Női kézilabda NB I: a Békéscsaba ikszelt a Veszprémmel

2012.02.12. 19:49
Nem bírt egymással a Békéscsaba és a Veszprém a női kézilabda NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén. A csabaiak 19–14 után egy majd' tízperces rossz szériával engedték feljönni ellenfelüket, az utolsó tíz percben pedig háromgólos előnyt adtak le.
NŐI KÉZILABDA NB I
A 11. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE–Veszprém Barabás KC 26–26 (14–13)
Békéscsaba, 1200 néző. V.: Natkai, Szalay.
Békéscsaba: Veress – Hajduch 1, TÓTH K. 4, Ljubas, Drávai 4, Szögi 1, KELEMEN 6. Cs.: SIPEKI (kapus), TOSKOVIC 7, Glusica 3, Zsilák, Kamper. Vezetőedző: Kovács Péter.
Veszprém: KISS É. – Földes K., EMBEROVICS 5, Farkas 4, Mayer Sz. 2, HORNYÁK D. 8 (1), JUHÁSZ 2. Cs.: Lengyel (kapus), Mayer M. 1, Azari 3, Borkowska, Szabadfi 1. Vezetőedző: Gyurka János.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2, 9. p.: 6–3, 18. p.: 9–10, 21. p.: 12–10, 27. p.: 12–13, 36. p.: 19–14, 45. p.: 19–19, 51. p.: 24–21, 57. p.: 26–25.
Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 0/0, ill. 2/1.
Kovács Péter: – Nagy csata folyt végig a pályán, sajnos, 19–14-nél hagytuk feljönni ellenfelünket. A végjátékunk olyan volt, amilyen…
Gyurka János: – Rendkívül küzdelmes volt a mérkőzés. A második félidőben volt egy kis áramszünet, és sok energiánkba került, amíg felzárkóztunk. Az agresszivítást hiányoltam játékunkból. A döntetlen végül is igazságos.

1. Győri Audi ETO KC 17 17 673–407 +266 34
2. FTC 17 14 3 585–512 +73 28
3. Siófok KC 17 10 2 5 494–473 +21 22
4. ÉTV-Érdi VSE 17 10 7 463–458 +5 20
5. Veszprém Barabás KC 17 9 2 6 476–491 –15 20
6. Váci NKSE 17 9 1 7 482–437 +45 19
7. DVSC 17 8 9 476–499 –23 16
8. Budapest Bank Békéscsaba 17 6 3 8 446–493 –47 15