Női kézi NB I: utolsó perces győri egyenlítéssel van meg az 1. hely

2016.03.30. 19:33
A Győr nagy csatában biztosította be alapszakasz-elsőségét (Fotó: gyorietokc.hu)
A női kézilabda NB I alapszakaszának utolsó, 22. fordulójában a Győri Audi ETO KC az utolsó percben mentett pontot Dunaújvárosban, így biztossá tette az elsőségét.

A győriek tudósítása szerint jól rajtolt az éllovas, hamar ellépett két góllal (1–3) a különbség pedig az első negyedóra végéig állandósult is (7–9). Ekkor azonban a hazaiak Kovács Anna vezérletével egy 4–0-s sorozattal fordítottak (11–9), az ETO pedig hiába érte utol a 24. percre ellenfelét (12–12), hátrányban zárta az első félidőt (15–13).

A fordulás után Löke törte meg az újabb 4–0-s hazai rohanást (17–14), a 43. percben Broch pedig egyre zárkóztatta övéit (20–19). Hogy aztán a 48. percben Ambros Martínnak időt kelljen kérnie Bulath Anita találata után (23–20).

Az 57. percben Kovacsics Anikó egyenlített (26–26), de Vincze Melinda ismét visszavette az előnyt, így az utolsó percben is a dunaújvárosiak vezettek. De a végén megint villant az ősztől a Ferencvárost erősítő irányító-szélső, így a győri zöld-fehéreké az alapszakasz első helye (27–27).

Az újvárosiak a pontszerzésükkel mindenesetre maguk mögött tartották a siófokiakat, akik a félidei kétgólos hátrányból fordítva legyőzték az érdieket (28–24), ezzel utóbbi együttes lett az ötödik. Ez utóbbi két csapat egymással csap össze a negyeddöntőben.

A Ferencváros a papírformának megfelelően alaposan megverte a budaörsieket (39–17), és a debreceniek is simán nyertek a Mosonmagyaróvár (33–23), a fehérváriak pedig a Békéscsaba ellen (34–24).

NŐI KÉZILABDA NB I

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–GYŐRI AUDI ETO KC 27–27 (15–13)
Dunaújváros, 1000
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
DUNAÚJVÁROS:
OGUNTOYE – Azari 3, KOVÁCS A. 11 (2), Takács D. 2, BULATH 4, TRISCSUK 4, Vincze 2. Csere: Triffa (kapus), Horváth B., Szalai 1, Ferenczy, Nick. Edző: Zdravko Zovko
GYŐR: Kiss É. – Orbán, LÖKE 5, BROCH 4, Amorim 4, KOVACSICS 3, HÁRSFALVI 3. Csere: Grimsbö (kapus), Sulland 3 (1), Groot, Knedlikova 3, Alstad, Görbicz 2 (2). Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 8. p.: 3–6. 19. p.: 10–9. 24. p.: 12–12. 33. p.: 17–13. 48. p.: 23–20. 57. p.: 26–26
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Zdravko Zovko:
– A világ legjobb csapata volt az ellenfelünk. Mi hatvan percig óriási akarattal küzdöttünk, meg akartuk nyerni a mérkőzést. Gratulálok mindkét csapatnak, szép, jó kézilabdát játszottak. Külön köszönöm szurkolóink támogatását, főleg az utolsó tíz percben óriásit segítettek, amikor már nagyon fáradt volt a csapatom.
Ambros Martín: – A várakozásoknak megfelelően a két igen jó erőkből álló, feltörekvő csapat nagyot küzdött egymással. A döntetlennel mindkét fél elégedett lehet, mi bebiztosítottuk alapszakasz-elsőségünket. Leginkább annak örülök, hogy a közönség ilyen remek meccset láthatott.

FEHÉRVÁR KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 34–24 (21–11)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Felhő, Öcsi
FEHÉRVÁR: SIPEKI – Hajduch, Gjorgijevszka 3, Tilinger 3 (2), MAYER 7, Bandelier 3, TANABE 5. Csere: Csáki 1, TÁPAI SZ. 6, Herr A. 4 (2), Májer 1, Hudra 1, Kazai, Utasi, Rózsás. Edző: Deli Rita
BÉKÉSCSABA: Terenyi – Kovács Anett 2, NYIKOLAJENKO 8 (3), Dajka 2, Zöldi-Tóth 3, Tóth S., Gávai 1. Csere: Futaki (kapus), Szabó V. 3, Szögi 1, Bottó, DIÓSZEGI 4, Mézes, Török. Megbízott edző: Szabó Károly
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–1. 12. p.: 7–3. 18. p.: 9–8. 24. p.: 14–8. 28. p.: 18–11. 34. p.: 22–12. 40. p.: 25–14. 47. p.: 27–18. 52. p.: 31–20. 58. p.: 33–23
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/3
Deli Rita:
– Nagyon fontos volt ez a két pont a folytatás szempontjából. Elégedett vagyok, mert többféle felállásban játszottunk, szerettem volna ezeket kipróbálni. Az átlövő játékunk jól sikerült, lerohanásból, közvetlen indításból szép gólokat szereztünk. Annak pedig külön örülök, hogy a fiatalok is szerephez tudtak jutni.
Szabó Károly: – Erősen tartalékos csapattal érkeztünk, ennek ellenére 8–10-ig jól tartottuk magunkat, utána nem értettem mi történet a csapattal, a félidő végét nagyon elszúrtuk. A második játékrészben, amikor elment az ellenfél hét góllal, akkor tértünk kicsit magunkhoz, de ennél többet vártam még tartalékosan is.

DVSC-TVP–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 33–23 (12–10)
Debrecen, 1100 néző. V: Haraszti, Nachtmann
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Slakta 2, KARNIK SZ. 5, Kudor 3, B. KLIKOVAC 4, Garbuz 4, Szilágyi Á. 4. Csere: LAJTOS (kapus), Deszpotovics 4, Siska 3 (2), Varsányi, Sirián 1, Kelemen 3. Edző: Tone Tiselj
MOSONMAGYARÓVÁR: STOJAK – KATONA F. 4, Dombi 1, Kiss N. 1, GYIMESI 6, Bouti 1, Szepesi. Csere: Csapó K. (kapus), Bízik R. 2 (1), Rajnohová 4, Morena, CSALA 4, Bardi, Gerháth, Vékássy. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 24. p.: 10–6. 29. p.: 11–10. 39. p.: 15–15. 46. p.: 21–15. 56. p.: 31–19
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill 2/1
Tone Tiselj:
– Tehetséges fiatal játékosokból áll a Mosonmagyaróvár, jól játszottak, látszik, hogy Varga József jó munkát végez velük. Sajnos mi nem értük el szurkolóink magas színvonalát, negyven percig nagyon rosszul kézilabdáztunk, különösen a védekezésünkkel voltak problémák.
Varga József: – Amíg erővel bírtuk, addig egyenlő ellenfelei voltunk a jobb képességű DVSC-nek.

FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–BUDAÖRS KC 39–17 (21–11)
Elek Gyula Aréna, 500
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
FERENCVÁROS:
Szikora – KOVACSICZ 7, Pena 2, Szucsánszki 2, Cifra 2, Zácsik 3, Schatzl 3. Csere: HLOGYIK (kapus), Szekeres, Márton 3, Lukács 4, Szekerczés 5 (2), Hornyák 4, Mód 1, Mészáros 3, Háfra. Edző: Elek Gábor
BUDAÖRS: Andrási – FÖLDES K. 9 (3), Szabó A. 1, Bárdi 4, Szabadfi, Ivanics, Kiskartali 1. Csere: Györkös (kapus), Zsigmond, Karajos 1, Földes V. 1, Kamuti, Hatala, Szamoránsky A., Kovács A., Németh N. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 8. perc: 7–4. 23. p.: 15–8. 26. p.: 18–11. 43. p.: 30–12. 53. p.: 36–16
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Elek Gábor:
– Kicsit fáradtak voltak a lányok, ma délelőtt is edzettünk, de az első negyedóra után egészen jól játszottak.
Mihály Attila: – Már a mérkőzés folyamatában látszott, a tudásbeli különbség, de mentalitásban és játékban is többet vártam csapatomtól.

SIÓFOK KC–ÉRD 28–24 (12–14)
Siófok, 600 néző. V: Herczeg, Südi
SIÓFOK: SALAMAKHA – Such 2, S. Petersen 2, AGUILAR 4, Piedade, L. González 2, ERDŐSI 10. Csere: Pastrovics (kapus), Németh Cs., EL-GAUI 6, Deáki 2 (1), Nyikityina, Maláti D. Edző: Christian Dalmose
ÉRD: Janurik 1 – KRPEZS-SLEZÁK 6, M. González 2, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 2, KLIVINYI 6, Fekete B. Csere: Gridnyeva, Győri (kapus), O. Vukcsevics 3, Szabó L. 3 (2), Havronyina, Barján, Gulyás V. Edző: Szabó Edina
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Christian Dalmose: – Fantasztikus győzelmet arattunk egy nagyszerű csapat ellen. Erdősi Ildikó és Aszma el-Gaui a jók közül is kiemelkedett.
Szabó Edina: – A második félidőben nem tudtuk Erdősi Ildikót tartani, emiatt szenvedtünk vereséget.