Női kézi NB I: a Győr tíz góllal nyert a DVSC vendégeként

2016.09.28. 19:26
Nora Mörk hét gólt lőtt a DVSC ellen (Fotó: Koncz György)
A Győr 28–18-ra nyert a Debrecen vendégeként a női kézilabda NB I szerdai játéknapján, a Ferencváros 43–19-re győzött a Kispest otthonában.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC-TVP–GYŐRI AUDI ETO KC 18–28 (8–14)
Debrecen, 5500
néző. V: Bacs, Bóna
DVSC-TVP: Lajtos – Varsányi 1, PUNYKO 4, Garbuz, Klikovac 1, JEZSIKAVA 7, Kelemen 1. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Marincsák, SISKA 4 (4), Deszpotovics, Sirián, Tóth M., Csáki. Edző: Tone Tiselj
GYŐRI AUDI ETO KC: KISS ÉVA – Bódi 1, H. LÖKE 4, Broch 1, AMORIM 4, Groot 3, KORSÓS 1. Csere: Grimsbö (kapus), N. MÖRK 7 (3), Puhalák 1, Orbán A., Tóth G. 3 (1), Hársfalvi, KNEDLÍKOVÁ 3. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 11. perc: 3–3. 17. p.: 4–6. 27. p.: 6–12. 36. p.:9–16. 43. p.: 12–22. 56.p.: 15-25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG:
Tone Tiselj:
– Lenyűgözött a hangulat, itt vannak talán az ország legjobb szurkolói. Harcias, jó mérkőzést játszottunk, amelyen szépen helyt tudott állni a csapatom. Támadásban voltak hibáink a mérkőzés vége felé, amit igyekszünk javítani a jövőben.
Ambros Martín: – Nagyot harcolva nyertünk ma meg egy nehéz mérkőzést, amelyen mindkét csapat jól védekezett, és a kiváló debreceni hangulat sem segítette a munkánkat, de jó érzés volt ilyen szurkolótáborok előtt játszani.

ELIOS KISPEST NKK–FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 19–43 (9–22)
Soroksári Sportcsarnok, 400
néző. V: Altmár, Horváth M.
KISPEST: NEMEZICS – Tamás 1, Trizno 2, Kosik 1, Fundák3, Polics 3, Balog 2 (2). Csere: Brunner (kapus), Vadász, Balogh B., Schneider 5 (3), Kiss K., Bárdi 1, Vígh, Szerző 1, Felső. Edző: Béki Nagy Bertalan
FTC: BÍRÓ – Lukács 1, Hornyák D. 3, Szucsánszki 2, SNELDER 8, Pena 3, Schatzl. Csere: Suba (kapus), SZEKERES 6, SZARKA 7, Nagy L. 1, Mészáros, Mód 4, FALUVÉGI 8 (1). Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 13. p.: 5–5. 24. p.: 7–16. 41. p.: 11–31. 50. p.: 12–39.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Béki Nagy Bertalan:
– Elnézést kérek a szurkolóinktól, ki lehet kapni huszonöt góllal harcosan, egyenes tartással is, mi most nem így kaptunk ki.
Elek Gábor: – Az első tíz perc sok hibával tarkított játéka után jó mentalitással, fegyelmezett játékkal nagy különbségű győzelmet arattunk, amely megérdemeltnek mondható.

IPRESS CENTER–VÁC–MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE 29–27 (17–15)
Vác, 400
néző. V: Bócz, Wiedemann
VÁC: Arenhart – NASCIMENTO 8 (4), Soós 4, Sz. Vukcsevics 1, Basic 3, Temes 2, Radoszavljevics 3. Csere: Balog J. (kapus), Hámori 1, Farkas V. 1, HELEMBAI 5, Jovetic 1, Takács Bianka, Kácsor, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Katona 1, Kiss N. 4, BOUTI 5 (1), Dombi 3, Kopecz 4 (1), Hajtai 1. Csere: Wéninger (kapus), GYIMESI 5, Csala 1, Bízik R. 2 (1), Gerháth 1. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–6. 17. p.: 10–9. 22. p.: 11–13. 27. p.: 15–13. 34. p.: 19–16. 39. p.: 20–20. 48. p.: 22–23. 57. p.: 26–26
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3
Szilágyi Zoltán:
– A rossz meccsindításunk rányomta a bélyegét a folytatásra. Végig szenvedtünk, a végén viszont a helyén volt a szívünk és ennek köszönhetjük a győzelmet.
Varga József: – Végig a mérkőzésen becsületesen küzdöttünk, és kis szerencsével akár pontot is szerezhettünk volna.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ÉRD 22–28 (6–15)
Kisvárda, 1000
néző. V: Felhő, Öcsi
KISVÁRDA: Dzsukeva – Vukojevic, Smid, DMITROVICS 6, Szabó V., Umanec 3, Rocha 2. Csere: Puscas (kapus), KUCHEROVA 4, Bízik B., Lévai, Gedroit 5 (2), Tarjányi 1, Mihovics, Héjjas 1, Gidai. Edző: Kovács Péter
ÉRD: Janurik – KRPEZS 7/3, HAVRONYINA 3, A. Bulatovics 1, Kisfaludy, KLIVINYI 5, ARAÚJO 3. Csere: Gridnyeva, Győri B. (kapusok), Szabó L. 2 (2), Signaté, Barján 2, Vajda, González 3, Gulyás V., Fekete B. 2. Edző: Szabó Edina
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 7/5
Kovács Péter:
– Megérdemelten nyert az Érd. Az első félidőben rengeteg hibáztunk, ekkor el is dőlt a mérkőzés. A második félidőben jól küzdött a csapat, az jó érzés, hogy ebben a periódusban több gólt dobtunk, mint ellenfelünk.
Szabó Edina: – A Kisvárda deklaráltan a középmezőnybe szeretne tartozni, ezért értékes pontokat szereztünk. Nem bíztunk semmit a véletlenre, erősen kezdtünk, utána fokozatosan kaptak lehetőséget azok a játékosok, akik eddig kevesebbet játszottak.

MTK BUDAPEST–BUDAÖRS 30–30 (20–14)
Elektromos Sportcsarnok, 300
néző. V: Nagy F., Túróczy József
MTK: Víg – Slakta 2, NIKOLAJENKO 8 (5), Gorilszka 5, KOVÁCS G. 5, Frankovic 6, Szádvári 2. Csere: Putz (kapus), Tóth E. 1, Háfra 1, Dakos, Strannigg. Edző: Golovin Vlagyimir
BUDAÖRS: Györkös – Juhos 3, PÁLOS-BOGNÁR 6, Horváth B. 2, HORNYÁK Á. 7, Mézes 3, Ivanics 2. Csere: Schneck (kapus), Zsigmond 2, Ertl 4 (1), Kovács A., Szabadfi 1. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 12. p.: 9–5. 26. p.: 17–10. 46. p.: 25–26. 52. p.: 28–26
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/1
Golovin Vlagyimir:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, ehhez képest az első félidőben nagyon jól megoldottuk a feladatunkat. A fordulás után viszont nem tudtuk megoldani az emberfogást, hiába gyakoroltuk a héten, illetve kihagytuk a heteseket.
Mihály Attila: – Úgy gondolom, igazságos döntetlen született, nagyon rossz első félidőt követően lényeges jobb második félidőt tudtunk produkálni, aminek pontszerzés lett az eredménye.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–BÉKÉSCSABAI ENKSE 28–24 (13–15)
Dunaújváros, 700
néző. V: Baricz G., Haskó T.
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – Dávid-Azari, Kovács Anna 5 (2), Szalai 3, Czifra, MICIJEVIC 11. Rácz-Vincze 5. Csere: Csapó (kapus), Hornyák B. 2 (2), Klujber 2 (1), Takács D. Edző: Zdravko Zovko
BÉKÉSCSABA: TRIFFA – VASZILEUSZKAJA 5 (1), Zöldi-Tóth 3, Kovacsevics, GLUSICA 7, Gávai 2, VUKALJOVICS 3. Csere: Walfisch, Dukics, Mihályfy, Diószegi 3, Bottó 1, Balogh Sz. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 15. p.: 8–9. 24. p.: 13–11. 39. p.: 17–16. 44. p.: 20–17. 50. p.: 23–18
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 2/1
Zdravko Zovko:
– Az első félidőben nagyon gyengén védekeztünk, emiatt a kapusteljesítmény sem volt megfelelő. Kissé talán elbíztuk magunkat, de a magyar bajnokság erős, bebizonyosodott, hogy teljes erőbedobásra van szükség mindenki ellen.
Skaliczki László: – Örülök annak, hogy amire készültünk le tudtuk játszani, különösen az első félidőben. Szünet után már több lehetőséget adtunk a dunaújvárosiaknak. Abban a szakaszban már átrobogtak rajtunk, de meg tudtuk állítani őket.

SIÓFOK KC–FEHÉRVÁR KC 27–22 (14–13)
Siófok. V:
Bíró, Kiss
SIÓFOK:
PASTROVICS – Such 2, NZE MINKO 8, Ferenczy 2, el-Gaui 1,TRISCSUK 8, ERDŐSI 5. Csere: Gercsó (kapus), Deáki, J. Agbaba , Németh, M. Agbaba, C. Bulleux 1, Farkas, Brettner, Mihályi. Edző: Horváth Roland
FEHÉRVÁR: Herr – KAZAI 5, Piedade 2, Lavko 2, Mendy 3, BANDELIER 5, HAJDUCH 3. Csere: Mayer, Rideg, Tilinger, Pelczéder, Sipeki, Gjorgijevszka, Isitate 2, Boldizsár, Rózsás. Edző: Deli Rita
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0
Eredmény alakulása: 5. p: 3–2, 10. p: 7–5, 15. p: 7–6, 20. p: 10–9, 25. p: 12–10, 30. p: 14–13, 35. p: 17–14, 40. p: 18–14, 45. p: 19–15, 50. p: 23–18, 55. p: 24–21, 30. p: 27–22
Horváth Roland:
– Remekül kezdtük a találkozót, amit egy hullámvölgy követett. Jelen pillanatban egy nagyon erős sorunk van és ahhoz, hogy kevesebb nehéz periódusunk legyen lépésről lépésre a padnak is többet hozzá kell tennie a mérkőzésekhez.
Deli Rita: – Gyengén játszottunk a találkozó elején és a második félidőben már hiába kapaszkodtunk felfele, nem tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz.

1. Győri Audi ETO KC 3 3 88–58 +30 6
2. Dunaújvárosi Kohász KA 3 3 83–64 +19 6
3. Érd 3 3 86–69 +17 6
4. FTC-Rail Cargo Hungaria 3 2 1 95–72 +23 4
5. Ipress Center-Vác 3 2 1 93–75 +18 4
6. Siófok KC 3 2 1 87–76 +11 4
7. DVSC-TVP 3 2 1 79–68 +11 4
8. MTK Budapest 3 1 1 1 77–86 –9 3