Női kézi EHF-kupa: az Érd és a Fehérvár is továbbjutott

2016.10.23. 19:22
Az Érd és az Alba Fehérvár egyaránt nyert a női kézilabda EHF-kupa második fordulójában, így továbbjutott a következő körbe.

Az Érd otthon négygólos előnyre tett szert a francia Issy ellen, a párizsi visszavágón pedig hárommal nyert, így kettős győzelemmel jutott tovább. Az érdiek egyik legjobbja a hat gólig jutó Larissa Araújo volt.

A Fehérvár Románvásáron két góllal győzött, a hazai visszavágón pedig 28–24-re diadalmaskodott.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
ISSY PARIS (francia)–ÉRD 26–29 (15–16)

Párizs. Vezette: Freitas, Carvalho (portugálok)
ISSY: S. SOLBERG – ZALEWSKA 4, H. Oftedal 3, S. OFTEDAL 10, Wibe 2, Abbingh, C. Lassource 4. Csere: Garba (kapus), Niakaté 1, Tegstedt 1, Deba, D. Lassource 1, Camara. Edző: Pablo Morel
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 10 (4), M. González 3, A. Bulatovics, KISFALUDY 4, KLIVINYI 4, Fekete B. Csere: Győri, Gridnyeva (kapusok), Szabó L., Signaté 2, Gulyás, Barján, ARAÚJO 6. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 7. p.: 3–5. 14. p.: 9–12. 20. p.: 13–15. 26. p.: 14–16. 34. p.: 19–18. 41. p.: 19–21. 50. p.: 21–23. 56. p.: 24–27.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill, 4/3
Továbbjutott: az Érd, kettős győzelemmel, 59–52-es összesítéssel

ALBA FEHÉRVÁR KC–HCM ROMAN (román) 28–24 (15–9)

Székesfehérvár, 800 néző. V: Emil Agakisi, Ernest Agakisi (azeriek)
FEHÉRVÁR: Herr O. – HAJDUCH 3, Zsivkovics 4 (3), Tilinger 2, Piedade 1, MENDY 6, Pelczéder 2. Csere: SIPEKI (kapus), Isitate, BANDELIER 6, Májer, Djordjievszka 2, Kazai 2, Hudra. Edző: Deli Rita
ROMAN: Tyimosenkova – CHITACU 5, C. Stoleru 2, Popescu 1, TOMESCU 4, Agrigoroaie, Iuganu 5 (3). Csere: Pislaru (kapus), Glibko 3 (2), Vadineanu, Toskovics 1 (1), Cilici 2, Rusu 1. Edző: Andon Boskovski
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–1. 12. p.: 5–2. 18. p.: 11–2. 24. p.: 13–5. 28. p.: 14–8. 34. p.: 17–11. 40. p.: 19–13. 46. p.: 21–16. 52. p.: 25–18. 58. p.: 28–22
Kiállítások: 18, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 10/6
Továbbjutott: az Alba Fehérvár KC kettős győzelemmel, 55–49-cel
Deli Rita: – Amire készültünk, megvalósítottuk. A hullámzó játékunk oka, hogy jól kezdtük a mérkőzést, nyolc-kilenc góllal vezettünk, és egy kicsit már a jövőre gondolva próbáltam forgatni a csapatot, s ebből adódtak a hibák. Még össze kell szokniuk a játékosaimnak, hogy többféle felállásban, variációban tudjanak játszani. Ezúttal ez a hullámzó teljesítmény belefért, nyilván élesebb helyzetben nem lesz így.
Andon Boskovski: – Ezt a párharcot már a hazai meccsen elvesztettük, ráadásul az első húsz percben most sem játszottunk jól, ez volt a fő oka annak, hogy nem tudtuk megfordítani az eredményt. Az esélyünk ugyan meglett volna, de a saját hibáink is közrejátszottak a kiesésben.

SZOMBATON
DVSC-TVP–NANTES LAHB 26–28 (12–13)
Debrecen,
1800 néző. Vezette: Merz, Schilha (németek)
DVSC-TVP: LAJTOS – Varsányi 1, Punyko 3, GARBUZ 4, SIRIÁN 4, JEZSIKAVA 6, Kelemen. Csere: Deszpotovics, CSÁKI 7 (7), Marincsák 1, Tóth M., Siska. Edző: Tone Tiselj
NANTES LAHB: CALLAVÉ – ESCRIBANO 4, COATANEA 5, SCHOP 4, Sztoilijkovics 3, Soulard 1 (1), Clavel 1. Csere: Pierson (kapus), HOLTA 8, Lignieres, Mandret, Chesneau 2. Edző: Jan Basny
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 13. p.: 6–5. 16. p.: 6–9. 22. p.:9–12. 37. p.: 15–15. 43.p.: 19-18 52.p.: 24–24.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 2/1
Továbbjutott: a Nantes, kettős győzelemmel, 52–49-es összesítéssel otthon négygólos előnyre tett szert a francia Issy ellen, a párizsi visszavágón pedig hárommal nyert, így kettős győzelemmel jutott tovább. Az érdiek egyik legjobbja a hat gólig jutó Larissa Araújo volt.