Női kézi NB I: az FTC könnyedén, az ETO négy góllal nyert

2018.09.22. 19:40
Kálóczi Imre, a Budaörs társadalmi elnöke és Szöllősi-Zácsik Szandra (Fotó: budaorshandball.hu/Pozsonyi Roland)
A Ferencváros magabiztos, 38–26-os győzelmet aratott Budaörsön a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A budaörsi klub a mérkőzés előtt bejelentette, hogy a csapat átlövője, a korábban az FTC-t erősítő Szöllősi-Zácsik Szandra ismét babát vár. A Győr négy góllal nyert Dunaújvárosban, míg a Siófok, a Vác és a Fehérvár fölényes különbséggel diadalmaskodott.

„Nagyon nehéz volt ez a helyzet számomra, hisz szívem szerint világgá kürtöltem volna a boldogságom, de csak most jött el erre a megfelelő idő, már túl vagyok a kritikus időszakon és minden rendben van. Ha őszinte akarok lenni, kettős érzés volt bennem az üggyel kapcsolatban: nem így terveztük ezt a szezont, tudom és sajnálom, hogy csalódást okoztam bizonyos embereknek, ám ennél nagyobb boldogság nem létezik a világon” – idézi a budaörsi klub honlapja Szöllősi-Zácsik Szandrát.

A játékos hozzátette: szeretne még visszatérni, mivel már most hiányzik neki a kézilabda.

Az majd csak később derül ki, hogy Szöllősi-Zácsik góljai nélkül hogyan boldogul a Budaörs, de az biztos, hogy a bennmaradáshoz szükséges pontokat nem az FTC ellen kell megszerezni.

A Ferencváros 4–4 után lépett el a hazaiaktól, akiknek kapujában Wéninger Alexa az első félidőben kilenc védést mutatott be – és így kapott 21 gólt! A zöld-fehéreknél Hornyák Dóra az első harminc percben nyolcat dobott, valamint egyszer betalált a 24. születésnapját ezen a napon ünneplő Bíró Blanka is.

Elek Gábor a szünet után nyugodtan pihentethette az alapembereit, a második játékrészben már Szemerey Zsófi védett, Hornyák ugyanakkor szinte végig a pályán volt, mert Djurdjina Malovics kisebb sérülés miatt ezúttal nem játszhatott.

Az FTC legeredményesebb játékosa a tíz gólt szerző Háfra Noémi lett, a Budaörs a Győri ETO-tól elszenvedett 15 gólos vereséget (30–45) követően a Fraditól 12-vel kapott ki (26–38).

Andrea Kobeticet nem tudták tartani az érdiek, tíz gólig jutott (Fotó: Szabó Miklós)

A Dunaújváros hét közben nem tudta megnehezíteni a Ferencváros dolgát, a Győrrel azonban jó meccset vívott. A 23. percben még a Kohász állt jobban (10–9), ám a félidőre az ETO háromgólos előnyre tett szert (11–14). A szünet után négyre nőtt a különbség, de innen még egyre felzárkózott az Újváros (16–17). A zöld-fehérek ezt követően Görbicz Anita vezérletével ismét megléptek, és az utolsó negyedórában már végig megnyugtató előnnyel, négy-öt góllal vezettek (24–28).

A Kohász a Vác, a Siófok és az FTC után a Győr elleni rangadóját is elveszítette, így öt meccs után csak egy győzelmet tud felmutatni, míg az ETO a Fradihoz hasonlóan továbbra is hibátlan.

Az Érd az első negyedórában még tartotta a Siófok tempóját – sőt, a 16. percben vezetett is (7–8) –, utána a házigazda fokozatosan elhúzott. A Balaton-partiak 21–16 után 8–1-es szériát futottak (29–17), ezen a hátrányán pedig nem tudott faragni a vendégcsapat (34–22).

A Fehérvár 17 góllal verte meg a támadójátékban ismét gyengélkedő újonc Egert (32–15), míg a Vác ennél is simábban, 43–21-re múlta felül a Békéscsabát.

NŐI KÉZILABDA NB I
MOYRA BUDAÖRS–FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA 26–38 (12–21)
Budaörs, 950
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
BUDAÖRS: Wéninger – DÁVID-AZARI 6 (1), Hornyák Á. 2, Pásztor 4, PÁLOS-BOGNÁR 4, Horváth L., Mézes 3 (1). Csere: SIPEKI (kapus), Szabadfi 1, Zsigmond 1, Kiskartali 1, Gerháth 4, Rácz R., Hajduch, Ertl, Kaczur. Edző: Mihály Attila
FTC: BÍRÓ B. 1 – Lukács 2, HÁFRA 10, HORNYÁK D. 8, Snelder 1, Kovacsics 3, Schatzl Nadine 2. Csere: Szemerey (kapus), Mészáros R., Klivinyi, Farkas K., Márton, PENA 7 (5), Faluvégi 4. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 15. p.: 5–9. 22. p.: 9–15. 33. p.: 12–23. 45. p.: 19–32. 53. p.: 22–36
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 9/5
Mihály Attila:
– Saját magához képest mindkét csapat közepes teljesítményt nyújtott, reális eredmény született.
Elek Gábor: – Túl könnyelműek voltunk, de a győzelem nem forgott veszélyben.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–GYŐRI AUDI ETO KC 24–28 (11–14)
Dunaújváros, 800
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
DUNAÚJVÁROS: Csapó – Klujber 4, SZEKERCZÉS 7 (5), Cifra, Sirián, Ferenczy 3, Kazai. Csere: TOMASEVICS (kapus), SZALAI 3, Bouti, DOMBI 5, Nick, Molnár B., Grosch 2. Edző: György László
GYŐR: Kiss É. – Bódi 1, GROOT 5 (2), Oftedal 2, Brattset 2, Amorim 3, GÖRBICZ 6 (2). Csere: LEYNAUD (kapus), KRISTIANSEN 5, HANSEN 4. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–1. 11. p.: 2–4. 17. p.: 7–7. 23. p.: 10–9. 28. p.: 11–13. 38. p.: 13–15. 45. p.: 16–19. 50. p.: 17–22
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
György László:
– Nagyszerű mérkőzést játszottunk, agresszívak voltunk védekezésben és támadásban is, így időnként látványos gólokat is szereztünk. A vereség ellenére dicséret illeti a csapatomat.
Danyi Gábor: – Csak a két pontnak lehet örülni, nagyon nehezen találtuk meg a jól játszó Dunaújváros ellen a mérkőzés ritmusát, sokat küszködtünk.

GVM EUROPE-VÁC-EUBILITY GROUP–BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 43–21 (20–9)
Vác, 500
néző. V: Rontó, Szanyi
VÁC: ARENHART – JOVETIC 6, Hámori 2, Kuczora 3, HELEMBAI F. 2, Kácsor 2, RADOSZAVLJEVICS 9. Csere: Suba, Bukovszky (kapusok), DE SOUZA 9 (4), Diószegi 3, Szamoránsky P. 3, Szondi 3, Káldy, Iván 1. Edző: Szilágyi Zoltán
BÉKÉSCSABA: Balogh J. – Kovács A. 4, VUKAJLOVICS 7, Giricz 1, Bottó 1, Walfisch 1 (1), Szögi 1 (1). Csere: Binó (kapus), Zöldi-Tóth, Agbaba 1, Djokovics 4, Radovics 1. Edző: Horváth Roland
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Szilágyi Zoltán:
– Újra nagyszerű hangulatban játszhattunk és csapatom minden tagja remek teljesítménnyel hálálta ezt meg. Szinte végig örömkézilabdát mutattak be a lányok. Örülök, hogy ismét minden egészséges játékosom bizonyíthatott, és jó kedvvel, a kézilabdázást élvezve szolgálta ki a szurkolókat.
Horváth Roland: – Úgy látom, nem csupán a képességekben vannak hiányosságaink, hanem a küzdőszellem terén is deficites a csapat. Nem a profiktól elvárható hozzáállással kézilabdáztunk, kíváncsi lennék ennek okaira…

ALBA FEHÉRVÁR KC–ESZTERHÁZY SC 32–15 (14–8)
Székesfehérvár, 500
néző. V: Paska, Vastag
FEHÉRVÁR: GYÖRKÖS – MÁJER 5, NASCIMENTO 5, Boldizsár 2, MENDY 6, Gorsenyina 2, PELCZÉDER 4. Csere: Temes 2 (2), Sztankovics 2, Rózsás 1, Szarka 3, Utasi. Edző: Deli Rita
ESZTERHÁZY SC: Győrffy – Bocsi 1, Hanczvikkel, Petrovics 2 (1), Sári 3 (2), PADOS 3, Sallai. Csere: Leiner (kapus), Kobela 1, Buzsáki, Brettner 1, Vörös 1, Borbély 1, Juhász R., Bernát, Bíró 2. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2–1. 12. p.: 5–2. 18. p.: 8–4. 24. p.: 10–6. 28. p.: 13–8. 34. p.: 18–9. 40. p.: 19–11. 46. p.: 22–11. 52. p.: 26–14. 58. p.: 31–14
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/3
Deli Rita:
– Megpróbáltuk megtalálni az Eger játékában azokat a pontokat, amelyekben föléjük tudunk kerekedni. Célzott feladat volt, hogy nagyon szoros védekezésből néha csapdázással, néha az átlövés lehetőségét felkínálva játsszunk, és ezekből gyors lerohanásokkal domináljunk. Az első félidőben sok ziccert hagytunk ki, de a szünet után már minden tekintetben, védekezésben, és támadásban is ellenfelünk fölé nőttünk.
Debre Viktor: – Tisztában voltunk azzal, hogy nehéz meccs lesz, ám ennél azért jobb eredményre számítottam. Ellenfelünk nagyon jól felkészült belőlünk, pontosan tudta, hogy nincsenek igazi átlövőink, és kintről nem tudtunk gólokat szerezni. Jól védekezett a Fehérvár, és a lerohanásoknak is köszönhetően simán megnyerte a mérkőzést.

SIÓFOK KC–ÉRD 34–22 (13–11)
Siófok, 1300
néző. V: Sándor, Szikszay
SIÓFOK: SOLBERG – Böhme 2, M. González 1, KOBETIC 10, JEZIC 3, NZE-MINKO 8 (1), Aoustin 2. Csere: Dedu (kapusok), Hmirova 1, Janjusevics, Drabik 1, GEIGER 4, al-Gaui 1, Perianu 1, Sárosi, Barkóczi. Edző: Tor Odvar Moen
ÉRD: Foggea – KRPEZS-SLEZÁK 8 (3), Kiss N. 2, Tóth G. 2, Kisfaludy 4, Jerábková 3, Gávai. Csere: Doszpoth (kapus), Lavko, Schatzl Natalie 2, Simon 1, Reizinger, Király. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása: 8. perc: 1–5. 15. p.: 7–7. 24. p.: 12–8. 37. p.: 19–13. 48. p.: 27–17. 56. p.: 32–20
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Tod Odvar Moen:
– A mutatott játék és az, hogy mennyire felkészültünk, mutatja, hogy mennyire tiszteltük az Érdet, és mennyire jó csapatnak tartjuk. Tíz napunk volt kiheverni a Váci elleni csúfos kudarcot, ezért volt bennünk düh és bizonyítás vágy is. Volt egy kiemelkedő formában védő kapusunk, és remekül védekeztünk.
Szabó Edina: – A nagy különbségű vereség ellenére sok pozitívumot láttam, a küzdelemmel például most sem lehetett semmi problémám. A második félidőben lett volna lehetőségünk közelebb kerülni a Siófokhoz, de nem éltünk vele, a védelmünk pedig nem működött jól.

1. FTC 6 6 199–127 +72 12
2. Győr 5 5 180–128 +52 10
3. Siófok 4 3 1 123–89 +34 6
4. Vác 4 3 1 128–103 +25 6
5. Kisvárda 4 2 2 100–88 +12 6
6. Érd 4 3 1 117–119 –2 6
7. MTK 5 2 3 134–150 –16 4
8. Fehérvár 4 1 1 2 100–106 –6 3