Rangadónak indult, kiütés lett a vége: a Győr elintézte a CSZKA-t

2021.02.13. 17:50
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 14., egyben utolsó fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai pályán 31–24-re legyőzte az orosz CSZKA Moszkvát, így a B-csoport első helyén zárt. Ez azt jelenti, hogy a magyar együttes a nyolcaddöntőben a német BBM Bietigheimmel találkozik majd márciusban.
Rangadónak indult, kiütés lett a vége: a Győri ETO elintézte a CSZKA Moszkvát (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 14. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC
–CSZKA MOSZKVA (orosz) 31–24 (14–13)
Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Ciulei, Stoia (románok)
GYŐR: LEYNAUD– LUKÁCS V. 7, NZE MINKO 3, Brattset 3, Edwige, V. Kristiansen 3, Görbicz 4 (2). Csere: SILJE SOLBERG (kapus), S. OFTEDAL 6, Anne M. Hansen 4, Fodor Cs. 1. Edző: Danyi Gábor
CSZKA: SZEDOJKINA – Risztovszka 2 (1), Szkorobogatcsenko 3, ILJINA 4, Heindahl, Vedejkina 4, Gorskova 3. Csere: Masson, Kaplina (kapusok), Gorsenyina 2, Markova 1, Csigirinova 2, Illarionova 1, S. Jacobsen, Szudakova 2. Edző: Jan Leslie
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 11. p.: 6–4. 19. p.: 7–8. 35. p.: 17–15. 41. p.: 22–16. 53. p.: 28–18. 57. p.: 29–22

16.00:
Borussia Dortmund (német)–Odense Handbold (dán)
SCM Ramnicu Valcea (román)–Brest (francia) 10–0megállapított eredmény

A csoport első helye volt a tét szombaton délután az Audi Arénában, a Győri ETO a forduló előtt a tabella élén álló CSZKA Moszkvát fogadta, így a magyar együttes abban a tudatban léphetett pályára, hogy csak győzelemmel előzheti meg az orosz riválisát. Danyi Gábor Eduarda Amorim mellett Faluvégi Dorottyával sem számolhatott a mérkőzésen, de a másik oldalon is volt két nagy hiányzó: a két együttes moszkvai – 27–27-es döntetlennel záruló – mérkőzésén összesen 12 gólt szerző Jelena Mihajlicsenko, Darja Dmitrijeva páros nem állt Jan Leslie rendelkezésére.

Ahogy az várható volt, fej fej mellett haladt a két csapat a mérkőzés elején. A győri kapuban Amandine Leynaud, a moszkvai együttesében Anna Szedojkina védett remekül. A házigazda elsősorban a szélsőgólokkal került előnybe – Lukács Viktória mellett Görbicz Anita is többször eredményes volt –, míg a másik oldalon leginkább átlövésekből sikerült gólt szerezni a győri védelem ellen.

Az első félidőben csak néhány percre tudta átvenni a vezetést a moszkvai együttes, ráadásul a hazaiaknak a hajrában sikerült visszafordítaniuk az állást, így a szünetre egygólos győri előnnyel vonulhattak a játékosok. 14–13

A második félidőt jól kezdték az oroszok, a 34. percben 15–14-re vezettek, innentől kezdve azonban beindult a győri henger. A védekezés nagyon összeállt, a Leynaud-t váltó Silje Solberg egymás után mutatta be a védekezéseket, Béatrice Edwige szinte mindent és mindenkit blokkolt, így nem meglepő, hogy a CSZKA 15 perc alatt csupán két gólt szerzett. Eközben az ETO támadásban is feljavult – Stine Oftedal és Estelle Nze Minko is beindította a gólgyártást –, így a hajrára a lényegi kérdések eldőltek.

A Győr az 53. percben tíz góllal is vezetett (28–18), végül héttel, 31–24-re nyert, s ezzel a B-csoport élén zárt. Ez azt jelenti, hogy a magyar együttes a nyolcaddöntőben a német BBM Bietigheimmel találkozik március elején.

M1: BBM Bietigheim (német)–GYŐRI AUDI ETO KC
M2: Podravka Koprivnica (horvát)–Rosztov-Don (orosz)
M3: Krim Ljubljana (szlovén)–CSZKA Moszkva (orosz)
M4: Borussia Dortmund (német)–Metz Handball (francia)
M5: Team Esbjerg (dán)–Brest (francia)
M6: SCM Ramnicu Valcea (román)–CSM Bucuresti (román)
M7: Vipers Kristiansand (norvég)–Odense Handbold (dán)
M8: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
Az első mérkőzéseket március 6-án és 7-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
M8–M1
M7–M2
M6–M3
M5–M4
Az első mérkőzéseket április 3-án és 4-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Oftedal harcol ki egy hetest. Görbicz hetesét, majd a kipattanó utáni ismétlését is védi Kaplina. Hansen lő még egy gólt, de ez a vége, a Győri ETO 31–24-re legyőzte a CSZKA Moszkvát, így a B-csoport élén zárt, és készülhet a Bietigheim elleni nyolcaddöntőre.

59. perc: Szedojkina véd, majd Iljina lő gólt. 30–24

58. perc: Újabb győri gól, Brattset volt eredményes (30–22). A másik oldalon is a beálló szerez gólt,Illarionova köszönt be. 30–23

57. perc: Kristiansen váratlanul, test mellől lő,a labda pedig a bal alsó sarokban köt ki (29–21).Szkorobogatcsenko találja el a kapufát, majd összegyűjtik az oroszok a kipattanót. Ez már bent van, Iljina eredményes. 29–22

56. perc: Szedojkina bemutat egy védést, majdVegyohina lövése után Solbergről pattan a kapuba a labda (28–21). Danyi Gábor időt kér.

55. perc:Vegyohina szerez újabb gólt átlövésből (28–20). Hansen a kapu fölé bombázza a labdát, majdVegyohina lépi el.

54. perc: Ez most beakad, Vegyohina eredményes (28–19). Labdát szereznek a vendégek, majd Edwige mutat be egy újabb blokkot.

53. perc: Irányt változtat a blokkon a lövés, de Solberg így is véd, a tízgólos előnyért támadhat az ETO. Lukács éles szögből beugrik, és közvetlenül a léc alá bombázza a labdát. 28–18

52. perc: Megint Fodor próbálkozik, és ezúttal a kapuba küldi a labdát. 27–18

51. perc: Solberg mutat be egy újabb védést Csigirinova lövése után. A másik oldalon Fodor találja el a lécet, majd Lukács összszedi a kipattanót.

50. perc: Csigirinova hibázik, Hansen pedig az üres kapuba íveli a labdát (26–18). Sőt, kapnak még egy kétperces kiállítást az oroszok, Gorskovának kell leülnie.

49. perc: Szudakova lő gólt (24–18).Illarionovát állítják ki két percre. Gyorsan kihasználja az emberelőnyt az ETO, Oftedal eredményes. 25–18

48. perc: Oftedal előtt megnyílik az út, a norvég bemegy rajta, és könnyű gólt szerez (23–17). Solberg véd, rohan az ETO, Hansen pedig lendületből érkezik, és gólt lő. 24–17

47. perc: Újabb jó győri blokk, passzívnál pedig eladják a labdát a vendégek.

46. perc: Jó a húzás a bal szélre, Gorskova pedig ezúttal kilövi a bal alsót (22–17). Hansen lövése nem pontos.

45. perc: Iljina egy remek csel után ziccerben találja magát, de Solberg bravúrral véd. Nincs gól a másik oldalon se, Lukács hibázik. Harmadik idejét is kikéri a CSZKA.

44. perc: Hansent blokkolják. Iljina megint a kapufát találja el.

43. perc: Most semmi nem jön be a moszkvaiaknak, Iljina lövése után kifelé pattan a labda a kapufáról. Nze Minko eladja a labdát, de Iljina is vét egy technikai hibát.

42. perc: Újabb jó győri blokk, de ezúttal nincs gól válaszként.

41. perc: Elveszik a labdát az oroszoktól, rohan az ETO, Kristiansen gólra váltja a ziccert (21–16). Belemenés a CSZKA-nál, megint jöhetnek a hazaiak. Ez is gól, Lukács beugrik, és nem hibázik. 22–16

40. perc:Jan Leslie időt kér, érthetően nem túl elégedett a második félidőben látottakkal.

39. perc:Szkorobogatcsenko lövését védi Solberg, majd labdát szerez az ETO, Nze Minko pedig a saját térfeléről az üres kapuba küldi a labdát. 20–16

38. perc: Oftedal rohan, és szerez egy szép gólt (18–16), ráadásul két kézzel lökték, így Gorskovát két percre kiállítják. Újabb orosz kapufa. Brattset remekül zár, Nze Minko előtt megnyílik a fal, ezt kihásználva pedig újabb gólt szerez. 19–16

37. perc: Oftedal remek bejátszása után Brattset ziccerét védi Masson. Iljina a kapufát találja el.

36. perc: Hetest kapnak az oroszok, Risztovszka a kapuba pattintja a labdát. 17–16

35. perc: A Leynaud-t váltó Solberg bemutat egy védést. Újabb hazai gól, Nze Minko eredményes. 17–15

34. perc:Vegyohina szerencsés gólt szerez (14–15), majd Oftedal azonnal egyenlít (15–15). Szabálytalan zárás az oroszoknál, majd visszaveszi a vezetést az ETO, Brattset szerez egy cundergólt. 16–15

33. perc: Fodor ugrik be a bal szélről, de nem találja el a kaput.

32. perc: Csigirinova egy remek csel után gólt lő. 14–14

31. perc: Elkezdődött a második félidő, emberelőnyben támadhat az ETO. Nze Minko hibázott, nincs győri gól.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Támadnak az oroszok, de csak egy időn túli szabaddobásig jutnak, abból pedig nem születik gól, így a szünetben 14–13-ra vezet a Győri ETO.

29. perc: Megint Lukácsra jön ki a figura, a jobbszélső pedig ezúttal a kapuba pattintja a labdát (13–12).Szkorobogatcsenko lő egy bombagólt (13–13). Lukács ugrik be, nincs gól, van helyette hetes és kétperce kiállítás. Iljinának kell leülnie, Görbicz pedig ezt a hetest is gólra váltja. 14–13

28. perc: Megint jó a húzás a jobb szélre, de Lukács lövése után a jobb oldali kapufa belső éléről kifelé pattan a labda. Lééshiba az oroszoknál.

27. perc: Az ETO a jobb szélről góllal válaszol, Lukács talál a kapuba (12–12). Remek védekezés, labdát szerez a Győr.

26. perc: Edwige mutat be egy újabb sáncot, tovább támadhat a CSZKA. Szudakova ugrik be a jobb szélről, és kilövi a hosszú alsó sarkot. 11–12

25. perc: Brattsetet egy az egyben megveri Gorsenyina, majd gólt szerez (10–11). Erre is van válasza a hazaiaknak, Oftedal egy betörés után szerez gólt. 11–11

24. perc: Csigirinova lövése ezúttal nem jó, majd rendezetlen védelem ellen Hansen eredményes. 10–10

23. perc: Csigirinova eredményes (9–10), majd a másik oldalon Edwige hibázza el a helyzetét.

22. perc: Iljina is kipókhálózza a kapu bal felső sarkát (8–9). Jön a válasz, Oftedal szerez gólt. 9–9

21. perc: Leynaud véd, Brattset összeszedi a kipattanót, indul a Győr, majd Lukács megszakítja a hazaiak hétperces gólcsendjét. 8–8

20. perc: Hibáznak az oroszok, rohan az ETO, Görbicz beugrik, a léc azonban kisegíti a vendégeket.

19. perc:Gorsenyina pokolian nagy gólt lő a bal felső sarokba (7–8). Oftedal próbálkozik, Szedojkina véd, majd Leynaud is hárít Csigirinova lövése után. Ez sincs bent, hansen próbálkozása után véd az orosz kapus.

18. perc: Csigirinova átlövése után Leynaud véd. Nze Minko belemnt Risztovszkába.

17. perc: Hansen egy remek csel után lő, de Szedojkina megint véd.

16. perc: Markova ugrik be a bal szélről, majd a bal alsó sarokba küldi a labdát (7–7). Időt kérnek a győriek.

15. perc: Remek támadás végén Risztovszka előtt adódik ziccer, ő pedig a kapuba pattintja a labdát (7–6). Kristiansen átlövése után Szedojkina véd.

14. perc: Risztovszka labdaszerzése után Gorskova fejezi be góllal a lerophanást (6–5). Ezúttal gyorsan jön a válasz, Lukács eredményes. 7–5

13. perc: Risztovszka nem tudja megfogni a labdát, újabb gyors győri támadás végén megint védi Lukács lövését a kapus. Leynaud sem akar lemaradni a kollégájától, hárítja Gorskova lövését.

12. perc: Szedojkina védi Oftedal lövését, majd Görbicz küldi a kapu mellé a kipattanóból a labdát.Szkorobogatcsenko lövése nem jó, indul az ETO, Lukács lövését azonban védi Szedojkina.

11. perc:Gorskova megveri az emberét, majd gólt lő (5–3). Görbicz egyelőre remekel, újabb gólt szerez a bal szélről (6–4). Vegyohina lövése pontatlan.

10. perc: Hetest harcol ki az ETO, Görbicz érkezik, és védhetetlenül a bal felső sarokba bombázza a labdát. 5–3

9. perc:Vegyohina hibázik, nincs orosz gól.

8. perc: Nze Minko hibázik, az orosz lerohanás végén pedig ismétSzkorobogatcsenko eredményes (3–3). Jó a bejátszás, Brattset befordul, és gólt lő. 4–3

7. perc:Gorskova lövését védi Leynaud, máris időt kérnek a vendégek.Szkorobogatcsenko bombázza a bal alsó sarokba a labdát. 3–2

6. perc: Edwige megint blokkolja Iljinát, rohan a Győr, Kristiansen pedig gólt szerez. 3–1

5. perc:Risztovszka ugrik be a jobb szélről, Leynaud azonban véd. Lukács a második lövését már nem hibázza el, vezet az ETO. 2–1

4. perc: Passzívnál Edwige kap sárga lapot, így tovább támadhat az orosz együttes.

3. perc: Edwige mutat be egy blokkot,majd jön az egyenlítés, Görbicz pattintja a labdát a kapuba a bal szélről beugorva. 1–1

2. perc: Megszületett az első gól is,Iljina talpról lövi ki a bal alsó sarkot (0–1). Lukács lövése nem jó.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, támadhat a vendégcsapat.

A magyar csapatnak győznie kell a csoportelsőséghez a jelenlegi listavezető orosz együttes ellen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Győri ETO–CSZKA Moszkva mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

És akkor Görbicz Anita három másodperccel a vége előtt a bal szélen megkapta a labdát, vállalta a felelősséget – mint oly' sokszor karrierje során –, és pazar mozdulattal csavart a kapuba az orosz kapus lába között.

A Győr ennek a remek találatnak köszönhetően szerzett pontot a Bajnokok Ligája 2020–2021-es évadának első fordulójában, még szeptemberben, a CSZKA otthonában. A győriek akkor talán nem is sejtették, hogy a visszavágónak nagy tétje lesz – a csoportelsőség. Az ETO-nak szombaton nyernie kell hazai környezetben, hogy az élen zárjon, és a lehető legjobb pozícióból lépjen tovább, így vélhetően most Görbicz Anita cseppet sem lenne elégedett, ha esetleg újra csak egyenlítenie sikerülne a hajrában.

„Nem is gondolunk másra, csak hogy megnyerjük a mérkőzést – kezdte az évad végén visszavonuló klasszis. – Nagyon jó meccsre számítok, egyben keményre is, mert ebben a nehéz sorozatban eléggé fáradt a társaság, de vélhetően ezzel küzd a többi csapat is, sűrű program áll mögöttünk. Ilyenkor azonban mindent félre tudunk tenni és száz százalékkal megyünk neki az összecsapásnak.”

A két együttes valóban kiemelkedett ebből a csoportból, a CSZKA a Győr elleni 27–27 mellett mindössze egyszer, az Odense otthonában kapott ki, a többi találkozóját megnyerte, míg a magyar bajnok immár 50 mérkőzés óta veretlen a legrangosabb európai sorozatban, de ebben az évadban négy alkalommal is döntetlent játszott, aminek köszönhetően egy pont hátrányban várja a rangadót.

„Úgy emlékszem, a moszkvai összecsapás után örültünk a döntetlennek, hiszen az oroszok a hajrában három góllal is elhúztak, utána sikerült egyenlíteni, de a meccs közben én azt éreztem, nyerhető a találkozó. Nyilván a felzárkózás a végén nagy tett volt, de azért abban bízom, hogy szombaton, itthon nem olyan mérkőzést fogunk játszani, nem nekünk kell az eredmény után rohanni” – mondta Görbicz Anita.

A győriek rutinos balszélsője szerint a támadójátékban arra kell figyelniük a magas orosz fal ellen, hogy ne legyen sok egy az egy elleni játék, ennek következtében ne fáradjon el a csapat, jobb lenne szépen, nyugodtan helyzetig játszani és a végén eredményesnek lenni. Hátul pedig talán még fontosabb a jó teljesítmény, az ETO-nál is mindig azt tartják szem előtt, hogy a védekezés legyen kemény és összeszedett, és ha sikerül, hozza majd magával a hatékony támadójátékot is. No, meg nem árthat a jó kapusteljesítmény sem.

S bár már kezdjük megszokni, most hatványozottan szomorú, hogy nem lehetnek szurkolók a lelátón, nem segíthetik a nehéz pillanatokban a kedvenceiket.

„Borzasztóan hiányoznak a drukkereink, hiába játszunk már régóta üres lelátók előtt – folytatta Görbicz Anita.  – Nehéz megfogalmazni, milyen érzés volt először nézők nélkül pályára lépni, de az biztos, hogy rettentő furcsán éreztem magam. Nyilván egy idő után valamennyire sikerült hozzászoknunk, de most már nagyon jó lenne, ha újra jöhetnének szurkolók az arénába. Elképesztő lökést tud adni egy ilyen meccsen, amikor kirohan az ember a bemutatásnál, és ott van öt és félezer ember.”

Abban azért az összes győri játékos biztos lehet, hogy ennél sokkal többen ülnek majd szombaton a képernyők előtt abban bízva, hogy az ETO ismét megold egy nehéz feladatot, és a CSZKA legyőzésével megszerzi az első helyet a csoportban.