Női kézi NB I: az FTC 19 góllal nyert Budaörsön; a Fehérvár elbúcsúztatta Triscsukot

N. T., V. Á.N. T., V. Á.
2022.05.13. 19:20
Malestein 6 góllal vette ki a részét a Budaörs elleni sikerből (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros 35–16-ra nyert Budaörsön a női kézilabda NB I 25. fordulójában. A Siófok Székesfehérvárról hozta el a két pontot, az Alba a meccs előtt elbúcsúztatta Triscsuk Krisztinát.

A Ferencváros a 17. percben még döntetlenre állt Budaörsön (6–6), a szünetre végül négygólos előnnyel mehetett (12–16). A második játékrész elejét megnyomta az FTC, sorozatban hat gólt szerzett (12–22). A folytatásban tovább nőtt a különbség, a Budaörs csupán négy gólt szerzett ebben a felvonásban. A vége 35–16 a Ferencvárosnak.

A zöld-fehérek ennek ellenére távolabb kerültek az aranyéremtől, hiszen gólkülönbségben 29 gól az összesített hátrányuk a Győrrel szemben, s már csak egyszer lépnek pályára a bajnokságban. A fővárosiak abban bízhatnak, hogy az ETO a hátralévő két mérkőzése közül az egyiken nem tud nyerni, erre a bronzérmes Debrecen otthonában lehet némi esély.

Fehérváron elbúcsúztatták Triscsuk Krisztinát (Fotó: Alba Fehérvár KC/Ostorházi Helga)

AZ ALBA FEHÉRVÁR ELBÚCSÚZTATTA TRISCSUK KRISZTINÁT

„Ötös számmal – majd később...” – hangzott a fehérvári bemondótól a Siófok elleni bajnokit megelőző bemutatáskor. Ünnepélyes pillanatok vezették fel ugyanis az Alba idénybeli utolsó hazai mérkőzését, a klub elbúcsúztatta távozó játékosait. A beálló Bardi Fruzsina és a szélső Töpfner Alexandra másik csapatban folytatja pályafutását, Szarka Adrienn és az említett ötös mezszámot viselő Triscsuk Krisztina pedig visszavonul – utolsóként a csapatkapitányt szólították a pályára.

A 36 éves, oroszból magyarrá lett irányító-átlövő egy 218-as számmal ellátott mezt is átvehetett a virágcsokor mellett. A Fehérvár örökgóllövőlistáját vezető, csupa szív játékos kedvéért számos barát és korábbi csapattárs látogatott ki a Köfém Sportcsarnokba. Az utóbbi időszakban vádlisérüléssel bajlódó Triscsuk a hetesek elvégzését vállalta magára, ami egész pályafutása során az egyik erősségének számított. A Siófok ellen sem hibázott, mindhárom kísérletét gólra váltotta, azonban a Balaton-partiak az első félidő végén sorozatban lőtték indulásból a gólokat, és az ekkor összeszedett előnyüket a második félidőben tovább növelve magabiztosan, kilenc találattal nyertek.

A lefújás után a szurkolók még hosszasan búcsúzkodtak Triscsuktól. Az 53-szoros magyar válogatott kézilabdázó – aki tagja volt a 2012-es Eb-bronzérmes csapatnak – 2005 és 2013 között erősítette először a fehérváriakat, majd 2020-ban tért vissza a koronázóvárosba.

25. FORDULÓ
MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 16–35 (12–16)
Budaörs, 870
néző. V: Nagy F., Túróczy J.
BUDAÖRS:
Vártok R. 1 – Szabó-Májer 1, Schneider 1 (1), Mlinkó 3, Nagy L. 1, JOVOVICS 5, Tóth M. 1. Csere: Varjas-Sipeki, Bőle (kapusok), Smid, Palotás 3, Marik, Szalai-Szita, Braun, J. Agbaba, Szabadfi. Edző: Buday Dániel
FTC:
JANURIK – MALESTEIN 6 (2), Klujber 4, Szucsánszki 4, Edwige 1, Bölk 3, Hársfalvi 2. Csere: Suba (kapus), Kisfaludy 2, Márton G. 3, Grbics, SIMON P. 4, Csiszár-Szekeres, KOVÁCS ANETT 4, Ballai A. 1 (1), Ferenczy D. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása.
9. perc: 1–4. 14. p.: 6–5. 20. p.: 6–8. 25. p.: 7–12. 37. p.: 12–22. 42. p.: 14–25. 51. p.: 14–31. 56. p.: 15–34.
Kiállítások:
4, ill. 2 perc.
Hétméteresek:
5/1, 3/3
Buday Dániel:
– Amíg bírtuk erővel, ésszel, addig tisztességesen helytálltunk, utána kijött a két csapat közti tudásbeli különbség és megérdemelten nyert a Fradi.
Elek Gábor:
– A két hét múlva rendezendő Magyar Kupa-döntőre meg kell próbálnunk topon lenni, ezért ezt most beáldoztuk, mert látjuk, hogy a bajnoki gólkülönbséget a Győr ellen nem lehet behozni.

ALBA FEHÉRVÁR KC–SIÓFOK KC 24–33 (12–16)
Székesfehérvár,
600 néző. V: Bócz, Wiedemann.
FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett – Töpfner 4, Afentaler, BESSZER 3, Varga E. 3, UTASI 6, Szarka A. 1. Csere: Kubina (kapus), Boldizsár 1, Triscsuk 3 (3), Gerháth K., Bardi 2, Ojama, Takó 1. Edző: Józsa Krisztián
SIÓFOK: VOJNOVIC – Böhme 3, Such 1, KISS N. 5, JANJUSEVICS 6, DEBRECZENI-KLIVINYI 5, Mavsar 3. Csere: Herczeg L., Krasznai (kapusok), Juhász F. 2, SIRIÁN 5, Wald 1, Jezic 2, Lapos, Kadlicsek. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 6–7. 18. p.: 10–9. 24. p.: 11–13. 28. p.: 11–16. 34. p.: 14–19. 40. p.: 19–22. 46. p.: 20–25. 52. p.: 23–28., 58. p.: 24–32.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, –/–
Józsa Krisztián:
– A Siófok teljesen megérdemelten győzött, az első húsz perc nekünk sikerült jobban, de utána brutális tempót diktált ellenfelünk, teljesen más dimenzióban játszott.
Uros Bregar: – Az első félidőben a védekezésünkkel egyáltalán nem voltam elégedett, a második félidőre viszont feljavult a csapat és kontrollálta a játékot.

2. Győr 24 23 1 750–500 +250 46
Pontazonosság esetén az MTK és a Szombathely elleni hazai, valamint az Érd elleni idegenbeli mérkőzések gólkülönbsége nem számolható a tabellában.