Női kézi NB I: a SZISE szoros meccset nyert meg Fehérváron

CS. M.CS. M.
2021.05.16. 17:48
Szoros meccset nyert meg a Boglári Akadémia (Fotó: Árvai Károly)
A női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján a Boglári Akadémia-SZISE 34–31-re nyert idegenben az Alba Fehérvár ellen, míg a Békéscsaba 30–26-ra legyőzte az Érdet.

A szünetben még az Alba Fehérvár vezetett 17–16-ra, de a második játékrészben feljebb kapcsolt, fordított, s végül egy izgalmas hajrát követően 34–31-re nyert a Boglári Akadémia-SZISE a játéknap első mérkőzésén.

Ezt követően a Békéscsaba mindkét félidőt megnyerve, 30–26-ra győzte le az Érdet, ezzel pedig még mindig van esélye a bennmaradásra.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Alba Fehérvár KC–Boglári Akadémia-SZISE 31–34 (17–16)
EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Érd 30–26 (15–14)

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSEÉRD 30–26 (15–12)Békéscsaba, 350 néző. V: Andorka M., Hucker
BÉKÉSCSABA: MISTINA K. – ANDRÓCZKI 5, Török F. 2, T. Radojevics 4 (1), J. Agbaba 2, KUKELY A. 8 (1), Szabó Panna 1. Csere: Szabó Dóra, Csizmadia (kapusok), GIRICZ 2, Kukely K. 2, I. Mitrovics 4, Iván E., T. Petika. Edző: Vida Gergő
Érd: Györkös – Király 1, Sztankovics 3, Szabó Kitti 3 (1), Horváth D., KISS-WALFISCH 8 (2), Fekete B. 3. Csere: Győrffy (kapus), MÓD 4, Paróczy, Abilda 4, Kóka. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 9. p.: 4–5. 15. p.: 5–8. 20. p.: 7–11. 27. p.: 12–12. 35. p.: 20–16. 42. p.: 21–19. 48. p.: 24–21. 50. p.: 25–24. 54. p.: 28–25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/3
MESTERMÉRLEG:
Vida Gergő: – Már a mérkőzés előtt elmondtam, hogy javulnunk kell helyzetkihasználásban, és kapusteljesítményben. Megtörtént, mindkettőben az Érd fölé tudtunk kerekedni. Fordulás után tartani tudtuk az előnyünket, ez a győzelem a szív diadala volt. Kár, hogy nem most kezdődik a bajnokság...
Horváth Roland: – A Békéscsabának létkérdés volt a győzelem, ez jól látszott a hozzáállásán. Mi pedig már biztosítottuk a bennmaradásunkat, túlságosan megnyugodtunk, és ez néhány játékosom teljesítményén meg is látszott.

14. Békéscsaba 23 2 2 19 548–734 –186 6
Azonos pontszám esetén idény közben a gólkülönbség rangsorol, a bajnokság végén azonban az egymás elleni eredmény a döntő.