Női kézi NB I: közte húsz – a Győr kiütötte a Vasast

2021.09.14. 19:29
Laura Glauser fantasztikus formában védett a Vasas ellen (Fotó: Török Károly)
A Győri Audi ETO KC 41–21-re legyőzte az újonc Vasast a női kézilabda NB I 2. fordulójának keddi mérkőzésén.

A Győr erőt demonstrált a kezdősípszó után, a 4. percben már 5–0-ra vezetett, a 10. percben 10–2 volt az állás. A szünetre 21–10-es hazai vezetéssel mentek a csapatok. A játék képe a második félidőben sem változott, Ambros Martín együttese 41–21-re ütötte ki az újoncot. A győriek egyik legjobbja a francia Laura Glauser volt, aki 19 védést mutatott be.

KÉZILABDA
NŐI NB I

GYŐRI AUDI ETO KC
–VASAS SC 41–21 (21–10)
Győr, 1341 néző.   Vezette:   Kiu G., Kiu T.
GYŐR:    GLAUSER – Lukács V. 2,  Rju Un Hi 4, V. Kristiansen 1, PINTEA 6, Anne M. Hansen 3,  Schatzl Nadine 4.  Csere:  Silje Solberg (kapus), Faluvégi D. 1,  BLOHM 4,   FODOR CS. 8,   Deszpotovics 1, Háfra N. 2 (1),  Farkas J. 2 (1),  Ogonovszky 3. Edző:   Ambros Martín
VASAS:  Gercsó – Kovács N., M. AGBABA 6 (2), KAJDON 7 (2),  Faragó L. 1,   Szilovics 1, Szatmári M. 1. Csere: Zsigmond, Kurucz (kapusok), Hadnagy 1,  Imrei 1, Oláh K. 1, Pénzes 1, Ács, Speth 1, Ludvig. Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása. 4. perc:  5–0. 10. p.:  10–2. 22. p.: 16–6. 35. p.:  25–10. 40. p.:   30–12. 48. p.:   34–15. 53. p.: 37–17.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
 Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Ambros Martin:
 – A legjobbunkat akartuk nyújtani a Vasas ellen, ez lényegében sikerült. Vannak elemek, amelyeket támadásban és védekezésben is gyakorolnunk kell, erre ezen a mérkőzésen lehetőség nyílt. Beárnyékolja a győzelmünket Faluvégi Dorottya sajnálatos csontsérülése, mellyel hetekre kiesett a munkából.
Penszki Gergely: – Megtisztelt bennünket a Győr azzal, hogy végig komolyan, teljes erőbedobással, pillanatnyi lazítás nélkül játszott. Mi tanulni jöttünk a Bajnokok Ligája-győzelemre is esélyes csapattól, és úgy érzem, ezt a feladatot tisztességgel teljesítettük.

1. Győr 2 2 81–53 +28 4
2. FTC 1 1 37–26 +11 2
3. Debrecen 1 1 30–22 +8 2
4. Vác 1 1 27–22 +5 2
5. Dunaújváros 1 1 26–23 +3 2
6. Budaörs 1 1 24–23 +1 2
7. Vasas 2 1 1 47–65 –18 2
8. MTK 1 1 23–24 –1 0