Egy sorozat vége: a Fradi 2009 után újra megverte az ETO-t!

2013.09.01. 12:42
Tomori Zsuzsannáék kemény és fegyelmezett játékkal rukkoltak ki (Fotó: Tumbász Hédi)
Vereséggel kezdte az élvonalbeli női kézilabda-bajnokságot a címvédő, Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC, amely a Népligetben három góllal (20–17) kapott ki vendéglátójától, az FTC-Rail Cargo Hungariától. A házigazdák remek rajtot vettek, és végig tudták tartani az előnyüket. A győriek nem tudtak mit kezdeni a rettentően kemény és fegyelmezett ferencvárosi védekezéssel, a népligetiek kapujában Alena Abramovics pedig bravúrosan védett. A győriek legutóbb 2009. február 1-jén kaptak ki a bajnokságban, akkor is a Ferencváros vendégeként.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–GYŐRI AUDI ETO KC 20–17 (12–7)
Elek Gyula Aréna, 1100 néző. Vezette: Andorka, Hucker
FERENCVÁROS: ABRAMOVICS – Kovacsicz 1, TOMORI 7 (4), SZUCSÁNSZKI 2, CIFRA 1, ZÁCSIK 4, Vérten 1. Csere: SZAMORÁNSKY P. 2, Pena, Steinbach 2, Mészáros R., Szekerczés, Such, Szarka. Edző: Elek Gábor
GYŐRI ETO: LUNDE – Orbán, K. Bulatovics 5, Kovacsics 3 (1), LÖKE 4, Amorim 1, Korsós 1. Csere: Herr O. (kapus), Hornyák D. 2, Soós V., Tervel, Bognár-Bódi 1, Hornyák Á. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–0. 8. p.: 2–3. 25. p.: 8–3. 28. p.: 11–5. 34. p.: 13–8. 43. p.: 13–11. 46. p.: 15–11. 49. p.: 15–13. 55. p.: 18–13. 59. p.: 19–17
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/1
Elek Gábor, a Ferencváros edzője:
– A védekezés volt a siker kulcsa és ha jó a védekezés, az hozza magával a jó kapusteljesítményt is, kölcsönhatásban vannak. Fontos volt, hogy jól kezdtünk, de mikor több góllal is elhúzhattunk volna, bepánikoltunk a lehetőségtől. Azt mondtam a lányoknak, hogy csak bírják ki a végéig.
Ambros Martín, a Győri ETO edzője: – Nem történt semmi, a Ferencváros jobban játszott. Meg kell tanulnunk ilyen körülmények között is nyernünk.

Az előző szezon legnehezebb meccsét a Népligetben vívta a későbbi bajnok Győri ETO, akkor 34–34-et játszottak Görbicz Anitáék a Fradi otthonában. Az irányító ma nem játszott ujjsérülése miatt.

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött Gyarmati Dezső és Gyetvai László emlékére.

1–5. perc: A Fradi kezdett Tomori, Szucsánszki, Zácsik belső hármassal, utóbbié a legelső gól. Az ETO-nál Kovacsics kezdett irányítóban, az első bejátszás rossz volt beállóba, Kovacsicz büntetett a túloldalon szélről. A Fradi szinte önkívületben kezdett, az elszántság újabb kivédekezett támadást ért, Lökét ápolni kellett, de a parketten maradt, majd egy labdaszerzés után ő ment bele. A győriek első gólját Amorim dobta. 2–1

REAKCIÓK
Abramovics: Minden sikerült, amit edzésen gyakoroltunk • Tomori: Nem kell messzemenő következtetéseket levonni • Zácsik: Győrben is ez kell! • Hornyák D.: Bután játszottunk.
A részletekre is kíváncsi? Olvassa el itt!

6–10. perc: Leindulás végén Kovacsics találta meg a szükséges minimális rést, és dobott gólt Abramovicsnak. Lunde rossz indítását nem tudta kihasználni az FTC, de a győriek kapusa jól kezdett. Bulatovics a 8. percben szerezte első gólját a magyar bajnokságban, ezzel vezetett először az ETO. Zácsik egyenlített, Bulatovics újabb lövése mellé ment, Szucsánszki lendületből, a kilencesről felugorva varrta be az első helyzetét. 4–3

11–15. perc: Az FTC passzívra kényszerítette az ETO-t, Vérten elhibázta az első kísérletét szélről, Abramovics viszont fogta Bulatovics próbálkozását. A 12. percben először érkezett a pályára Szamoránsky Piroska Cifra helyett. Az eredménytelen támadás után Ambros Martín időt kért. Abramovics ziccert védett, Tomori hetest harcolt ki, és érkezett a sérülésből lábadozó Pena, ám a spanyol lövését hárította Lunde. Bulatovicsot nagyon keményen fogta az ETO, Hornyák Dóránál belemenést láttak a játékvezetők, amit Vérten leindulásból kihasznált, ráadásul Bulatovicsot kiállították. 5–3

16–20. perc: Tomori is belement előnyben, ám a győriek szenvedtek hátrányban, miközben Görbicz a kapitány, Hajdu János mellől nézte a meccset. Sok volt a pontatlan átlövési próbálkozás mindkét oldalon (Hornyák D., Zácsik, Rédei-Soós), miközben a Fradi ismét passzívra kényszerítette a vendégeket. Kovacsicz szélső betörése után ismét heteshez jutottak a zöld-fehérek, Tomori beejtette. Tíz perce nem dobott gólt az ETO! 6–3

21–25. perc: Az először pályára lépő Steinbach, majd Kovacsicz gólját sem adták meg, az egyiket lépés, a másikat szabálytalanság miatt. Tomori első akciója viszont óriási bomba volt. Amorim visszajött, de ő sem tudta megtörni a rossz győri lövőszériát. Érkezett Tervel is, aki Steinbach „betakarásával” nyitott. Szucsánszki betörése után Tomori újabb hetest dobott be, öttel vezetett a Fradi! Tizennégy és fél perc után dobott újra gólt az ETO Bódi révén, erre Steinbach első magyarországi góljával felelt. 9–4

26–30. perc: Löke beállóból brusztolta ki első találatát, viszont a túloldalon is érkezett a gól beállóból, Szamoránsky volt eredményes. Martín ismét időt kért, majd kicsit reklamált a játékvezetőknél, mielőtt kiosztotta tanácsait. Steinbach pattintva is túljárt Lunde eszén, ám aztán az Amorimmal szemben visszahúzás miatt kiszállt két percre. Az előnyt Bulatovics használta ki, Amorim lövése ellenben kipattant a kapufáról. Elek Gábor egy perccel a szünet előtt kért időt. A taktika bejött, Szamoránsky befordulása gólt ért, ám a túloldalon Korsós szép ejtéssel tett pontot a félidő végére. 12–7

30–35. perc: Az ETO első hetesét Bulatovics dobhatta, és hagyta ki, miután Abramovics nagyot nyújtózott. A montenegrói átlövő ugyanakkor akcióból nagy gólt dobott a fehérorosz kapusnak. Löke visszarántotta Szamoránskyt, amiért két percet kapott, majd Tomori betörése után hetes következett, amelyet a sértett be is dobott a büntetőre érkező Herrnek. Abramovics továbbra is kitűnően védett, Vértennek viszont nem ment szélről. 13–8

36–40. perc: Szucsánszkit, majd Zácsikot is kiállították a játékvezetők, utóbbiért hetes is járt, amelyet Kovacsics elsőre kihagyott, de a kipattanót bravúrral bedobta. A Fradi okosan támadott, így a győrieknek nem sok idő maradt előnyben, Bulatovics azonban felhozta három gólra a BL-győztest. 13–10

41–45. perc: Löke felhozta kettőre a sötét mezeseket, Zácsik viszont óriási bombagóllal vetett véget a hazaiak nyolcperces gólcsendjének. Páros kiállítás következett: Löke és Cifra ment le, előbbi némi joggal értetlenkedett, miért büntetik, amikor lerántották. Abramovics továbbra is 60 %-nál védett, a győrieknek pedig az öt az öt ellen sem ment. 14–11

46–50. perc: Zácsik Amorim és Bulatovics között harcolt ki büntetőt, a hetest Tomori bevágta. Hornyák Dóra egy eladott labda után szép betörésből szerezte első találatát. Tomori blokkal, majd gyenge lövéssel jelentkezett. Martín hármat cserélt védekezésről támadásra, és a váltás bejött, Hornyák Dóra lőtte át a falat ismét. Fáradni kezdett a Fradi, és újabb győri hetes jött, Kovacsics büntetőjét viszont védte Abramovics! 15–13

51–55. perc: Tomori szép elhajlásos góllal adott új lendületet, majd nem először kiabált ki a kispad felé, amiért figyelmeztették a játékvezetők. Hornyák labdája a kapufán csattant, ám Steinbach lövése sem sikerült. Abramovicsra nem maradtak jelzők, Bulatovics lövését is kitolta, Zácsik pedig négyre növelte az előnyt hét perccel a vége előtt. Tervel rontott szélről, Hornyák lövése mellé ment, Cifra pedig kiharcolta a helyet és az újabb labdát. Ötgólos hazai vezetésnél Martín kikérte az utolsó idejét, ám Kovacsics próbálkozása sem jött be. 18–13

56–60. perc: Bulatovics villámgyors gólt dobott, ám Tomori futtából ismét betalált. Kovacsics három kihagyott hetes után a negyediket belőtte, majd Löke tartotta még mindig a reményt a vendégekben. Az idő azonban szaladt, míg az ETO nem tudott lerohanni, bár Löke kettőre faragta a hátrányt. Elek Gábor egy perccel a vége előtt időt kért, és még egy gólt kért. Szucsánszki pedig jó tanítvány módjára be is talált. A Ferencváros 20–17-re legyőzte a BL-, MK-győztes és bajnok Győri ETO-t. Az ETO 2009. február 1-je után ismét vereséget szenvedett a hazai bajnokságban, a Fradi pedig ugyanennyi idő után újra győzött ellene!