Női kézilabda NB I: a Vác a második félidőben fordított a Dunaújváros ellen

2011.10.22. 17:34
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 8. fordulójából előre hozott találkozón a Vác pályaválasztóként hat góllal nyert a félidőben meglepetésre még eggyel vezető Dunaújváros ellen.

Hetedik győzelmét aratta a Vác, negyedik hazai összecsapását követően is hibátlan. A Dunaújváros hatodszor kapott ki, ötödik idegenbeli fellépésén negyedszer.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
VÁCI NKSE–DUNAÚJVÁROSI REGALE CLIMA 37–31 (17–18)
Vác, 500 néző. V: Ács, Báder
VÁC: Juhász – Baross, BARJÁN 6, UHRAKOVÁ 7 (2), Fülöp, Tápai Sz. 2 (1), SZEGEDI 8. Cs: Péntek-Dózsa, Bíró (kapusok), KLIVINYI 10 (1), Mészáros, Ertl 3, Gyetván, Ivanics 1 (1). Edző: Ökrös Csaba
DUNAÚJVÁROS: Víg – ERDŐSI 7, FERLING 10 (3), Gáspár 2, Takács D. 2, JÓKAI 6, Takács L. 1. Cs: Pisák (kapus), Gerstmár R. 2, Takács F., Hosszu 1, Sári. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–4. 14. p.: 4–8. 20. p.: 10–10. 27. p.: 14–15. 32. p.: 19–18. 42. p.: 25–21. 50. p.: 31–27. 55. p.: 34–30
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 3/3
Ökrös Csaba: – A meccs háromnegyedéig nem tudtunk elhúzni a szívós Dunaújvárostól, mert sem védő-, sem kapusteljesítményünk nem volt jó, kapura lövéseink pedig pontatlanok voltak. Ez akadályozta meg, hogy már korábban eldöntsük a mérkőzést.
Gulyás István: – Sajnálom, hogy harmincegy idegenbeli góllal sem tudtunk pontot szerezni. Megfogadtam, hogy edzőként nem értékelem a játékvezetőket, most sem teszem...
1. Győri Audi ETO KC 7 7 279–170 +109 14
2. Váci NKSE 8 7 1 232–189 +43 14
3. DVSC 7 5 2 209–186 +23 10
4. FTC 6 5 1 184–174 +10 10
5. Siófok KC 6 3 1 2 172–170 +2 7
6. Veszprém Barabás KC 6 3 1 2 167–175 –8 7
7. Alcoa Fehérvár KC 8 3 1 4 221–250 –29 7
8. ÉTV-Érdi VSE 8 3 5 222–213 +9 6