellett. A negyedik negyedben a szlovénok még egy fokozattal feljebb kapcsoltak, és miután kiismerték a magyar csapat játékát és felőrölték az erejét, végül is simán hozták a mérkőzést.

A Szolnok hat győzelemmel és 14 vereséggel áll a sorozatban.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
20. FORDULÓ

OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–SZOLNOKI OLAJ KK 74–57 (18–18, 14–14, 23–13, 19–12)
Ljubljana, 500 néző. V: Dozai (horvát), Vojinovics (montenegrói), Glisics (szerb)
OLIMPIJA: Vladovic 9/3, Joksimovic 5/3, Gailius 12/3, Drobnjak 3, Omic 2. Cs: Salin 14/12, Stepheson 15, Rupnik, Muric 11, Jackson 3. Edző: Ales Pipan
SZOLNOK: Rakics 12/3, Vojvoda, Holiday 6/6, Lóránt 12, Keller 13. Cs: Simon B. 3, Báder 4, Warren 2, Ivosev 5, Tóth Z. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–9. 8. p.: 11–11. 10. p.: 16–15. 13. p.: 25–18. 16. p.: 32–21. 20. p.: 32–32. 24. p.: 45–34. 33. p.: 64–48. 39. p.: 74–55
Dragan Alekszics:
– Az első félidőben jól játszottunk, ültek a dobásaink is, és fegyelmezetten védekeztünk. A fordulás után a Ljubljana agresszívabb stílusra váltott, nekünk pedig rengeteg problémánk adódott, sok üres dobást rontottunk. Több kulcsjátékost is pihentettem a kiemelten fontos Krka Novo Mesto elleni EuroChallenge-meccsre.