Női kézi NB I: a Vác sem okozott gondot a százas határhoz érkező Győrnek

2012.03.17. 19:57
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 21. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO hazai környezetben tizennégy góllal bizonyult jobbnak a vendég Vácnál. A házigazdák a szünetre már tízgólos előnyt szereztek maguknak.

A Győr ezzel sorrendben a századik hazai pályán lejátszott bajnoki mérkőzést tudta le veretlenül, legutóbb még 2004. szeptember 26-án a Dunaferr diadalmaskodott a zöldek vendégeként, azóta egyik riválisnak sem sikerült két pontot szereznie.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–VÁCI NKSE 37–23 (20–10)
Győr, 1000 néző. V: Nagy F., Túróczy J.
GYŐR: PÁLINGER – RADICSEVICS 3, Gros 2, LEKICS 5, LÖKE 9, AMORIM 5, KOVACSICS 5. Cs: HARALDSEN (kapus), Görbicz 1 (1), Hornyák, ORBÁN 5, Tóth E., Schatzl, Planéta 2. Edző: Karl Erik Böhn
VÁC: Juhász – Baross 2, Barján 3, UHRAKOVÁ 4, Fülöp 1, Tápai Sz. 3, Gyetván. Cs: Péntek-Dózsa (kapus), KLIVINYI 7 (1), Petrovics 2, Mészáros, Ivanics, Szondi, Ertl 1. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–2. 12. p.: 7–3. 17. p.: 11–5. 24. p.: 16–8. 36. p.: 24–13. 42. p.: 30–15. 53. p.: 34–19
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Karl Erik Böhn: – Jó meccset játszottunk, melyen lányaink szép gólokkal szórakoztatták a közönséget. Szünet után látszott, hogy nagyon élvezik játékosaink a kézilabdát, és az igazi szép játékra törekedtek, ezért ekkor több hiba is csúszott a támadásokba.
Ökrös Csaba: – Időnként csináltunk mi is szép dolgokat, de sajnos a Győr még szebbeket. Öröm volt nézni azt a kézilabdát, amelyből játékosaink is sokat tanulhatnak.
1. Győri Audi ETO KC 21 21 847–499 +348 42
2. FTC 21 18 3 733–623 +110 36
3. Siófok KC 21 12 2 7 604–594 +10 26
4. ÉTV-Érdi VSE 21 13 8 585–582 +3 26
5. Váci NKSE 21 11 1 9 585–549 +36 23
6. Veszprém Barabás KC 21 10 2 9 597–617 –20 22
7. DVSC 21 9 12 577–643 –66 18