Női kézi NB I: sorozatban ötödször veszített a Mosonmagyaróvár

K. T. I.K. T. I.
2021.04.07. 20:33
Szoros meccset játszott a Békéscsaba és az MTK (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
Az Alba Fehérvár KC 28–25-re nyert a Mosonmagyaróvár otthonában a női kézilabda NB I szerdai játéknapján – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Az óváriak február közepén 12 győzelemmel és egy vereséggel a tabella élén álltak, azóta viszont sorozatban ötször veszítettek. A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak irányítója, Tóth Eszter volt kilenc góllal.

A Vác egy góllal kerekedett vendéglátója, a Kisvárda fölé: a házigazdáknál Dombi Luca nyolcszor volt eredményes – emelte ki az MTI.

Az MTK szintén rendkívül szoros meccsen, egyetlen góllal múlta felül a Békéscsabát (31–32), míg a DVSC magabiztosan 32–20-ra győzött a Szombathelyi KKA vendégeként.

KÉZILABDA
NŐI NB I

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE
MTK BUDAPEST 3132 (14–16)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. V: Bujdosó, Horváth V.
BÉKÉSCSABA:
Mistina K. – Andróczki 2, Iván E. 1, I. MITROVICS 6, J. Agbaba 1, KUKELY A. 4, Szabó P.
Csere:
Szabó D., Csizmadia (kapusok), Giricz 4, T. RADOJEVICS 10 (2), Török F. 3, Bucsi, Csepregi
Edző: Vida Gergő
MTK: GYŐRI B. – Juhász Eszter 4, Szekerczés 1, Marincsák 4, DAKOS 8, Bujdosó-Gerháth 2, Pelczéder 2
Csere: Sallai 3, PÁL T. 8 (5), Szabados, Sári
Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–3. 6. p.: 3–3. 12. p.: 5–5. 17. p.: 9–7. 22. p.: 11–11. 25. p.: 14–11. 39. p.: 18–22. 43. p.: 19–25. 50. p.: 23–29. 54. p.: 27–30. 59. p.: 30–32
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Vida Gergő: – Sajnos megint saját magunkat vertük meg. Nem védekezésben, hanem támadásban veszítettünk. Mondom ezt annak ellenére, hogy harmincegy gólt lőttünk. Megvolt a lehetőségünk a győzelemre, de az első félidő végén könnyű gólokat kaptunk.
Golovin Vlagyimir: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz, hiszen a Békéscsaba sokat fejlődött. Nem játszottunk jól, sőt a tizenötödik perc környékén úgy tűnt, hogy a csapatom feladja a mérkőzést. Szerencsére sikerült rendet tenni a fejekben, és a szünetig fordítottunk. Sejteni lehetett, hogy a végjátékban dől el a találkozó és a lányok mindent megtettek a győzelemért.

KISVÁRDA MASTER GOOD SEVÁCI NKSE 3031 (17–18)
Kisvárda, zárt kapuk mögött. V: Hargitai, Markó
KISVÁRDA:
Pásztor B. – UDVARDI 7 (3), Siska 2, Termány, DOMBI L. 8, Szabó Nina 4 (2), T. Milosevics
Csere: Mátéfi D. (kapus), Habánková 2, MIHÁLFFY 6, Bouti, Dombi K. 1, Zavaczki
Edző: Bakó Botond
VÁC: Bukovszky – DIÓSZEGI 5, Hámori 3, Helembai F. 3, LAKATOS R. 6, KÁCSOR 3, RADOSZAVLJEVICS 5
Csere: Szabó Laura 5 (3), Aron 1, Pálffy A.
Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 8. p.: 4–5. 15. p.: 8–9. 19. p.: 12–9. 24. p.: 13–14. 36. p.: 21–21. 46. p.: 25–26. 57. p.: 29–29
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
Bakó Botond: – Bosszús vagyok, haragszom, mert a sokadik meccsünket veszítettük el egygólos különbséggel. Hiányérzetem van, mert a második félidőben többször támadtunk a vezetésért. A kulcsszituációkban rendre rossz döntéseket hoztunk, ez döntötte el a találkozót.
Szilágyi Zoltán: – Nagy csata volt. Nehéz felkészülni a Kisvárda támadójátékából, ezzel együtt végig azt éreztem, hogy a kezünkben van a mérkőzés. A végjátékból a jó egyéni döntések miatt jöttünk ki jobban. Értékes két pontot szereztünk.

MOTHERSON–MOSONMAGYARÓVÁRI KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 25–28 (13–15)
Mosonmagyaróvár, zárt kapuk mögött. V: Medve, Südi
MOSONMAGYARÓVÁR:
SZEMEREY – Domokos 1, Kovács P. 4, Hudák, Horváth B., Szarková 4, Stranigg Zs. 4
Csere: Soltész (kapus), TÓTH ESZTER 9 (3), Lancz 2, Katona 1, Sirián, Gyimesi
Edző: Gyurka János
SZÉKESFEHÉRVÁR: PIJEVIC – Töpfner 3, Afentaler 3, BESSZER 5, Bardi 2, TRISCSUK 6, Szarka A. 3
Csere: Tóth N. (kapus), Boldizsár 1, GERHÁTH K. 5 (4), Varga E.
Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2.12. p.: 8–5. 16. p.: 9–8.24. p.: 11–10. 35. p.: 17–19. 41. p.: 20–22. 45. p.: 21–23. 55. p.: 24–26
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4
Gyurka János: – Nagyon ideges, hektikus volt a játékunk, egy–egy támadáson belül is sokat hibáztunk, így pedig nem lehet mérkőzést nyerni. Sok a problémánk, de mentálisanis rendet kell rakni, hogy a kitűzött célt el tudjuk érni. Csapatként jobban teljesített az Alba Fehérvár, ezért a győzelme megérdemelt.
Józsa Krisztián: – Tudtuk, hogy most megfogható az MKC és szerencsére el is hittük, hogy sikerülhet. Nagy akarattal kézilabdáztunk és végre hatékonyan játszottunk a végjátékban is, amivel a magunk javára fordítottuk a találkozót. Büszke vagyok a csapatra, mert jól felkészült erre a találkozóra, amit hasznosítani is tudott a pályán.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–DVSC SCHAEFFLER 20–32 (8–17)
Szombathely, zárt kapuk mögött. V: Bócz, Wiedemann
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Orbán, M. Agbaba 1, PŐDÖR R. 5 (2), GORILSZKA 7 (1), Bandelier, Wald. Csere: Christe (kapus), Kulcsár D., Pődör B. 1, Varga N. 1, Horváth P. 3, Szendrei B., Mayer Sz. 2, Forgács, Virág N. Edző: Marosán György
DVSC: Csapó Kyra – ARANY 3, KOVÁCS ANNA 5 (1), Vámos P. 1, Tóvizi P. 1, Hornyák D. 2, Petrus 2. Csere: Torda, Giegerich (kapusok), Vámosi 2 (2), VANTARA-KELEMEN 5 (1), BORDÁS 5, Karsten, Csernyánszki 2, Bánfai K. 1, DESZPOTOVICS 3. Edző: Kudor Kitti
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 10. p.: 1–7. 15. p.: 3–9. 25. p.: 6–13. 38. p.: 10–23. 47. p.: 14–27. 52. p.: 16–30
Kiállítások: 2, ill. 8
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Marosán György:
– Bár meglepetésre készültünk, gyorsan kiderült, hogy a két csapat nem azonos célokért küzd. Önmagunkhoz képest is gyengén játszottunk, különösen a találkozó első harmadában, így a félidőre el is dőlt a két pont sorsa. Dolgozunk tovább, mert májusban fontos rangadók várnak ránk.
Kudor Kitti: – Alaposan felkészültünk a Szombathelyből, hiszen nincs veszélyesebb egy olyan ellenfélnél, amely az életéért küzd. Szerencsére visszakaptam a lányoktól azt, amit az edzéseken gyakoroltunk. Gyors gólokat szereztünk, így a szünetre már nagy volt az előnyünk. A második félidőben mindenki játéklehetőséget kapott, kellemes élménnyel térünk haza e hosszú túráról.

1. Győr 17 17 620–331 +289 34
2. FTC 17 16 1 592–386 +206 32
3. Siófok 19 13 6 601–510 +91 26
4. Vác 19 13 6 566–544 +22 26
5. MTK 18 12 1 5 563–562 +1 25
6. Mosonmagyaróvár 18 12 6 520–496 +24 24
7. Debrecen 17 11 1 5 501–441 +60 23
8. Kisvárda 19 6 13 469–531 –62 12