Női kézi NB I: a Siófok legyőzte az FTC-t, gyakorlatilag bajnok az ETO

2019.04.24. 19:33
A Siófok 30–29-re legyőzte a Ferencvárost a női kézilabda NB I rangadóján, ezzel fájó pontokat rabolt el a zöld-fehér együttestől. Az FTC 2915 nap után kapott ki hazai pályán más magyar csapattól, mint a Győri ETO.
A siófokiak nagyot küzdöttek, két pontra felzárkóztak a harmadik Érdre – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotó: Török Attila)

Bár az első gólt az egyik legjobbját, az ágyéksérüléssel küzdő Estelle Nze Minkót nélkülöző Siófok dobta, a mérkőzés elején inkább a Ferencváros dominált. A zöld-fehérek diktálták a tempót, még ha egy gólnál többel nem is tudtak vezetni – erre 5–4 után lett volna a legjobb esélyük, ám Klujber Katrin a 11. minutumban hetest hibázott.

Két perccel később 7–6-nál vette át a vezetést a Siófok, ezt követően hol egyik, hol másik csapat került egygólos fórba, egészen a félidő végjátékáig. A 29. percben Tatjana Hmirova találata törte meg a sormintát, de még a szünet előtt jött Nerea Pena, és egy értékesített hetessel keserítve jövőbeli csapata sorsát, újfent egygólosra faragta a különbséget (15–16).

Szünet után Bíró Blanka pillanatai következtek, aki nemcsak megfogott egy büntetőt, két másik nagy bravúrt is bemutatva „ágyazott meg" Klujber egyenlítésének (16–16).

Ám a Ferencváros támadójátéka a folytatásban is döcögött, főleg a szélről érkező gólok hiányozhattak Elek Gábor vezetőedző, s a Ferencváros-drukkerek számára.

A Siófok ugyanakkor őrizte hol egy-, hol kétgólos előnyét, az utolsó percnek pedig 30–29-es vendégelőnyről vágtak neki a felek. A végül tizenegy találatig jutó Andrea Kobetic ellen nem volt ellenszere a zöld-fehéreknek. Elek időkérése után sem sikerült góllal befejezni a kulcsfontosságúnak ígérkező akciót, így az utolsó másodperceket végigtámadhatta a Balaton-parti együttes, amely egy góllal be is húzta a győzelmet (29–30).

Ezzel hatalmas szívességet tett a bajnoki éllovas Győri ETO-nak.

Az ETO előnye így maradt nyolc pont a Ferencváros előtt, igaz két mérkőzéssel többet játszott. A két rivális hétvégén épp egymással találkozik, a Győrnek pedig egy esetleges vereség is belefér; a hátralévő két meccsén az Eger vagy a Mosonmagyaróvár ellen is ki kellene kapnia, hogy az FTC egy hibátlan sorozattal még megelőzze a bajnoki hajrában.

A Győri ETO elleni mérkőzéseket leszámítva a Ferencváros legutóbb majdnem nyolc éve, 2011. május 1-jén veszített bajnoki mérkőzést házigazdaként, akkor a Debrecen győzött a Népligetben.

FTC:
BÍRÓ B. – Lukács, Pásztor 2, PENA 8 (5), KOVACSICS 6, Háfra 4, Schatzl N. 2. Csere: Szemerey (kapus), Mészáros, Klujber 2, MÁRTON 4, Faluvégi 1, Horváth D., Klivinyi, Klikovac. Edző: Elek Gábor
SIÓFOK:
SOLBERG – Böhme 3 (1), JEZIC 5, Perianu, KOBETIC 11 (2), HMIROVA 4, Aoustin 2 (1). Csere: Dedu (kapus), González 3, Al-Gaui, Janjusevics 2. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 10. perc:
5–3. 13. p.: 6–7. 18. p.: 10–9. 25. p.: 12–13. 38. p.: 17–19. 43. p.: 20–20. 49. p.: 25–23. 57. p.: 26–28
Kiállítások:
6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 8/4
Elek Gábor:
– Egy hónap híján hároméves hazai bajnoki veretlenségi sorozatunknak vetett véget a Siófok, amely megérdemelten nyert, mert több jobb egyéni teljesítményt mutatott fel. Nem tudtuk ráerőltetni az akaratunkat az ellenfélre, közepes teljesítményekkel pedig képtelenség nyerni. Sok volt a technikai hiba is, tényleg kezdünk végképp elfogyni. Kellemetlen ez a vereség, de az élet nem áll meg.
Tor Odvar Moen:
– Igazi hullámvasút volt a meccs. Nagyon büszke vagyok, jó munkát végzett a csapat. Örömmel tölt el, hogy a játékosok összedolgoztak és betartották a megbeszélteket. Megemelem a kalapom Tatjana Hmirova előtt, aki az elmúlt időszakban kevesebbet játszott, de most Estelle Nze Minko hiányában végig remekül fogta kezében a karmesteri pálcát.

EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC–GVM EUROPE-VÁC 21–24 (13–13)
Mosonmagyaróvár, 1000 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
MOSONMAGYARÓVÁR: Herczeg – Kovacsicz 1, Kopecz 2, Tilinger 2 (1), Horváth B., SZARKOVÁ 4, Hajtai. Csere: DÁNYI 1 (kapus), S. Vukcsevics, Bízik R. 3, KATONA F. 6 (4), Hudák 1, Bardi 1, Farkas V. Edző: Bognár Róbert
VÁC: ARENHART – Jovetic 1, HÁMORI 5, LAKATOS R. 6 (3), Helembai F. 4, Kácsor 3, Radoszavljevics 2. Csere: Suba (kapus), Szabó K., Szamoránsky P., Diószegi 3. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–5. 15. p.: 5–8. 24. p.: 7–11. 28. p.: 11–13. 38. p.: 15–14. 47. p.: 16–18. 52. p.: 20–18. 57. p.: 21–23
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
Bognár Róbert:
– Ötvennyolc percig volt esélyünk a pontszerzésre vagy akár a győzelemre is, de a végén a döntő helyzetekben több ziccert hibáztunk. Ennek ellenére dicséret jár a csapatnak.
Szilágyi Zoltán: – A mai játék tökéletes reakció volt a lányoktól a szombati kisebb kisiklás után. A csapat nagyot küzdött, taktikusan, okosan játszva nyerte meg a mérkőzést.

1. Győr 23 23 856–590 +266 46
2. FTC 21 19 2 713–520 +193 38
3. Érd 22 16 1 5 670–601 +69 33
4. Siófok 22 15 1 6 662–524 +138 31
5. Vác 23 14 1 8 642–615 +27 29
6. Fehérvár 22 11 2 9 616–622 –6 24
7. Debrecen 22 11 1 10 625–597 +28 23
8. Dunaújváros 22 10 12 575–595 –20 20