Remekeltek az ETO norvég légiósai, kikaptak a németek

2011.12.04. 23:22
A montenegróiak (fehérben) legyőzték Németországot (Fotó: Imago)
A Brazíliában zajló női kézilabda-világbajnokság csoportkörében Norvégia kiütéses sikert aratott Kína ellen: az európai együttes 43–16-ra legyőzte ázsiai riválisát. Heidi Löke, a Győri ETO légiósa volt a norvégok legeredményesebbje hét góllal, míg az ETO norvég kapusa, Lunde Haraldsen 18 lövésből 11-et hárított. Montenegró legyőzte Németországot, Dél-Korea nem kegyelmezett Kazahsztánnak.

Montenegró 25–24-re győzött Németország ellen a brazíliai női kézilabda-világbajnokság A-csoportjának második fordulójában.

Gyilkos sorsolásuk van a németeknek a világbajnokságon: a norvégok bravúros, 31–28-as legyőzése után nem valamelyik könnyebb ellenfél, hanem az igen erős montenegrói csapat „jött szembe": Heine Jensen csapata ezt a meccset már nem is tudta megnyerni.

A németek Franziska Mietzner büntetőgóljával kezdték a meccset, hogy aztán hat percig ne találjanak be – a gólcsend után aztán Mietzner felelt a montenegróiaknak háromszor is (4–4).

Német szempontból ez volt nagyjából az utolsó pozitív szakasza az első félidőnek, Montenegró ugyanis 8–4-re meglépett jó védekezéssel és lerohanásokkal, jött is az időkérés. Szünetig a német válogatott kettőre csökkentette a hátrányt, de nagyon akadozott a támadójátéka (10–12).

Knezevics kiállítása után a németek gyorsan egyenlítettek a második félidő elején, de nem tudták átvenni a vezetést, Montenegró pedig szép lassan megint elhúzott – a 44. percre már hat góllal (13–19), Katarina Bulatovics és Bojana Popovics vezérletével.

A montenegróiak alighanem elhitték, hogy megvan a meccs, és ha nincs az exgyőri beállós, Ana Djokics két remek egyéni megmozdulása, meg is égethették volna magukat – ugyanis a német csapat a hajrára még összekapta magát és feljött egy gólra az utolsó percben. Az utolsó lehetőségnél Klein azonban rosszul passzolt, nem sikerült egyenlíteni – Montenegró egy gólt megőrzött előnyéből és 25–24-re diadalmaskodott.

„Kár, hogy az első félidőben nem találtuk a ritmust. Túlzottan a védekezésre koncentráltunk, és nem maradt elég energiánk és ötletünk az előrejátékra. 13–19 után nagyon összeszedtük magunkat, de egyenlíteni már nem sikerült. Ha azt mondják nekem előre, hogy két világbajnoki címre is esélyes csapatból egyet megnyerünk, akkor azzal elégedett lettem volna. Ebből a vereségből tanulnunk kell, a következő meccsünk lesz a legfontosabb" – értékelt Jensen.

A találkozó legjobbjának a nyolcgólos Katarina Bulatovicsot választották meg, a németek legeredményesebbje a szintén nyolcszor betaláló Mietzner lett. A csoport további vasárnapi meccsén Angola legyőzte Izlandot.

A B-csoportban Dél-Korea nem kegyelmezett Kazahsztánnak: 31–19-es siker lett a vége. A címvédő Oroszország második meccsét is megnyerte a vb-n: Spanyolországot 28–22-re múlta felül. Hollandia megsemmisítette Ausztráliát: 53–15-re győzött az európai együttes.