Női kézi NB I: az ETO hat góllal nyert a Fradi ellen

2019.01.02. 20:29
A címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 39–33-ra nyert a trónkövetelő FTC-Rail Cargo Hungaria ellen a női kézilabda NB I rangadóján.

A Győr–Ferencváros mérkőzésről itt olvashat bővebben.A Győr–Ferencváros mérkőzésről itt olvashat bővebben.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC RAIL CARGO HUNGARIA 39–33 (18–11)
Győr, 5322
néző. Vezette: Andorka M., Hucker
GYŐR: Leynaud – Bódi 1, V. Kristiansen 2, GROOT 7, Brattset 2, E. Amorim, GÖRBICZ 9 (4). Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), A. Hansen 2, S. OFTEDAL 7, PINTEA 8, Knedlíková 1. Edző: Danyi Gábor
FTC: Bíró B. – LUKÁCS V. 6, Klujber 3, Kovacsics 4, Mészáros R. 1, Háfra N. 4, SCHATZL NADINE 4. Csere: Szemerey, Szikora (kapusok), Horváth D., Klivinyi, PENA 5 (2), Faluvégi D. 2, Márton G. 4. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 10. p.: 6–3. 14. p.: 6–6. 20. p.: 11–6. 27. p.: 15–10. 34. p.: 19–16. 40. p.: 22–19. 47. p.: 29–24. 53. p.: 33–28. 56. p.: 35–30
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Danyi Gábor:
– Nagyon jó, színvonalas mérkőzést játszottunk a kitűnő Ferencvárossal, amelyik az első félidő után sem adta fel a mérkőzést, és egészen a befejezésig jó tempót tudott diktálni. Nekünk a szünet után volt egy kis visszaesésünk, de nagyon örülök, hogy ekkor több ízben jól meg tudtuk játszani új beállósunkat, akinek nagyon sikeres volt a bemutatkozása. Nagyon reméljük, hogy a mérkőzés elején sajnálatos sérülést szenvedő Eduarda Amorim hamarosan újra rendelkezésünkre állhat.
Elek Gábor: – Teljesen megérdemelt az ETO győzelme, a mérkőzés pozitívumokat és negatívumokat egyaránt hozott szempontunkból. A védekezésünkre rányomta bélyegét, hogy még keveset tudtunk együtt dolgozni, a támadójátékunk a második félidőre feljavult, és ekkor eredményesen játszottunk. Ereje csapatomnak, hogy az ellenfél sebességét fel tudta venni, csupán mindkét játékrész hajrájában volt jobb az ETO. Teljesen elégedettek nem lehetünk, de sok biztató jelet tapasztaltam csapatom produkciójában.

Korábban
SIÓFOK KC–EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC 32–16 (12–11)
Siófok, 823
néző. Vezette: Héjjas, Kránitz
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 7, Drabik 1, Perianu 1, Kobetic 5, Nze Minko 4 (1), Aoustin 4. Csere: Dedu (kapus), M. González 1, Jezic 1, Geiger, Hmirova, Elghaoui 6, Janjusevics 2, Sárosi. Edző: Tor Odvar Moen
MOSONMAGYARÓVÁR: Scholtz – Kovacsicz 2, Kopecz 1, Farkas V. 3 (3), Sz. Vukcsevics 2, Szarková 4, Bízik R. Csere: Gubíková (kapus), Bardi, Maric 3, Horváth B. 1, Katona, Tóth M., Bízik B., Hudák. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 12. p.: 5–4. 24. p.: 11–7. 29. p.: 11–11. 37. p.: 16–13. 41. p.: 20–13. 46. p.: 24–14. 53. p.: 29–16
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Tor Odvar Moen:
– Az MTK elleni, csalódást keltő játék és eredmény után a legfontosabb az volt, hogy visszanyerjük az önbizalmunkat. Az elején még akadozott a játékunk, de a szünet után rendeztük a sorokat és a védekezésünket. A második félidőben már olyan kézilabdát nyújtottunk, ami elvárható ettől a csapattól, és remélem, ezzel a lendülettel, önbizalommal és hozzáállással megyünk neki a hétvégi, Ikast elleni első EHF-kupa-meccsnek is.
Bognár Róbert: – A Siófok jobb csapat, ettől függetlenül nem értem, hogy ha tisztességesen felkészülünk az ellenfélből és az első félidőben szépen tartjuk magunkat, akkor miért esik szét a játékunk a szünet után. Nem igazán tudom, hogy az első vagy a második félidőben látott együttes az igazi csapatom, olyan nagy volt a különbség a két játékrész között.

1. Győr 10 10 382–267 +115 20
2. FTC 10 9 1 340–239 +101 18
3. Siófok 11 7 1 3 319–251 +68 15
4. Érd 10 7 1 2 303–286 +17 15
5. Vác 10 7 3 290–266 +24 14
6. Fehérvár 10 5 1 4 274–268 +6 11
7. Debrecen 10 5 1 4 278–276 +2 11
8. Kisvárda 9 4 2 3 229–218 +11 10