Női kézi NB I: a Győr kétszer annyi gólt lőtt, mint a Szombathely

2021.03.30. 19:36
Faluvégi Dorottya 11 gólig jutott (Fotó: Török Attila, archív)
A hétvégi, Buducsnoszt Podgorica elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntőre készülő Győri ETO 20 góllal legyőzte a Szombathelyt a női kézilabda NB I-ben, éppen kétszer annyiszor talált be, mint ellenfele.

A Győr meggyőző játékot mutatott az első félidőben, 26 gólt (!) lőtt a Szombathelynek, miközben ellenfele csak 9-ig jutott. A második játékrészre azonban alábbhagyott a koncentráció, de összességében így is dupla annyiszor talált be, mint Marosán György együttese. A mezőny legeredményesebbjeként a hibátlan mérleggel, 17 győzelemmel listavezető ETO jobbszélsője, Faluvégi Dorottya 11 kísérletből 11 gólt ért el.

NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 40–20 (26–9)
Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Héjjas, Kránitz
GYŐR: Leynaud – FALUVÉGI D. 11, V. Kristiansen 2, S. Oftedal 4, Brattset 2, E. Amorim 4, FODOR CS. 6. Csere: Silje Solberg, Glauser (kapusok), Görbicz 1 (1), Anne M. Hansen 2, Edwige 2, NZE MINKO 6, Csekő, Ogonovszky. Edző: Danyi Gábor
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Orbán Adrienn, M. AGBABA 5, Pődör R. 4 (4), Szendrei 1, Bandelier 2, Wald. Csere: Christe (kapus), Horváth P. 2, Virág N. 1, Varga N. 1, Bíró D. 1, Győri V., Török R. 2, Franka, Szmolek 1 (1). Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 8. perc: 8–2. 11. p.: 12–3. 17. p.: 17–4. 25. p.: 22–8. 35. p.: 30–10. 47. p.: 35–14. 55. p.: 38–17
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5
Danyi Gábor:
– Előzetes tervem volt a találkozóra, ebből az első játékrész jól sikerült, ekkor megfelelően tudtunk gyakorolni a hétvégi Bajnokok Ligája-feladatra. A szünet után azonban az összpontosítás már hiányzott, pedig a sikeres BL-felkészülés nem engedi meg azokat a hibákat, amelyeket ebben a játékrészben elkövettünk.
Marosán György: – A múlt szombaton játszott fontos mérkőzésünkön rengeteg energiánk elfogyott, a mostani első félidő rendkívül dekoncentrált teljesítményének ez a magyarázata. A második játékrészben már harciasabb csapat volt a pályán, és fiataljaink is ügyesen szálltak be.

1. Győr 17 17 620–331 +289 34
2. FTC 15 14 1 512–341 +171 28
3. Siófok 19 13 6 601–510 +91 26
4. Mosonmagyaróvár 16 12 4 468–438 +30 24
5. Vác 17 11 6 505–487 +18 22
6. Debrecen 16 10 1 5 469–421 +48 21
7. MTK 16 10 1 5 494–496 –2 21
8. Kisvárda 17 6 11 404–463 –59 12