U20-as női kézi-vb: Szlovénia kipipálva, jöhet a negyeddöntő

2014.07.07. 19:58
A magyar válogatott 26–20-ra nyert Szlovénia ellen a Horvátországban zajló U20-as női kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A mieink a norvégokat kiejtő németekkel játszanak a negyeddöntőben.

A Dugoszolóban megrendezett mérkőzésen szinte végig a magyar válogatott vezetett, az első félidő végén 15–12-t mutatott az eredményjelző. A szünet után nehezen lendült újra játékba a Hajdu-csapat, hét percig képtelen volt kapuba találni, és a szlovénok egyenlítettek (15–15).

Ezt követően azonban az ellenfélnél következett egy hasonlóan hosszú gólcsend, ez pedig eldöntötte a találkozót. A mieink elhúztak öt góllal, és nem engedték szorossá tenni a végjátékot.

A szerdai negyeddöntőben a Norvégiát 27–24-re legyőző német együttes vár a magyar csapatra, Kaproncán, 20.45-től. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a nyolcaddöntőben megsérült Kurucz Ivett bokája, így az ő szereplése kérdéses a negyeddöntőben.

NŐI KÉZILABDA, U20-AS VB, HORVÁTORSZÁG
NYOLCADDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–SZLOVÉNIA 26–20 (15–12)

Dugoszolo. V: Bethmann, Caferopulosz (görögök)
MAGYARORSZÁG: Bíró, Ferenczi, Szemerey (kapusok), Dombi, Gyimesi, Hajtai 1, Korsós 3, Kurucz 3, Lukács 2, Májer, Mészáros, Sirián 1, Szekerczés 4 (2), Tóth G. 4 (1), Virág 3 (1), Walfisch 5. Szövetségi edző: Hajdu János.
SZLOVÉNIA: Tripkovic, Golob, Hrovatic (kapusok), Ferfolja 3 (3), Jagurdzija, Juric, Leski 1, Ljepoja 1, Melavc, Milakovic 1, Mrmolja 7, Pirc, Pisek 1, Regner 1, Stanko 2, Ugrin 3 (2). Szövetségi edző: Bojan Voglar.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5.