Női kézilabda NB I: a Siófok, az Érd, a Vác és a Veszprém is nyert

2012.03.31. 20:16
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 22., utolsó fordulójában hazai pályán nyert az elődöntős Siófok és Érd, valamint a Vác és a Veszprém is. A nap fő kérdése az volt, hogy az Alcoa vagy a Békéscsaba kerüli-e el az alsóházat, végül mindketten kikaptak idegenben, ezzel pedig a csabaiak harcolhatnak a kiesés ellen.
NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ
VÁCI NKSE–ALCOA FKC 31–26 (17–11)
Vác, 600 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
VÁC: JUHÁSZ – Baross 2, Barján 5, UHRAKOVA 6, FÜLÖP, Tápai Sz. 4, Gyetván 2. Cs: Péntek-Dózsa (kapus), MÉSZÁROS R., KLIVINYI 9 (2), Ivanics 2, Petrovics, Ertl 1. Edző: Ökrös Csaba
ALCOA: Szikora – NIKSICS 4, Horváth B., Nikcsevics 3, Triscsuk 6, Vaszari 3, TILINGER 8 (2). Cs: Trimmel (kapus), Rádl 2, Kuhinkó, Vecséri. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 13. p.: 7–7; 20. p.: 12–8; 28. p.: 16–10; 39. p.: 23–13; 48. p.: 27–16; 57. p.: 29–24.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2.
Ökrös Csaba:– A meccs háromnegyedére sikerült olyan előnyt szereznünk, hogy a folytatásban a csapatépítést és a taktikai variációk gyakorlását tarthattuk szem előtt.
Konkoly Csaba: – Sajnálom, hogy egész heti kemény munkánk ezen a találkozón egyáltalán nem jött ki és csak ennyire voltunk képesek.
SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–UKSE SZEKSZÁRD 28–26 (13–9)
Siófok, 500 néző. V: Ács, Báder
SIÓFOK: HERR O. – Bódi 3, Németh Cs. 1, ÁBRAHÁM 8, Bogdanovic, De Souza 3, SZEPESI 7 (3). Cs: Lajtos (kapus), Szalai B. 3, Kiss O. 2, Herr A, 1, Bloj, Varga N. Szakmai igazgató: Imre Vilmos
SZEKSZÁRD: Triffa – Weigel 1, Szekerczés 4 (1), BORBÁS 4, Fauszt 3 (1), Jenőfi 3, Vasas E. 2. Cs: Mészáros M. (kapus), GULYA 4, KURIDZA 3, Kaló Zs. 2. Edző: Kovács Jenő
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–3. 11. p.: 5–4. 19. p.: 8–7. 23. p.: 10–7. 29. p.: 13–9. 33. p.: 16–10. 38. p.: 20–10. 48. p.: 25–20. 55. p.: 27–23. 59. p.: 28–25
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/2
Imre Vilmos: – Tizenöt perc jó játékkal eldöntöttük a nagyon fontos két pont sorsát. Gratulálok a csapatnak az alapszakasz harmadik helyezéséhez!
Kovács Jenő: – Mindenképpen dicséret illeti a csapatot a tartásáért. A második félidőben volt egy ötperces kihagyásunk, amely végzetesnek bizonyult. Gratulálok a házigazdáknak az alapszakasz harmadik helyezéséhez!
VESZPRÉM BARABÁS KC–BÉKÉSCSABA 34–28 (15–12)
Veszprém, 400 néző. V: Andorka, Hucker
VESZPRÉM: KISS É. – AZARI F. 5, BULATH 10 (4), Farkas 3, Mayer 3, HORNYÁK D. 5, FÖLDES V. 4. Cs: Lengyel (kapus), Emberovics 2, BORKOWSKA 2, Földes K., Szabadfi. Edző: Gyurka János
BÉKÉSCSABA: Veres – Hajduh 2, TÓTH K. 4, LJUBAS 2, LEPOSOVA 4, Szögi 1, Kelemen 2. Cs: Futaki, Sipeki (kapusok), Kamper 3, TOSKOVICS 8 (4), Gávai 1, Tóth S., Dombi 1. Edző: Kovács Péter
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 11. p.: 5–6. 22. p.: 11–9. 27. p.: 14–10. 35. p.: 19–16. 43. p.: 23–19. 52. p.: 29–23. 58. p.: 32–27
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
Gyurka János: – Küzdelmes mérkőzésen egy jól játszó Békéscsabát sikerült legyőznünk.
Kovács Péter: – Ismét megmérettettünk és könnyűnek találtattunk.
ÉTV ÉRDI VSE–DVSC-FÓRUM 28–22 (15–9)
Érd, 350 néző. V: Horváth P., Marton B.
ÉRD: JANURIK – Török 2, Wolf 3 (3), Bognár 2, Kisfaludy 2, Szekeres, VINCZE 4. Cs: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), KOVÁCS A. 6, Tamás K., Vukcsevics 2, TÓTH T. 5 (2), Balogh B. 1 (1), László B. 1, Pádár M. Edző: Szabó Edina
DEBRECEN: Király – Varsányi 2 (2), KARALYOS 3, Kudor 2 (1), Dakos 2, Siska 1, KAZAI A. 3. Cs: Makai (kapus), Karnik M., Szilágyi Á. 2, BÁLINT 4, Slakta 1, Som 1 (1), Karnik Sz. 1. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–1. 13. p.: 5–6. 18. p.: 9–8. 27. p.: 15–8. 42. p.: 22–12. 55. p.: 27–18
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 7/4
Szabó Edina: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, a védekezésünk csak a mérkőzés egy periódusában működött nagyon jól.
Köstner Vilmos: – Gratulálok az Érdnek egész éves teljesítményéhez, ahogyan a saját csapatomnak is, mert azt gondolom komoly eredményt ért el, bár a mai meccsen sokat hibázott.