Női kézi NB I: az FTC-nek nagyot kellett mentenie Újvárosban

N. T.N. T.
2021.10.20. 20:00
Bölk góljai kellettek az FTC fordításához (Fotó: Török Attila, archív)
A Dunaújváros sokáig vezetett a Ferencváros ellen a női kézilabda NB I-ben, a címvédő csak a hajrához érve tudta a maga javára fordítani a találkozót. A Győri ETO a Szombathelyt, az MTK az Érdet győzte le.

Két BL-meccs között az irányítóit (Kovacsics Anikó, Szucsánszki Zita, Tóth Nikolett) továbbra is nélkülöző FTC kiélezett meccset vívott Dunaújvárosban. A vendégek kemény munkából érkeztek, így azért számíthattak arra, hogy nem fognak sziporkázni, ráadásul a hazaiak is felszívták magukat.

Az FTC játékosai sokat hibáztak, rengeteg labdát adtak el és ziccereket rontottak, utóbbihoz Gabrijela Bartulovic védései is hozzájárultak. Közben az újvárosiak lelkesen, okosan és időnként látványosan kézilabdáztak, nem ijedtek meg az ellenféltől, és Bulath Anita góljával előnnyel mehettek a szünetre. Amíg a hazaiak bírták erővel, az FTC-nek kapaszkodnia kellett a folytatásban is, amikor fogyott a szufla, a feljavuló Ferencváros fordítani tudott. Emily Bölk bombái jelentették a fordulatot, a végén nem kellett izgulnia Elek Gábornak.

A Győr már a szünetben kétszer annyi gólt szerzett, mint a Szombathely, és a legvégén is majdnem hússzal több állt a neve mellett az eredményjelzőn. Crina Pintea és Faluvégi Dorottya sérülés miatt nem állt az ETO rendelkezésére, míg Veronica Kristiansen és Silje Solberg pihenőt kapott, Stine Oftedal, Lukács Viktória és Schatzl Nadine a padról nézte végig a találkozót. Háfra Noémi, Linn Blohm és Fodor Csenge is hat gólig jutott, Laura Glauser meg 17 védéssel zárt győri részről. A győrieknél több fiatal is szerepet kapott, Szemes Szonja rögtön két gólt is lőtt.

Az Európa-liga selejtezőjében érdekelt MTK először a 12. percben tudott vezetni az Érd ellen, a gólt Pál Tamara szerezte, aki mind a 12 kísérletéből eredményes volt a találkozón (öt volt belőle hétméteres). Az Érd egészen a meccs utolsó negyedéig jól tartotta magát, a hazai csapat csak a vége fele tudott jobban ellépni. A vendégeknél Kopecz Barbara jutott el 12 gólig.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–28 (13–12)

Dunaújváros, 700 néző. Vezette: Nagy F., Turóczy
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC – Kukucska, Borgyos 1, Weisheitel 2, BULATH 9 (3), Polics 1, Krupják-Molnár 2. Csere: Wéninger (kapus), SZALAI 4, Sustková, Farkas J., Mrmolja 1, Kazai 3, Matucza. Edző: Vágó Attila
FERENCVÁROS: Janurik – Kovács Anett 2, Stolle 2, Grbics 3, Behnke, BÖLK 5, MÁRTON 5. Csere: Bíró (kapus), Csiszár-Szekeres, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, Kisfaludy, Hársfalvi, Klujber 2, MALESTEIN 4 (2). Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 6. p.: 4–3. 15. p.: 5–8. 25. p.: 11–9. 40. p.: 16–14. 48. p.: 18–19. 57. p.: 22–26. 59. p.: 22–28.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Vágó Attila:
– Sokat dolgoztunk a napokban, hogy a csapat mentálisan felkészült legyen, hiszen az elmúlt három mérkőzésen vereséget szenvedtünk. Most is kikaptunk, de óriási a különbség vereség és vereség között. A maiból csakis erőt lehet meríteni, amíg bírtuk erővel, abszolút pariban voltunk.
Elek Gábor: – Hellyel-közzel az történt, amire számítottam, hétfőn és kedden kemény fizikai munkát végeztünk. Azt azért nem gondoltam, hogy sokáig ennyire dekoncentráltak leszünk, ám a végére klasszisaink eldöntötték a mérkőzést.

GYŐRI AUDI ETO KC–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 44–25 (26–13)
Győr,
1655 néző. Vezette: Rontó, Szanyi
GYŐR: GLAUSER – RJU UN HI 5 (1), Brattset 4, Nze Minko 4 (1), BLOHM 6, HÁFRA N. 6 (2), FODOR CS. 6. Csere: Ogonovszky 3, Deszpotovics 3, Szemes 2, Hansen 5 (1), Farkas J. Edző: Ambros Martín
SZOMBATHELY:
Tomasevics – Kadlicsek, Virág N. 1, PŐDÖR R. 6 (2), GORILSZKA 7 (2), Sztosics 1, Csire 2. Csere: Christe (kapus), PRKACIN 5, Szendrei 1, Pődőr B., Lubjanaja 1, Forgács V. 1, Bíró D., Szmolek. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása.
5. perc: 5–1. 13. p.: 13–5. 21. p.: 19–9. 24. p.: 22–11. 34. p.: 30–15. 45. p.: 33–19. 53. p.: 40–22.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4
Ambros Martín:
– Nem könnyű folyamatosan magas szinten játszani, hetente többször is, és nem egyszerű fenntartani a koncentrációs képességet sem. Ezen a mérkőzésen az ezeknek megfelelés volt számunkra a legfőbb kihívás, és elértük célunkat.
Marosán György:
– Egy nagy csapat ellen az lehet a célunk, hogy negyven gól alatt kapjunk és húsz fölött teljesítsünk. Ennek ma csak az egyik része sikerült, és remélem, hogy hozzájárultunk a Győr Bajnokok Ligája-felkészüléséhez.

MTK BUDAPEST–ÉRD 36–28 (16–13)

Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 150 néző. Vezette: Asztalos, Szalay.
MTK: Győri – Juhász E. 1, KEKEZOVICS 4, Mazák-Németh 1, Szabó L. 3, MARINCSÁK 5, Pelczéder 3. Csere: Rutka-Győrffy (kapus), Bujdosó-Gerháth 2, PÁL T. 12 (5), Dakos 2, Sallai 1, Bánfai 1, Koronczai 1. Edző: Golovin Vlagyimir
ÉRD: Györkös – Csáki 1, Mód, Sztankovics, ABILDA 4, KOPECZ 12 (3), PÉCSI 7. Csere: Kántor, Hadfi (kapusok), Kóka, Kiss D. 2, Bódi, Landi, Szabó K. 2 (2). Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 16. p.: 11–6. 25. p.: 15–9. 39. p.: 23–17. 45. p.: 26–24. 53. p.: 34–25.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/5
Golovin Vlagyimir:
– Csak a két pontnak örülök, enerváltan, motiváció nélkül játszott a csapat, nagyjából a tudása húsz százalékát adta ki. Sokkal jobban tetszett az Érd játéka, mert végighajtották a meccset.
Horváth Roland: – Valóban voltak pillanataink a mérkőzésen, de ettől a kerettől nem telik többre, és ezeknek a pillanatoknak örülnünk kell. Négy sérülttel többre nem voltunk képesek, de dolgozunk rajta.

1. Győr 5 5 186–128 +58 10
2. FTC 5 5 165–120 +45 10
3. Debrecen 4 4 115– 93 +22 8
4. Mosonmagyaróvár 5 3 1 1 162–147 +15 7
5. MTK 5 2 1 2 144–140 +4 5
6. Vác 5 2 3 130–126 +4 4
7. Siófok 5 2 3 160–163 –3 4
8. Kisvárda 4 2 2 112–118 –6 4