Női kézi NB I: az Érd vendégként 11 góllal nyert otthon

2019.04.21. 19:02
A harmadik helyen álló Érd 36–25-re legyőzte a bennmaradásért küzdő Budaörsöt a női kézilabda NB I 22. fordulójában.

A találkozóra eredetileg Budaörsön került volna sor, de áramszünet miatt Érden rendezték meg az összecsapást.A találkozóra eredetileg Budaörsön került volna sor, de áramszünet miatt Érden rendezték meg az összecsapást.

A Budaörs sokáig jól tartotta magát, még a 22. percben is csak két gól volt a felek között (13–15), de a szünetre kicsit kinyílt az olló (15–20).

A 44. percben még mindig csak hattal mentek a „vendégek” (21–27), ezt követően viszont Krpezs-Slezákék egy 7–1-es szériával végleg lerázták ellenfelüket, és 36–25-re nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
22. FORDULÓ
MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–ÉRD 25–36 (15–20)
Érd, 1100
néző. V: Marton Zs., Szabó E.
BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 3 (1), Soós 2, Hajduch 1, Szabadfi 2, Pálos-Bognár 5, Braun 4. Csere: Kastl, Wéninger (kapusok), Gerháth, Ertl 1, Csáki 3 (2), Zsigmond 4, Lendvai. Edző: Neukum Tamás
ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 9 (4), Kiss N. 5, Tóth G. 4, Szabó L. 7, J., Kovacsevics 4, C. Lassource 1. Csere: Foggea (kapus), Lavko 1, Jerabková 5 (2), Simon A., Schatzl Natalie, Király, Gávai, Reizinger, Landi. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–4, 13. p.: 5–10, 17. p.: 9–11, 22. p.: 13–15, 32. p.: 17–20, 40. p.: 18–26, 47. p.: 21–31, 59. p.: 25–35
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/6
Neukum Tamás: – Próbáltuk megnehezíteni az Érd dolgát, de nem nagyon sikerült. Helyenként tudtunk felszabadultan játszani. Az eredmény ellenére jobban játszottunk, mint a többi mérkőzésen. Nyilván az Ére egy jobb csapat, jól felkészített csapat. Sajnos a második félidőben szinte végig az ő akaratuk érvényesült. A szegény embert még az ág is húzza és lassan teljesen elfogyunk.
Szabó Edina: – Köszönjük minden résztvevőnek, hogy sikerült ezt a mérkőzést lejátszani. Nem volt könnyű egyik csapatnak sem, pláne a Budaörsnek, hogy az Érd otthonában kell játszani. Fontos volt, hogy nyerjünk, de mentálisan nem volt könnyű, hiszen húsvét közepén játszottunk, ez egy családi ünnep és látszott is a játékosokon, hogy nem mindig a koncentráció dominált, ettől függetlenül sok gól volt, szaladgálós meccs volt. Az első félidőben a mutatott támadójátékkal elégedett voltam, viszont a védekezésben sok gólt kaptunk, annak ellenére, hogy Janurik Kinga jól védett. A második félidőben kijött az Érd erőfölénye és így könnyebb dolga volt.

1. Győr 23 23 856–590 +266 46
2. FTC 20 19 1 684–490 +194 38
3. Érd 22 16 1 5 670–601 +69 33
4. Siófok 21 14 1 6 632–495 +137 29
5. Vác 22 13 1 8 618–594 +24 27
6. Fehérvár 22 11 2 9 616–622 –6 24
7. Debrecen 22 11 1 10 625–597 +28 23
8. Dunaújváros 22 10 12 575–595 –20 20