Női kézi-vb: szoros meccsen lett meg a továbbjutás a cseheknek

N. T., P. B.N. T., P. B.
2021.12.06. 19:36
Szoros meccsen született cseh győzelem és továbbjutás (Fotó: Getty Images)
Csehország 24–23-ra legyőzte Szlovákiát a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság csoportkörének 3., utolsó fordulójában, ezzel kiharcolta a középdöntőbe jutást a mieink négyeséből.

Igazi ki-ki meccset játszott egymással a csoportunkban Csehország és Szlovákia a még továbbjutást jelentő harmadik helyért, a döntetlen a jobb gólkülönbség miatt a cseheknek kedvezett volna.

Valószínűleg a nagy tét számlájára írható, hogy hajmeresztő megoldásokkal indult mindkét oldalon a találkozó, az első szlovák gólra például a nyolcadik percig kellett várni. A csehek kezdeti lendülete alábbhagyott, és a mérkőzés legjobbjának megválasztott Oguntoye Viktória is elkapta a fonalat (végül 46 százalékkal zárt), így a szlovákok egy 6–0-s sorozattal 12–7-re fordítottak. Ezután a szlovákok akadtak meg támadásban, a gyors gólokkal is operáló csehek pedig ötös sorozattal válaszolták, és a szünetben is egyel mentek (15–14). Ráadásul az addig jól játszó Karin Bujnochová a félidő végén hátulról buktatásért piros lapot kapott.

A második félidőben a csehek részére is kiosztottak egy pirosat a török játékvezetők, Michaela Holanová jutott a végleges kiállítás sorsára. A meccs második felében már nem voltak akkora kilengések a csapatok között, a csehek rendre válaszolni tudtak a szlovák találatokra. A hajrában aztán megremegett a szlovákok keze, az egyébként nem jó százalékkal lövő Marketá Jerábková (13 kísérletből jutott el 4 gólig) viszont kétszer is betalált, ezzel eldöntötte a meccset és a továbbjutást (24–23). A szlovákok az alsóházban, az Elnök-kupáért folytathatják. A mosonmagyaróvári Lancz Barbora öt, a siófoki Simona Szarková négy gólt szerzett.

Mint ismert, a magyar és a német válogatott már az előző körben kiharcolta a középdöntős folytatást.

A TÖBBI HÉTFŐI MÉRKŐZÉSRŐL ITT OLVASHATNAK!

25. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (SPANYOLORSZÁG, DECEMBER 1–19.)
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
E-CSOPORT (Llíria)
Csehország–Szlovákia 24–23 (15–14)

Ld: Jerábková, Zachová 4-4, ill. Lancz 5

KÉSŐBB
Németország–MAGYARORSZÁG 25–24 (14–9) – BŐVEBBEN ITT!

H-csoport (Torrevieja):   Spanyolország, Ausztria, Argentína, Kína
A csoportok első három helyezettje bejut a középdöntőbe (AB-, CD-, EF- és GH-ág).

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja:Nedelykov Tamás, Papp Bálint