Rasmussen: Én nem tudok kapura lőni a lányok helyett

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.12.07. 13:01
A csehektől elszenvedett vereség után Dánia ellen javíthat a magyar női kézilabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokságon (kezdés: 20.45, Tv: M2, élőben az NSO-n). A tavalyi vb-n egy demoralizáló zakó után leléptük az északiakat, és most is hasonló formajavulásra lenne szükség.
embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed
Embed kód:
mceBlockPasteEnd
embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed
Embed kód:
mceBlockPasteEnd

„A győzelem önbizalommal tölt el, a vereség megerősít" – idézte kedden Kim Rasmussen szavait az európai szövetség. Valahogy így kell a magyar válogatottnak is továbblépnie a csehek elleni pofon után. A kapitány ugyan a saját szerepét hangsúlyozta a nem várt eredményben, azzal viszont a magyar játékosok is tisztában voltak, hogy még egyszer nem követhetnek el hasonló alapvető hibákat, mert akkor nem lesz esélyünk Dániával szemben.

„Vállaltam a felelősséget a csehek elleni vereségért, mert tényleg az én hibám volt. De szerdán sem én leszek fent a pályán – ezt már a Nemzeti Sportnak nyilatkozta a dán szakember. – A lányoknak is felelősséget kell vállalniuk saját magukért, mert én nem tudok kapura lőni helyettük. Ha elkezdenek mást csinálni, mint amit gyakoroltunk, azzal már nem tudok mit kezdeni. Úgyhogy rajtuk is múlik, hogyan játszunk – nekik is meg kell mutatniuk, hogy bármire készek a győzelemért."

Rasmussen a kedd délelőtti edzésen külön is elbeszélgetett a játékosokkal, hol a szélsőket gyűjtötte maga mellé, hol Görbicz Anitához szegődött, hol pedig a védelemben meghatározó szerepet betöltő Szekeres, Kisfaludy kettősnek magyarázott.

A tréningen, ha csak maszkban is, de újra együtt edzett a társakkal a tartalék Szucsánszki Zita, és noha a kapitány tett olyan megjegyzést a dán sajtónak („Remélhetőleg tud játszani, egy napot velünk készül, és meglátjuk"mondta Rasmussen), hogy elképzelhető a ferencvárosi irányító becserélése, erre végül nem került sor. Kockázatos is lenne tíz nappal egy orrtörés után felvenni a harcot a dán védelemmel.

Rasmussen Görbicz Anitával is külön elbeszélgetett (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
Rasmussen Görbicz Anitával is külön elbeszélgetett (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)

Hétfőn úgy tűnt, az is problémát jelentett, hogy túl sok volt az új információ a stábtól, így ezúttal arra helyezték a hangsúlyt az edzésen, hogyan tudják a leghatékonyabban megtámadni a dánokat védekezésben és támadásban. Volt honnan meríteni, ugyanis Rasmussen segítője, Kristian Kristiansen minden dán játékos minden lövését feldolgozta, nemcsak a válogatottból, hanem a Bajnokok Ligájából is.

Érdekes párhuzam, hogy amíg nálunk Szucsánszki nem játszhatna a maszkjában a meccsen, addig az ellenfélnél Maria Fisker viselheti a fejvédőjét. Bár a balszélső esetében sem volt ilyen egyértelmű a helyzet, ugyanis az EHF az első változatot nem engedélyezte (pedig bukaresti klubjában nem volt vele probléma a BL-ben sem), ezért a Montenegró elleni nyitány előtt alakítani kellett rajta, puha anyaggal vonták be, amely már megfelelt.

Maria Fisker egy puhább fejvédőt kapott (Fotó: Henning Bagger/Scanpix)
Maria Fisker egy puhább fejvédőt kapott (Fotó: Henning Bagger/Scanpix)

A magyar csapat egyhuzamban a harmadik világversenyen találkozik a dánnal: két éve, Debrecenben a mieink 23–20-ra kaptak ki az emlékezetes, a dánok által hosszú ideig hét mezőnyjátékossal végigtámadott meccsen (ki gondolta volna akkor, hogy ebből azóta csaknem trend lesz), a tavalyi vb-n viszont a magyarok 29–22-re lelépték az ellenfelet, méghozzá akkor is közvetlenül egy nehezen magyarázható, demoralizáló vereség (a Montenegró elleni 32–15-ös zakó) után. A dánok azért is foglalkoztak annyit Szucsánszkival, mert az irányító azon a találkozón nyolc gólt lőtt, így biztos nem bánják, ha ezúttal nem kell tőle tartaniuk.

A dán sajtó egyébként meglepve konstatálta, hogy az első mérkőzésükön milyen kevés szurkoló volt: a kézilabdameccsek alkalmával 3200 fő befogadására alkalmas malmői csarnokban 1674-en foglaltak helyet, márpedig a város igen könnyen megközelíthető Koppenhágából. Arra jutottak, hogy a költségek is szerepet játszhattak a nézők elmaradásában, ugyanis csak az Öresund hídon való átkelés átszámítva nagyjából 13 500 forintba kerül egy autó esetében, ami két, legalacsonyabb árkategóriájú jegynek felel meg.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG

CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A SZERDAI PROGRAM
C-CSOPORT (Malmö)

18.30: Csehország–Montenegró
20.45: Dánia–MAGYARORSZÁG (Tv: Petőfi Tv)
D-CSOPORT (Helsingborg)
18.30: Románia–Oroszország (Tv: Sport2)
20.45: Horvátország–Norvégia

ELLENFÉLNÉZŐ: DÁNIA
Olimpia:
1. (1996, 2000, 2004), 9. (2012) – 4 részvétel
Világbajnokság: 1. (1997), 2. (1962, 1993), 3. (1995, 2013), 4. (2001, 2005, 2011), 5. (1957, 1965, 2009), 6. (1971, 1999, 2015), 7. (1973), 9. (1975), 10. (1990), 13. (2003) – 18 részvétel
Európa-bajnokság:
1. (1994, 1996, 2002), 2. (1998, 2004), 4. (2010), 5. (2012), 8. (2014), 10. (2000), 11. (2006, 2008) – 11 részvétel
Egymás elleni mérleg Dániával szemben: 49 mérkőzés, 26 győzelem, 3 döntetlen, 20 vereség, 1049–1015-ös gólkülönbség

Legutóbbi mérkőzés: 2015.12.09., világbajnokság
Magyarország–Dánia 29–22 (15–12)
Csoportmérkőzés, A-csoport, Herning.
Magyarország:
Kiss É. – Kovacsicz 2, Tomori 3, Szucsánszki 8, Szamoránsky P. 5, Zácsik 2, Kovacsics 1. Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres, Görbicz 3, Triscsuk 3, Bódi, Mayer 1, Erdősi, Planéta, Bulath 1. Szövetségi kapitány: Németh András

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:
JANURIK Kinga (Érd), KISS Éva (Győri Audi ETO)
Jobbszélsők: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: HORNYÁK Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (Dunaújvárosi KKA), PLANÉTA Szimonetta (Thüringer HC – Németország)
Irányító: GÖRBICZ Anita (Győri Audi ETO)
Beállók: DOMBI Luca (Mosonmagyaróvár), KISFALUDY Anett (Érd), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: KLIVINYI Kinga (Érd), SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), TRISCSUK Krisztina (Siófok)
Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok), SCHATZL Nadine (FTC Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim RASMUSSEN
Edző: SITI Bea
Kapusedző: BAKOS István

Tartalék: SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)

A MAGYAR VÁLOGATOTT TOVÁBBI CSOPORTMÉRKŐZÉSE
December 9., 18.30: Montenegró–Magyarország (Tv: M4 Sport)

AZ EB CSOPORTBEOSZTÁSA
A-csoport (Stockholm):
Svédország, Szerbia, Spanyolország, Szlovénia
B-csoport (Kristianstad):
Hollandia, Franciaország, Németország, Lengyelország
C-csoport (Malmö):
Montenegró, Magyarország, Dánia, Csehország
D-csoport (Helsingborg):
Norvégia, Oroszország, Románia, Horvátország
A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe.

SZURKOLÓI SZOFTVER AZ EB-RE: A számítógépes Excel-alkalmazást letöltheti a fotóra kattintva!

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik