Női kézi: Tomori elülső keresztszalag-szakadást szenvedett

2018.03.22. 22:10
Itt már lehetett sejteni, hogy nagy a baj (Fotó: Micheller Szilvia)
Beigazolódtak a félelmek, Tomori Zsuzsanna elülső keresztszalag-szakadást szenvedett a jobb térdében a magyar női kézilabda-válogatott Hollandia elleni győri Eb-selejtezőjén (18–19).

A korábban több súlyos térdsérülést szenvedő Tomori két perccel a mérkőzés vége előtt járt szerencsétlenül, miután meglökte őt Danick Snelder, a Ferencváros holland beállója. A Győri ETO válogatott átlövője hordágyon hagyta el a pályát, csütörtök este pedig már megérkezett a pontos diagnózis.

„Tomori Zsuzsanna súlyos sérülést, elülső keresztszalag-szakadást szenvedett a jobb térdében. Műtét és hat hónap kihagyás vár rá” – nyilatkozta a győri klub honlapjának a sajnálatos esetet követően elvégzett MRI-vizsgálat alapján dr. Szálasy László, a Győri Audi ETO KC csapatorvosa.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
7. CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 18–19 (11–10)
Győr, 4500
néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Bódi 3, HORNYÁK D. 4, KOVACSICS 2, Kisfaludy 1, Tomori 2, Schatzl Nadine 1. Csere: Kiss É. (kapus), Kovács Anna 2 (1), Háfra, Szabó L., Puhalák 2, Lukács 1, Tóth G. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
HOLLANDIA: WESTER – BONT 6, Van der Heijden 1, Groot 1, BROCH 6, Abbingh 3 (2), Smeets 1. Csere: Dulper, Snelder 1, Knippenborg, Van Olphen. Szövetségi kapitány: Helle Thomsen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 10. p.: 4–5. 13. p.: 6–5. 17. p.: 6–7. 25. p.: 8–8. 36. p.: 14–12. 42. p.: 15–14. 48. p.: 17–15. 54. p.: 18–18. 57. p.: 18–19
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Kim Rasmussen:
– Nem könnyű megszólalni ebben a helyzetben. Büszke vagyok a csapatra, amely a sorozatos sérülések ellenére végig nyomás alatt tudta tartani a kitűnő hollandokat. Csupán kis szerencse hiányzott a sikerünkhöz.
Helle Thomsen: – Örülök a győzelemnek, és nagyon sajnálom Tomori Zsuzsanna balszerencsés sérülését. Nagyon kemény mérkőzés volt, a magyar csapat többször is vezetett egy-két góllal, de végül fordítottunk.
A csoport másik mérkőzésen: Koszovó–Fehéroroszország 22–31