Tokió 2020: Franciaország is a legjobb négyben női kézilabdában

2021.08.04. 15:12
A franciák is elődöntősök (Fotó: Getty Images)
A francia női kézilabda-válogatott 32–22-re legyőzte Hollandiát a tokiói olimpia negyeddöntőjében, és bejutott a legjobb négybe.

Remekül kezdték a franciák a mérkőzést, akik végig vezetve a kezükben tartották a meccset. A szünetre nyolcgólos előnyt harcoltak ki (19–11).

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, a hollandok nem tudtak hét gólnál közelebb férkőzni, végül tízgólos vereséget szenvedtek.

A franciák és a Győr kapusa, Leynaud Amandine 51 százalékosan védett, azaz a lövések felét megfogta, ami fantasztikus teljesítmény. A szintén győri Nze Minko Estelle két gólig jutott. A Ferencváros játékosa, Malastein Angela a hollandok legeredményesebb játékosa volt a maga öt góljával.

Noha a magyar válogatott kiesett a legjobb nyolcban, elmondhatjuk, hogy a mieink – a torna legnagyobb esélyese ellen – szenvedték el a legszűkebb vereséget a negyedöntők során.