Női kézilabda NB I: a DVSC 40 gól fölé jutott az Érd ellen

H. D.H. D.
2021.05.02. 18:02
Vámos Petra hét gólt szerzett az Érd ellen (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló, archív)
A női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján a DVSC Schaeffler hazai pályán 43–35-re legyőzte az Érdet.

A debreceni csapat a szünetben 20–15-re vezetett, majd nyolcgólos különbséggel, 43–35-re nyert. A DVSC-ben Kovács Anna és Vámos Petra egyaránt hét gólt szerzett, míg a vendégeknél a tíz találatig jutó Kiss-Walfisch Mercédesz volt a legeredményesebb.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC SCHAEFFLER–ÉRD
43–35 (20–15)
Debrecen, 400 néző. Vezette: Benya-Hantos, Rózsahegyi
DVSC: Csapó Kyra – ARANY 4, KOVÁCS ANNA 7 (3), VÁMOS P. 7, Tóvizi 4, Deszpotovics 1, VANTARA-KELEMEN 5. Csere: Giegerich (kapus), HORNYÁK D. 4, Bordás 2, CSERNYÁNSZKI 3, Petrus, Karsten 1, Bánfai K. 2, VÁMOSI P. 3, Török L. Edző: Kudor Kitti
ÉRD: Györkös – Király R., PARÓCZY 8, Horváth D., KISS-WALFISCH 10 (3), SZABÓ KITTI 8, FEKETE B. 4. Csere: Győrffy (kapus), Mód 1, Abilda 3, Landi, Sztankovics, Kiss D. 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–2. 10. p.: 10–5. 20. p.: 17–8. 25. p.: 17–11. 32. p.: 20–17. 42. p.: 29–27. 49. p.: 34–27. 56.p.: 40–31
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/3
Kudor Kitti: – A mérkőzés első periódusával elégedett lehetek, ekkor még működött a védekezésünk. Aztán húsz perc után, kilenc gólos vezetésünknél talán azt hittük, hogy vége a meccsnek és ez még akkor is bosszantó, ha cseréltünk néhányat. Az Érd a második félidőben harcosan játszott, visszakapaszkodott jelentős hátrányból, így kétszer kellett megnyernünk a mérkőzést. A támadójátékunkkal elégedett vagyok, de így nem lehet védekezni!
Horváth Roland: – Így egyszerűen nem lehet védekezni! Tény, fáradtak voltunk, rövid a kispadunk, de ez nem lehet kifogás. Tudjuk, hogy a Debrecen fizikailag, tapasztalatban jobb és erősebb nálunk, nem véletlenül van különbség a két csapat között a tabellán. Mindenképpen tanulni kell ebből a hatvan percből, mert most jönnek azok a meccsek, amelyeken pontokat kell gyűjtenünk.

1. Győr 20 20 742–406 +336 40
2. FTC 20 19 1 692–460 +232 38
3. Vác 21 15 6 634–598 +36 30
4. MTK 21 14 2 5 657–640 +17 30
5. Mosonmagyaróvár 20 14 6 575–539 +36 28
6. Debrecen 20 13 1 6 608–533 +75 27
7. Siófok 21 13 8 648–581 +67 26
8. Kisvárda 21 7 14 519–578 –59 14