Fordulatos meccsen ikszelt az FTC a Győri ETO-val

2017.03.01. 17:10
Nycke Groot próbál áttörni a ferencvárosi falon (Fotó: Földi Imre)
A női kézilabda NB I 15. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán 28–28-as döntetlent játszott a Győri Audi ETO KC-val, amely ezzel elveszítette hibátlan mérlegét. A Győr már öt góllal is vezetett, a végén mégis a Ferencváros támadhatott a győzelemért az idény eddigi legjobb meccsén.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
15. FORDULÓ
FTC-RAIL-CARGO HUNGARIA–GYŐRI AUDI ETO KC 28–28 (13–14)
Elek Gyula Aréna, 1400
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
FTC: BÍRÓ – Lukács V. 1, Kovacsics 3, SNELDER 4, ZÁCSIK 4, Szucsánszki 3, SCHATZL 10 (3). Csere: Szikora (kapus), Szekeres, Mészáros R., Pena 2, Faluvégi, Jovanovics 1, Hornyák D. Edző: Elek Gábor
GYŐR: Grimsbö – Bódi 2, N. MÖRK 8 (2), BROCH 7, AMORIM 5, GROOT 4, Görbicz. Csere: Kiss É. (kapus), Tomori 2, el-Gaui, Hársfalvi, Puhalák, Knedlíková. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–2. 15. p.: 5–6. 22. p.: 8–12. 25. p.: 10–14. 34. p.: 13–17. 44. p.: 20–23. 53. p.: 26–25
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Elek Gábor:
– Az első félidőben egy gyengén sikerült periódusunkból lépett el az ETO. A második játékrészben megvoltak a helyzeteink, de kimaradtak, akkor jöttünk fel, amikor elkezdtünk hinni magunkban. Nagyon büszke vagyok a csapatra, hogy a végjátékot bírta.
Ambros Martín: – Gratulálok az FTC-nek ahhoz, amit ebben az idényben produkál. Hétről hétre, hozzánk hasonlóan, topcsapatok ellen játszik. Elégedettnek kell lennem az eredménnyel, és ahogy elértük, azzal elégedett is vagyok. A mérkőzés jelentős részében vezettünk, de nem tudtuk kiharcolni a győzelmet, mert az ellenfél büntette a hibáinkat. A mérkőzéssel elégedett vagyok, hiszen ezt az FTC-t nem könnyű legyőzni.

Miután a mostani női bajnokságban nem rendeznek rájátszást, alaposan felértékelődtek az alapszakaszbeli találkozók. Ebből a szempontból a Győr nagy lépést tett a címvédés felé, amikor a második fordulóban hazai pályán kilenc góllal (28–19) legyőzte az FTC-t. A fővárosi együttes ráadásul egy góllal alulmaradt Érden is, így jelenleg sokkal inkább azért kell küzdenie, hogy a biztos második helye meglegyen a végén.

Mindkét csapat kiválóan szerepel a Bajnokok Ligájában, már ott van a legjobb nyolc között, ettől függetlenül a két nemzetközi kupameccs között rendezett találkozó igazi presztízsmeccsnek számított.

Az összecsapást vezető és az idény végén visszavonuló Kékes Csaba, Kékes Pál bírópárosnak ez volt az 500. NB I-es mérkőzése. A Fradinak jó hír volt, hogy az ujját fájlaló Nerea Pena vállalni tudta a játékot, még ha nem is volt ott a kezdőben.

Több hiba jellemezte a csapatok játékát az elején, hét perc alatt csak Zácsik Szandra tudott betalálni. Bíró Blanka sorozatban mutatta be a védéseket, de a társai támadásban nem tudtak ebből profitálni, így aztán fordított a Győr. Mindkét fél nagyon keményen védekezett, sokszor lövőhelyzetig sem jutottak el a csapatok. Az ETO rendre megszerezte a vezetést, de az FTC folyamatosan egyenlített.

Egygólos ferencvárosi előny (7–6) után azonban sorozatban négyet lőtt a Győr, Elek Gábor gyorsan időt is kért. A vendégek a gyors labdafelvitelekből sorra betaláltak, míg a Fradi jóval nehezebben lőtte a góljait, ráadásul többet is hibázott ellenfelénél. A szünet előtti öt percben – Ambros Martín időkérése ellenére – nem talált be a Győr, ezt kihasználva egyre feljött a fővárosi zöld-fehér csapat (13–14).

A Fradiban Szikora Melinda érkezett a második félidőre, de a hazai kapus is tehetetlen volt, amikor a kimaradt ferencvárosi támadásokból indulva ziccerben érkeztek a győriek, akik pillanatok alatt visszaállították a négygólos különbséget. Eleknek már négy perc elteltével időt kellett kérnie.

Hazai oldalon Schatzl Nadine, győri részről pedig Nora Mörk és Yvette Broch szórta meg magát, miközben állandósult a közte négy. A forró hangulatú rangadón az FTC mindent megpróbált, hogy utolérje riválisát, Szucsánszki Zita és Zácsik találataival mínusz ötről fel is jött egyre kilenc perccel a vége előtt, amikor Martín időt kért. A felzárkózásban nagy szerepe volt a visszaálló és több nagy védést bemutató Bírónak.

Schatzl kilencedik gólja jelentette az egyenlítést (25–25), sőt emberelőnyben a vezetést is visszavette az FTC. Hatalmas küzdelem zajlott a pályán, a Győr Szekeres Klára kiállítása alatt egyenlített. Az utolsó három percben kétszer is előnybe került a Fradi, de mindig jött a válasz. A végső másodpercekben a győzelemért támadhatott a népligeti együttes, de már nem változott az eredmény, döntetlen lett a vége. 28–28

A Győr ezzel először veszített pontot a bajnokságban, de úgyis mondhatjuk, hogy újabb fontos lépést tett a címvédés felé.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Belül vagyunk az utolsó percen, időt kér az ETO. GÓÓL! Amorim egy csel után középről a kapu közepébe, a léc alá zúdít. Tíz másodperc a végéig, időt kér Elek Gábor. Időn túli szabaddobást kap a Fradi. NINCS BENN! DÖNTETLEN A VÉGE!28–28
59. perc: Pena bemegy két védő között, hetest harcol ki. GÓÓL! Schatzl Nadine 10. gólját lövi a találkozón, a jobb felsőbe vágja a hétméterest. 28–27
58. perc: Pena bejátszását összeszedi Snelder, Kiss Éva lábai között pedig a hálóba juttattja. Jön a válasz, a másik beálló, Broch eredményes. 27–27
57. perc: HOPPÁ! Kiss Éva sem akar lemaradni, ő meg Faluvégi helyzetét hatástalanítja. EGÁL! Groot pattint a kapuba. 26–26
56. perc: KIÁLLÍTÁS! Szekeres Klára kapja el Groot nyakát, ezt talán birkózásban lehet, kézilabdában nem, jár a két perc. NINCS GÓL! Bíró lábbal hárítja Knedliková ziccerét, nagyon elkapja a fonalat a ferencvárosi kapus. Viszont emberhátrányban kell támadnia a házigazdának.
55. perc: BRAVÚR A TÚLOLDALON! Schatzl ugrik be a bal szélről, de Kiss Éva lábbal véd. Elképesztő izgalmak, rangadóhoz méltó a találkozó.
54. perc: FORDUL A KOCKA! Vezet a Ferencváros, Zácsik egy kontra végén talál be. Vészkapussal támad ismét a vendégcsapat. Tomori talpról lő, de középre, így Bíró simán fogja a lövést.26–25
53. perc: EGYENLŐ! Elveszíti a labdát az ETO, a kontrából Schatzl (ki más?!) talál be, a szélső Grimsbö mellett pattint a hálóba. RÁADÁSUL! Kiállítást is összehoz a ferencvárosi szélső, kiküldik róla a szabálytalankodó győri védőt.25–25
52. perc: GÓÓL! Már csak egy közte ismét, Faluvégi eredményes, felzárkózik a Ferencváros, szorossá téve az utolsó perceket. Időt is kér az ETO. 24–25
51. perc: MÉG EGY BRAVÚR! Mörk fantasztikusan játssza meg az üresen maradó Brochot, aki nem tud betalálni, mert Bíró lábbal hárít.
50. perc: Amorim ellen ítélnek belemenést. GÓÓL! Szucsánszki passzívnál pattint a kapu közepébe, Grimsbö épp rosszkor spárgázik. 23–25
49. perc: Jovanovics passza, majd lövése is levágdódik a falról passzívnál. Csak begyötri az FTC, Szucsánszki harcosan megy be és lő a hálóba. KIÁLLÍTÁS! Az iménti gólnál Szucsánszkit ellökő Tomorit leküldik két percre. 22–25
48. perc: Technikai hiba, Mörk lábára pattan a labda, fordulhat a házigazda.
47. perc: BRAVÚR! Bíró Blanka visszaállítása jó húzásnak tűnik, feje mellé emelt lábával hárítja el-Gaui ziccerét. HOPPÁ! Jovanovics elveszíti a labdát, Groot mehet a lerohanásból, de Bíró ezt a ziccert is megfogja.
46. perc: Egyből jön a válasz, Jovanovics talál be a túloldalon. Mörk most egy szerencsés góllal véteti észre magát.21–25
45. perc: Vészkapussal támad az ETO. GÓÓÓL! Groot középről, talpról bombáz a kapu bal oldalába, ütemtelen lövésével mindenkit meglep. Ki is egészül az ETO. 20–24
44. perc: AZ IGEN! Szépen kijátssza a fórt a Ferencváros, Kovacsics megtalálja Sneldert, aki a jobb felsőbe zúdít. 20–23
43. perc: KIÁLLÍTÁS! Lépéshiba Amorimnál, aki nem engedi elvégezni a szabaddobást, így mehet le két percre.
42. perc: PAZAR GÓL! Amorim átemeli Szikorát, remek megoldás. Jön a válasz a túloldalon, Snelder váltja gólra ziccerét. A különbség így nem változik.19–23
41. perc: GÓLRA GÓL! Broch beállóból kíméletlenül kihasználja a ziccert Mörk pazar bejátszását követően, a túloldalon Kovacsics nem kisebb gólt ragaszt a jobb felsőbe lendületből. Kovacsics ismét ugyanoda céloz, de Grimsbö már tudja, védeni is tud.18–22
40. perc: Lépéshiba Hornyáknál, fordulhat az ETO.
39. perc: Schatzl Nadine a Fradi hőse, nyolcadszor eredményes a mérkőzésen, ezúttal középre fut és a hálóba pattint. Mindenhonnan megy neki eddig. Gröbicz ziccerét lábbal védi Szikora, de marad a labda a vendégeknél. GÓÓL! Amorim a tőle megszokott nagy erővel bikáz a hálóba, esélyt sem adva a kapusnak.17–21
38. perc: MEGINT NÉGY! Brochot nem tudják megállítani, Szikora pedig nem tud védeni. 16–20
37. perc: Nora Mörkkel nem bírnak a hazaiak, újra négy közte. Kovacsics harcol ki hetest. GÓL! Schatzl a bal felsőbe lövi Kiss Évának a hétméterest. 16–19
36. perc: Amorim ellenálhatatlanul lő a bal alsóba. Jovanovics ismét jól készít elő, Schatzl pedig tipikus szélsőgólt szerezve lövi ki a hosszú alsót a bal oldalról – hatodszor eredményes ma. 15–18
35. perc: Egyenlítés helyett már négygólos hátrányban van a Ferencváros, Nora Mörk eredményes megint. Elek Gábor időt kér, csillapítja a kedélyeket. Jovanovics veszi észre remekül a középre befutó Schatzlt, aki a hálóba pattint Grimsbö lábai között.14–17
34. perc: Újabb zúgó kapufa a hazaiaktól, a kipattanó a vendégeké. EZ IS BENN VAN! Groot jegyzi ismét a gólpasszt, a lerohanás végén a befejező ezúttal Bódi. 13–16
33. perc: Snelder szinte kettétöri a lécet, a kipattanót viszont nem tudja összeszedni. GÓÓL! Groot ad remek labdát a befutó Mörknek, a klasszis norvég pedig laposan szerez gólt. 13–15
32. perc: Jó védekezés a Ferencvárostól, megvan a labda a hazaiaknak.
31. perc: FOLYTATÁS! A Győr kezd, Mörk bejátszása viszont nem jó Brochnak. A Fradinál Szikora Melinda véd Bíró helyett. Jovanovics lövését kitornázza Grimsbö a túloldalon.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Görbicz kap rossz passzt a bal szélen, feljöhet egy gólra az FTC. FEL IS JÖN! Kovacsics Anikó megtréfálja volt csapattársait, két védő között bemegy és a kapu bal oldalába lő. SZÜNET!13–14, MARADTAK IZGALMAK A MÁSODIK FÉLIDŐRE. MARADJANAK VELÜNK!
29. perc: Mörk mellé durrant, ismét a Fradi támadhat, zárkózhat. ZÁRKÓZIK IS! Schatzl Nadine a bal szélről a rövid felsőbe bombáz, a lécről vágódik a hálóba a labda. Időt kér Ambros Martín.12–14
28. perc: KIÁLLÍTÁS! Szucsánszki viszi földre volt csapattársát, Tomorit, amiért két perccel büntetik. GÓL EMBERHÁTRÁNYBAN! Mörk keresztpasszát olvassa le Zácsik, aki végigviszi és bevágja a ziccert.11–14
27. perc: Belemenés Knedliková ellen, így hiába talál a hálóba a jobbszélső. Pena és Zácsik nem értik meg egymást most, elveszíti a labdát a házigazda.
26. perc: Passzívnál Zácsik lövése a blokkról sarokdobásra vágódik. Zácsik próbálkozik ismét, de Grimsbö ezt meg fogja. Kiegészül az FTC is.
25. perc: KIÁLLÍTÁS! Mészáros is két percet kap, így rövid ideig öt az öt ellen a mezőnyben a csapatok. Passzívnál Nora Mörk talpról, test mellett a jobb alsóba zúdít. Ki is egészül az ETO.10–14
24. perc: Passzívnál Zácsik lövése a blokkról a kapufára vágódik, de marad a labda a hazaiaknál. GÓÓL! Pena Grimsbö lábai között pattint a hálóba. 10–13
23. perc: Tomori a kapu jobb oldalába lő el-Gaui zárása mellett. KÉT PERC! El-Gaui lerántja Szucsánszkit, ezért kiállítják. Ambros Martín hevesen reklamál, a játékvezető egy sárga lappal próbálja nyugtatni.9–13
22. perc: Elveszíti a labdát az FTC támadásban. Már négy közte, Broch kap pazar labdát Groottól, a ziccert pedig nem hibázza el. Lukács Viktória szépít, Grimsbö mellett lő a hosszúba a jobb szélről.8–12
21. perc: GÓÓÓL! Szucsánszki megirigyelte Tomori gólját, a bal felsőbe rakétáz. Groot lövi át a falat, a labda pedig a jobb alsóban köt ki.8–11
20. perc: Kosárlabdanyelven szólva homályt lő Lukács a jobb szélről. A túloldalon Tomori viszont pokolian nagy gólt ragaszt a bal felsőbe. Elek Gábor úgy érzi, itt az ideje egy időkérésnek. 7–10
19. perc: Jovanovics lépéshibát követ el, fordulhat az ETO. Először vezetnek kettővel a vendégek, Nora Mörk köszön be akcióból. 7–9
18. perc: Újabb lerohanásból kap gólt a Fradi, ismét Broch eredményes. Groot kap sárgát közben a túloldalon.7–8
17. perc: Két védő között megy be Pena és lő a bal alsóba. EGÁL! Megint nem tud visszarendeződni a Fradi, Broch pedig kihasználja ezt. 7–7
16. perc: A volt ferencvárosi, Tomori eladja a labdát, a hát mögötti passz nem talál társat.
15. perc: Gyönyörű támadás az ETO-tól, Mörk játssza meg az üresen maradó Brochot, a beálló pedig gólra váltja a ziccert. AZ SE ROSSZ! Schatzl sorozatban harmadik gólját lövi, ezúttal nem is akármilyet, cunderrel Grimsbö lába alatt.6–6
14. perc: Amorim kap sárgát Kovacsics megtámasztásáért, az FTC pedig hetest. GÓÓL! Schatzl kipókhálózza a jobb felsőt. 5–5
13. perc: Passzívnál Groot találja meg Bódit a jobb szélen, a szélső pedig kilövi a hosszú alsót rendkívül precízen. 4–5
12. perc: HOPPÁ! Emberhátrányban szerez gólt a házigazda, Schatzl Nadine a bal szélről lő a hosszúba. 4–4
11. perc: Beköszön volt csapatának Kovacsics Anikó, ezzel egyenlő. KIÁLLÍTÁS! Zácsik megrángatja Amorimot, amiért leküldik két percre, ráadásul hetes a vendégeknek. GÓL! Mörk ezt a hétméterest is bevágja.3–3
10. perc: Szemfüles gól, egy kipattanót szed össze Snelder középen és vágja a hálóba. NA DE! Nincs ideje visszarendeződni a házigazdának, ezt pedig kihasználja a győri együttes, és simét megszerzi a vezetést Groot révén. 2–3
9. perc: BRAVÚR! Broch indul meg ziccerben, de az FTC kapusa hárítani tud. Broch kiharcol egy hetest. GÓÓÓL! Vezet az ETO, Mörkhanyag eleganciával pattintja be a büntetőt. 1–2
8. perc: Több mint hét perc után szerzi első gólját az ETO,Amorimlő a bal alsóba. Szucsánszki kap egyet, elveszíti a labdát.1–1
7. perc: Lukács kap sárgát védekezésben.
6. perc: EZ SINCS BENN! Bíró Blanka megint bemutat egy védést, a kapufa is kisegíti. Zácsik hetest harcol ki Groot szorításában. NINCS GÓL! Jovanovics sem tud betalálni hétméteresből, a kapufáról kifelé pattan a lövése.
5. perc: Sneldert figyelmeztetik a játékvezetők mezhúzás miatt. Egymást követik a hibák: Mörk eladott labdája után Snelder sem tud csapattárshoz passzolni. Érződik a tét a játékosokon, egyelőre sok a hiba.
4. perc: ÚJABB VÉDÉS! Bíró kirúgja Amorim jobb alsóba tartó átlövését. Elkótyavetyéli a labdát az ETO. Megteszi ezt a szívességet a Ferencváros is, Zácsik adja el a labdát.
3. perc: GÓÓL! Vezet a Ferencváros, Zácsik eredményes, a szaggatottról bombáz a kapu közepébe. Görbicznek akcióból sem jön össze, a bal szélről ugrik be, de Bíró Blanka hárít.1–0
2. perc: Nora Mörk harcol ki hetest. KIMARAD! Görbicz Anita fölé durrantja a hétméterest, tőle szokatlan módon.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A RANGADÓ! A zöld mezben pályára lépő FTC kezd, a győriek fehérben játszanak. Lukács Viktória próbálkozik a jobb szélről, de Grimsbö zárja a rövidet, nincs gól. Szekeres kap sárgát a túloldalon védekezésben.

A mérkőzés előtt díjakat adtak át: Szucsánszki Zita, az FTC irányítója megkapta a 2016-os év legjobbjának járó elismerést, csapattársa, Szekeres Klára lett a legjobb védekező játékos, míg Faluvégi Dorottya az év fiatal játékosa.

A Bajnokok Ligájában mindkét csapat kiválóan helytáll a középdöntőben: az ETO vezeti csoportját, három ponttal megelőzve a második Larvikot. A Ferencváros azonos pontszámmal áll a csoportelső Vardarral két fordulóval a vége előtt.

A Győr százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát, a Ferencváros hat ponttal leszakadva riválisa mögött a harmadik – az Érd ékelődik be a két gigász közé.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Győri ETO női kézilabdameccs élő tudósításában. Tartsanak velünk a magyar női klubkézilabda csúcsrangadóján!