Női kézilabda NB I: kiesett a Szekszárd, ötgólos váci félidő

2012.05.12. 20:50
A női kézilabda NB I rájátszásának utolsó előtti fordulójában a Szekszárd 25–16-ra kikapott Békéscsabán, így matematikailag biztossá vált, hogy Kovács Jenő együttese búcsúzik az élvonaltól. A Vác odahaza kapott ki az Alcoától, ráadásul úgy, hogy az első félidőben mindössze öt gólt dobott.

Az 5–8. helyért zajló rájátszásban a Veszprém magabiztosan győzte le ismét a Debrecent, így karnyújtásnyira került az ötödik hely megszerzésétől.

NŐI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–UKSE SZEKSZÁRD 25–16 (12–7)
Békéscsaba, 700 néző. V: Dobrovits, Tájok
Békéscsaba: VERESS – Hajduch 1, Toskovics 3, Kamper 2, TÓTH K. 3, GLUSICA 5, Kelemen. Cs: Futaki (kapus), Walfisch 1, LJUBAS 4, Zsilák, Szögi 2 (2), Dombi, GÁVAI 4. Edző: Kovács Péter
Szekszárd: TRIFFA – Szekerczés 3 (1), Fauszt, Gulya 1, Jenőfi 1, Weigel 4 (2), VASAS 3. Cs: Mészáros (kapus), BURAI 3, Kaló 1, Palkó. Edző: Kovács Jenő
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0, 16. p.: 4–4, 24. p.: 10–5, 33. p.: 14–8, 36. p.: 14–10, 48. p.: 21–12, 54. p.: 23–13
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3
Fauszt Éva már az 5. percben piros lapot kapott, miután egy kétperces kiállítást meglehetősen vehemensen reklamált.

Kovács Péter: – Magabiztosan győztünk, és teljesítettük az alapcélt, a bennmaradást. A szezonértékelés azonban keserédes lesz.

Kovács Jenő: – Az elején elkövetett súlyos fegyelmezetlenség megpecsételte sorsunkat. További negatívum még: sérültjeink száma tovább nőtt.
VÁCI NKSE–ALCOA FKC 15–21 (5–11)
Vác, 400 néző. V: Bacs, Bán
VÁC: BÍRÓ – Baross 1, Mészáros R. 2, Uhrakova 1, Fülöp, Klivinyi 6 (2), Szondi 2. Cs: Juhász (kapus), Gyetván, Ertl 1, Tápai Sz., Ivanics 2, Petrovics. Edző: Ökrös Csaba
ALCOA: SZIKORA – Niksic, NIKCSEVICS 3, TILINGER 4, Horváth B., TRISCSUK 9 (3), Vaszari 3. Cs: MARUSCEC, Kuhinkó 1, Rádl 1, Zsigmond V., Becséri, Mayer K. Edző. Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 9. p.: 1–4. 15. p.: 3–5. 19. p.: 5–6. 34. p.: 6–12. 46. p.: 11–16. 55. p.: 12–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Ökrös Csaba: – Gratulálok Bíró Blanka teljesítményéhez.
Konkoly Csaba: – Nagyon örülünk, hogy igen magas színvonalú védekezéssel és csapatmunkával ismét nyerni tudtunk idegenben.
VESZPRÉM BARABÁS–DEBRECEN 34–27 (18–14)
Veszprém, 300 néző. V: Kisfalvi, Péli
VESZPRÉM: KISS É. – Azari 2, FARKAS 4, Földes V. 1, MAYER SZ. 10, BULATH 13 (8), Mayer M. 1. Cs: Lengyel (kapus), HANCZVIKKEL 2, Szabadfi, Földes K., Selmeczi 1 (1). Edző: Gyurka János
Debrecen: Király – Slatka P. 3, Karnik Sz. 2, Bálint, Kudor 3, SISKA 5, KAZAI 8. Cs: Makai (kapus), DAKOS 4 (2), Szilágyi, Varsányi 1, Karnik M., Som 1. Edző: Köstner Vilmos
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 6/2
Gyurka János: – Sok sérültünk ellenére sikerült egységes csapatjátékot nyújtanunk, a második félidő derekától már a fiatalok is lehetőséget kaptak.
Köstner Vilmos: – A veszprémiek három kimagasló képességű játékosa eldöntötte a meccset. Ha a büntetőinket és a ziccereinket jobban értékesítjük, szorosabb eredmény is születhetett volna.
AZ 5–8. HELYÉRT M Gy D V L–K Gk P
5. Veszprém Barabás KC 5 4 1 159–129 +30 11
6. Alcoa Fehérvár KC 5 4 1 123–120 +3 9
7. Váci NKSE 5 1 1 3 116–128 –12 7
8. DVSC 5 1 4 136–157 –21 3
A 9–12. HELYÉRT M Gy D V L–K Gk P
9. Dunaújvárosi REK 5 3 1 1 166–154 +12 10
10. Budapest Bank Békéscsaba 5 2 1 2 148–133 +15 9