Női kézilabda NB I: nyolc góllal győzött az Alba Fehérvár

2018.10.20. 19:18
Az Alba Fehérvár KC házigazdaként nyolc góllal legyőzte a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I szombati mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC 29–21
(16–13)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Sándor, Szikszay
FEHÉRVÁR:
GYÖRKÖS – NASCIMENTO 8 (3), GORSENYINA 8, Temes 3 (2), ZSILINSZKAJTYE 3, Mendy 4, Pelczéder 2. Csere: Mistina (kapus), Májer, Szarka A., Boldizsár, Sztankovics 1, Rózsás, Utasi. Edző: Deli Rita
MKC:
Scholtz – Kovacsicz 3, Horváth B. 2, Gyimesi, KOPECZ 4, Farkas V. 2, Bízik R. 3. Csere: Gubíková (kapus), TILINGER 6 (1), Márczy, Sz. Vukcsevics, Hajtai 1. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása: 6. perc:
2–1. 12. p.: 6–3. 18. p.: 10–7. 24. p.: 13–10. 28. p.: 15–11. 34. p.: 19–14. 40. p.: 21–14. 46. p.: 23–16. 52. p.: 26–18. 58. p.: 28–20
Kiállítások:
10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
7/5, ill. 1/1
Deli Rita: –
Jó tempójú mérkőzés volt, melynek nagy részében megvalósítottuk, amit elterveztünk. Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, színes játékot nyújtott ellenfelünk, és egyáltalán nem látszott újonc csapatnak. Szívósan, jól kézilabdázott, tudatos volt viszont, hogy védekezésben többféle variációt játszottunk, próbáltuk fárasztani őket. A második félidőben csináltuk azt, amit szerettünk volna, de ehhez kellett Györkös Rebeka kiváló teljesítménye is.
Bognár Róbert: –
Megérdemelten győzött a Fehérvár, az első félidőben tudtunk partnerek lenni, addig bírtuk nagyjából. Látni kell, hogy jelenleg nem vagyunk sokan, belső poszton három játékosom volt, ott már felőrölt bennünket az ellenfelünk, elfáradtunk, technikai hibákat vétettünk, ezekből pedig könnyű gólokat kaptunk. Tisztességgel végigküzdötte a meccset a csapat, de több megbeszélt dolgot nem hajtott végre.NŐI KÉZILABDA NB I