Ötödször 40 gól fölött az ETO a bajnokságban

2011.12.29. 19:50
Heidi Löke a vb után sem szenved energiahiányban (Fotó: Németh Ferenc - archív)
A megelőző 11 bajnoki mérkőzésén veretlen Győri ETO-nak nem okozott gondot az újabb erőpróba sem: a női kézilabda NB I százszázalékos listavezetője csütörtök este 47–22-re legyőzte az Érdet.

A Brazíliából nemrégiben világbajnokként visszatérő Heidi Löke három góljával adta meg az alaphangot az ETO, amelyben a vb-különítmény többi tagja (Katrine Lunde Haraldsen, Jovanka Radicsevics, Eduarda Amorim) is játékra jelentkezett.

A norvég Löke a szünetig nyolc gólig jutott, a két csapat közötti különbség tíz fölé hízott (23–11), és a tendencia a második félidőben sem változott. Görbicz Anita hétméterese nyomán a 48. percben már több mint húsz pont választotta el egymástól a két csapatot (36–15).

Ana Gros lőtte a 40. győri gólt, a vége 47–22. A győriek most nyújtották a harmadik legeredményesebb támadójátékukat ebben a bajnoki szezonban, és most jutottak ötödször 40 gól fölé. Korábban a Szekszárdnak és a Fehérvárnak 49, a Dunaújvárosnak 45, a Debrecennek 43 gól lőttek.

Még egy mérkőzést rendeztek csütörtök este: ezen a 11. fordulóbeli találkozón a Fehérvár meglepetésre 28–26-ra legyőzte a harmadik helyen álló Vácot.

A házigazda Alcoa szinte végig vezetett a mérkőzésen, volt, hogy előnye négygólosra nőtt (14–10), de a Vác felzárkózott, és 25–25-nél utolérte ellenfelét. Az izgalmas végjátékban, 27–26-os hazai vezetésnél a Vác támadhatott, de nem sikerült az újabb egyenlítés, és az utolsó szót végül a fehérváriak mondták ki.

NŐI KÉZILABDA NB I
A 9. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEN
GYŐRI AUDI ETO–ÉRD 47–22 (23–11)
Győr, 1500 néző. V: Bóna, Miskei
Győr: LUNDE HARALDSEN – Orbán 2, HORNYÁK Á. 3, GÖRBICZ 6 (3), LÖKE 13, Amorim 3, KOVACSICS 6. Cs: PÁLINGER (kapus), RADICSEVICS 7, Lekics 4, GROS 3. Edző: Karl-Erik Böhn
Érd: Oguntoye – Tamás, KOVÁCS A. 4, Bognár 2, Vukcevic 1, Tóth T. 3, Vincze 2. Cs: Gridnyeva (kapus), Szekeres 2, WOLF 5, Török 3, Balog. Edző: Szabó Edina
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/0
Karl-Erik Böhn: – Nagyon jól játszottunk, öröm volt nézni a csapat felszabadult játékát. Két kiváló kapusteljesítmény mellett támadásban és védekezésben is minden a helyén volt, így szép sikerrel búcsúztattuk az évet.
Szabó Edina: – Volt két nagyon gyenge periódusunk a mérkőzés közepén, ezek okozták a súlyos vereséget.
11. FORDULÓ
ALCOA FKC–VÁCI NKSE 28–26 (16–15)
Székesfehérvár, 1000 néző. V: Nagy F., Túróczy
FEHÉRVÁR: SZIKORA – Niksics 3, Nikcsevics 1, TILINGER 6, RÁDL 6, TRISCSUK 7 (1), Vaszari 3. Cs: Cziráky (kapus), Kuhinkó, Bízik 1, Becséri 1 (1), Horváth B. Edző: Mihály Attila
VÁC: JUHÁSZ E. – Ertl, Barján 2, TÁPAI SZ. 7 (4), Uhraková 2, KLIVINYI 12, Szegedi. Cs: Bíró B. (kapus), Fülöp A. 1, Mészáros R., Gyetván 1, Horváth A. 1. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–2. 11. p.: 6–4. 17. p.: 9–6. 24. p.: 14–11. 28. p.: 15–13. 34. p.: 17–17. 40. p.: 22–19. 46. p: 23–21. 52. p.: 24–23. 58. p.: 26–26
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
Mihály Attila: – Örülök, hogy így is tudunk játszani, ám annak nem örülök, hogy nem mindig így játszunk.
Ökrös Csaba: – Kemény, szoros mérkőzésre számítottam, a pontatlan befejezéseink miatt kevesebb gólt tudtunk lőni.

1. Győri Audi ETO KC 12 12 480–290 +190 24
2. FTC 11 10 1 385–325 +60 20
3. Váci NKSE 11 7 1 3 312–279 +33 15
4. Siófok KC 11 7 1 3 332–314 +18 15
5. DVSC 11 6 5 311–318 –7 12
6. Veszprém Barabás KC 10 5 1 4 290–296 –6 11
7. ÉTV-Érdi VSE 11 5 6 298–308 –10 10
8. Alcoa Fehérvár KC 11 4 1 6 293–328 –35 9