Női kézi NB I: az FTC nagy csatában győzte le a DVSC-t

V. Á.V. Á.
2021.10.27. 19:00
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 29–26-ra legyőzte a DVSC-t női kézilabda NB I 6. fordulójának rangadóján. A Győri Audi ETO 36–15-re nyert Budaörsön.
Nagy csatát hozott az FTC–DVSC mérkőzés (Fotó: Földi Imre) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Mindkét csapat hibátlan mérleggel várta a rangadót, melynek rendkívül kiegyenlített játékot hozott az első félideje, az FTC két gólnál nagyobb különbséggel nem tudott vezetni, végül 17–16-ra nyerte az első harminc percet.

A 36. percen 20–17-re vezetett a házigazda, időt is kért a vendégcsapat. Ezt követően sorozatban három gólt szerzett a DVSC (20–20). Az utolsó 10 percre 25–23-as ferencvárosi vezetéssel fordultak a felek. A Loki ezután már nem tudott egyenlíteni, a Ferencváros 29–26-ra győzött. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 6 gólig jutó Klujber Katrin volt.

Négy perccel az első félidő vége előtt csupán egy góllal vezetett a Győr Budaörsön. A félidei háromgólos előnyt követően a második játékrészben átrobogott ellenfelén a vendégcsapat – Oftedalék 18 góllal nyerték meg a második harminc percet. Az ETO beállója, Kari Brattset lett a legjobb gólszerző (8) a találkozó.

KÉZILABDA
NŐI NB I

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DVSC SCHAEFFLER 29–26
(17–16)
Elek Gyula Aréna, 1100
néző.V:Bócz, Wiedemann
FTC:Bíró B. – MALESTEIN5 (2),Stolle2,Behnke, Szöllősi-Zácsik4,E. BÖLK4,MÁRTON G.4. Csere:Janurik (kapus), KLUJBER6,Grbics2,Csiszár-Szekeres, Kisfaludy2. Edző:Elek Gábor
DEBRECEN:GIEGERICH – M. Costa2,Kovács Anna1 (1),Bordás4,Hornyák D.3,VÁMOS P.4,PETRUS5. Csere:Csapó Kyra (kapus), Szabó Nina, Jezsikava2 (1),PLANÉTA4,Tóvizi1,Arany R.Edző:Szilágyi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 7. perc:3–4.14. p.:8–7.25. p.:13–11.35. p.:20–17.42. p.:21–21.52. p.:26–23.
Kiállítások:2, ill. 4 perc.
Hétméteresek:2/2, ill. 4/2
Elek Gábor:– Bajnokok Ligája-szintű mérkőzést játszottunk, iramában, taktikában és a megoldásokban egyaránt. Sok energia kellett a győzelemhez, igaz, lezárhattuk volna előbb is, de elégedett vagyok a csapattal.
Szilágyi Zoltán:– Megérdemelten nyert a Fradi. Minimális célunk volt jó meccset játszani, ha meglepetést tudunk okozni, az még jobb, de ehhez néhány extra teljesítmény hiányzott. Büszke vagyok a csapatra, mert harminc gól alatt tartottuk a Fradit.

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–GYŐRI AUDI ETO KC 15–36 (9–12)
Budaörs, 1092
néző.V:Bujdosó, Horváth V.
BUDAÖRS:VÁRTOK R. – Szalai-Szita2,Schneider1,Horváth L.1,Szabadfi, Palotás, Braun1. Csere:Varjas-Sipeki (kapus), Smid2 (1),J. Agbaba2,Jovovics3,Hajduch, Nagy Lívia, Vártok T.2 (1),Mlinkó1,Pálos-Bognár.Edző:Buday Dániel
GYŐR:Leynaud – Lukács V.2,Rju3,V. Kristiansen1,Blohm3,Anne M. Hansen1 (1),FODOR CS.5. Csere:Silje Solberg (kapus), Farkas J., BRATTSET8,Háfra N.2 (1),Ogonovszky1,Schatzl Nadine4 (1),S. OFTEDAL3,Deszpotovics3. Edző:Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc:0–3.9. p.:3–5.14. p.:4–9.23. p.:8–9.30. p.:9–12.35. p.:11–15.40. p.:11–20.50. p.:12–28.56. p.:13–33
Kiállítások:6, ill. 0 perc
Hétméteresek:
5/2, ill. 4/3
Buday Dániel:– Nekünk ez egy „bónuszmérkőzés” volt, ezért igyekeztem azoknak lehetőséget adni, akik kevesebbet játszottak eddig. Valaki tudott élni vele, valaki nem. Az első félidő korrekt volt, aztán a Győr szünet után tempót váltott és kijött a tudásbeli különbség.
Ambros Martín:– Két teljesen ellentétes félidőt produkáltunk, az elsőben próbáltunk jól játszani, de nagyon sok tiszta helyzetet kihagytunk. A második játékrész más volt, végig koncentráltunk, sok gólt szereztünk és nagyon jól játszottunk.

1. Győr 6 6 222–143 +79 12
2. FTC 6 6 194–146 +48 12
3. Debrecen 6 5 1 169–141 +28 10
4. Mosonmagyaróvár 6 3 1 2 181–175 +6 7
5. Vác 6 3 3 163–158 +5 6
6. MTK 5 2 1 2 144–140 +4 5
7. Siófok 6 2 4 192–196 –4 4
8. Kisvárda 5 2 3 130–142 –12 4