Női kézi NB I: a Győr a félidőben még hátrányban volt Siófokon

2017.01.20. 19:34
Tomori Zsuzsanna négyet vállalt magára a 29 győri gólból (Fotó: Koncz György, archív)
A K&H női kézilabdaliga pénteki mérkőzésén a Győri Audi ETO KC idegenben 29–20-ra legyőzte a Siófokot. A házigazdák a szünetben még két góllal vezettek (14–12), ám a második félidőt 17–6-ra Görbicz Anitáék nyerték meg.

Az első félidőben a Siófok megráncigálta az oroszlán bajszát, aminek a második játékrészben nem lett jó vége – röviden így lehetne összefoglalni a női kézilabda-bajnokság pénteki mérkőzését.

A házigazdák 4–4 után többször is elléptek két góllal, 8–6-os hátrányban Ambros Martín, az ETO vezetőedzője időt kért. Ennek ellenére a győriek az első játékrész második felében csak futottak az eredmény után, egyszer sem sikerült egyenlíteniük, sőt a 29. percben Katarina Jezic egymás után dobott két találatával a Siófok elhúzott hárommal (14–11).

Az első félidő Yvette Broch góljával zárult (14–12), a szünet után pedig másik mérkőzés kezdődött. A fáradó siófokiak teljesítménye visszaesett – Pastrovics Melinda kapust nem sokkal később le is cserélte Horváth Roland vezetőedző –, a győrieké feljavult, és a vendégjátékosok elkezdték futószalagon termelni a gólokat.

A találkozó a 34. percben állt utoljára döntetlenre (15–15), onnantól kezdve folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között. Az ETO utolsó gólját a Siófok korábbi beállója, Aszma el-Gaui szerezte, de utána két gólt még dobtak a hazaiak, akik így „csak” kilencgólos vereséget szenvedtek (20–29).

A Győr a második félidőt 17–6-ra nyerte meg.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
SIÓFOK KC
GYŐRI AUDI ETO KC 20–29 (14–12)
Siófok, 600
néző. V: Nagy F., Túróczy
SIÓFOK:
PASTROVICS – Such 3, TRISCSUK 7, Nze Minko 5 (2), Jezic 3, Ferenczy 1, Erdősi 1. Csere: Gercsó (kapus), Németh Cs., J. Agbaba, Janjusevics, Mihályi. Edző: Horváth Roland
GYŐR: GRIMSBÖ – Knedlíková 1, N. Mörk 4 (1), Groot 3, Broch 3, GÖRBICZ 5, HÁRSFALVI 6. Csere: Tomori 4, al-Gaul 1, Bódi 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 3–2. 12 p.: 6–4. 22. p.: 10–8. 29. p.: 14–11. 34. p.: 14–15. 43. p.: 15–20. 54. p.: 17–25
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Horváth Roland:
– Elfáradtunk. Számunkra lehetetlen hatvan percen át tartani azt a sebességet, azt a kézilabdát, amelyet az első félidőben nyújtottunk. Ehhez egyszerűen kevesen vagyunk, az ETO pedig sokkal erősebb csapat. De semmi okunk a szégyenkezésre.
Ambros Martín: – Csak egy napot tudtunk készülni a meccsre, az pedig természetes, hogy a Siófok hazai pályán, egy vereség után, jó játékosokkal nagyon nekünk esett az elején. Annyiból jó, hogy így alakult, mert legalább láttuk, ha bajba kerülünk, van bennünk erő.

1. Győri Audi ETO KC 12 12 414–250 +164 24
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 11 9 2 339–261 +78 18
3. Érd 10 8 1 1 284–245 +39 17
4. Dunaújvárosi Kohász KA 10 7 3 300–246 +54 14
5. DVSC-TVP 11 5 3 3 300–274 +26 13
6. Ipress Center-Vác 11 6 1 4 299–279 +20 13
7. Alba Fehérvár KC 11 5 6 288–282 +6 10
8. Siófok KC 12 4 1 7 312–326 –14 9