Női kézi NB I: a Fradi simán nyert, a DVSC kikapott Csabán

2017.02.18. 19:54
A Ferencváros 34–25-re győzött otthon a Budaörs ellen, míg a Békéscsaba–DVSC rangadón egygólos hazai siker született a K&H női kézilabdaliga szombati játéknapján.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–BUDAÖRS HANDBALL 34–25 (17–13)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. V: Felhő, Öcsi
FTC: SZIKORA – Faluvégi 2, Hornyák D. 1, Snelder 3, Kovacsics 2, ZÁCSIK 5, SCHATZL 5 (1). Csere: Bíró (kapus), Szekeres, Jovanovics 5 (3), Mészáros 2, Pena 1, Szarka 2, Szucsánszki 3, Lukács 3, Monori. Edző: Elek Gábor
BUDAÖRS: Andrási – JUHOS 9 (3), HORNYÁK Á. 5, Szabadfi, Pálos-Bognár 3, Karalyos 1, Kiskartali 1. Csere: Györkös, Schneck (kapusok), Ivanics, Horváth B. 1, Zsigmond 1, Hatala 2, Kovács A., Mézes 2, Kamuti. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 11. p.: 10–4. 15. p.: 11–7. 20. p.: 14–8. 27. p.: 15–13. 42. p.: 24–17. 49. p.: 30–20
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Az elmúlt hetekben nagyon nagy hőfokú csatákat vívtunk, ezekhez képest a mai mérkőzésen lejjebb adtunk, viszont nekünk a jövő héten kell újra ezer fokon égnünk.
Mihály Attila: – Nagyon fárasztó héten vagyunk túl, mind erőnlétileg, mind mentálisan, és ez a mérkőzésen is látszott. Örülök, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani.K&H NŐI KÉZILABDALIGA
Elek Gábor:

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DEBRECENI VSC TVP 22–21 (10–13)
Békéscsaba, 1400
néző. V: Bacs, Bóna
BÉKÉSCSABA: Triffa – Diószegi 1, Zöldi-Tóth 1, VASZILEUSZKAJA 6, Glusica, Gávai, WALFISCH 9 (4). Csere: Terenyi, Kölcze (kapusok), VUKAJLOVICS 4 (1), Dukics, Gidai 1, Bottó, Mihálffy. Edző: Skaliczki László
DEBRECEN: Lajtos – Varsányi 1, GARBUZ 5, Deszpotovics, Sirián 1, JEZSIKAVA 5 (1), Kelemen 1. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Marincsák 1 (1), Tóth M., Csáki 7 (6), Pénzes, Tóvizi, Siska. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 11. p.: 1–7. 20. p.: 4–10. 26. p.: 7–11. 32. p.: 11–13. 34. p.: 11–16. 47. p.: 18–17. 57. p.: 20–20
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 10/8
Skaliczki László:
– Egy gát szakadt föl a csapatban. Örülök, hogy három hét után újra jött a versenyformánk, remekül küzdöttek a lányok. Remélem, ezzel a győzelemmel elindulunk fölfelé.
Márián Blanka: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ám több okból kifolyólag lehetőséget adtunk a Békéscsabának, amely visszajött a meccsbe. A véghajrát a hazaiak jobban bírták.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MTK BUDAPEST 33–20 (14–8)
Dunaújváros, 500
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – Klujber 3, Kovács A. 2 (1), Cifra 1, MICIJEVIC 4, SZALAI 6, Rácz-Vincze. Csere: Csapó (kapus), Kudor 1, BROSCH 4, MOLNÁR B. 5, Takács. D. 3, Karnik 1, Nick 2, Kindeli, Hornyák B. 1 (1). Vezetőedző: György László
MTK: Abramovics – Slakta, Nikolajenko 2 (1), Kovács G. 1, GORILSZKA 2, TERMÁNY 7, Szádvári 1. Csere: Putz (kapus), Háfra 3, Dakos, Tóth E. 2, Márton, Hosszu 1, Blaubacher 1, Horváth D. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 14. p.: 8–4. 27. p.: 12–6. 44. p.: 23–13. 50. p.: 26–18.
Kiállítások: 8 perc, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
György László:
– Jót tett nekünk a szerdai mosonmagyaróvári kupamérkőzés. A védekezésünk különösen tetszett, kemények, masszívak, erőszakosak voltunk, ez meghozta a győzelmünket.
Golovin Vlagyimir: – Másra számítottunk, kicsit túlizgultuk a mérkőzést. Nagyon sok ziccert kihagytunk, ezzel óriási előnyt adtunk a hazaiaknak, amit ők kegyetlenül kihasználtak.

MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE–ALBA FEHÉRVÁR KC 29–31 (17–13)
Mosonmagyaróvár, 1000
néző.V: Dobrovits, Tájok
MOSONMAGYARÓVÁR: WÉNINGER – Katona, Csala 3, Bouti 1, Dombi 2, KOPECZ 6, BÍZIK R. 14 (5). Csere: Szemerey (kapus), Gyimesi, Gerháth 2, Hajtai 1, Bízik B. Edző: Varga József
FEHÉRVÁR: Herr O. – Hajduch 1, DJORDJIEVSZKA 7 (1), ISITATE 4, Piedade 4, MENDY 8, Pelczéder 2. Csere: Sipeki (kapus), Bandelier 4, Tilinger, Lavko, Májer 1, Rózsás. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 13. p.: 7–5. 20. p.: 11–9. 28. p.: 15–13. 37. p.: 20–18. 44. p.: 22–21. 50. p.: 23–24. 52. p.: 25–24. 56. p.: 28–28
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Varga József:
– Lelkes publikum előtt hősies küzdelemben jobb csapattól szenvedtünk vereséget. Remélem, a folytatásunk pontokban gazdagabb lesz.
Deli Rita: – Az utolsó tíz percben játszottunk olyan dinamikával és sebességgel mind védekezésben, mind támadásban, ami az eredmény megfordításához vezetett. A végén a győzelemhez elengedhetetlen küzdőszellem is megvolt a lányokban.

ELIOS KISPEST NKK–IPRESS CENTER VÁC 31–41 (15–17)
Soroksári Sportcsarnok, 250
néző. V: Nagy F., Túróczy
KISPEST: Brunner – Tamás 3, Kiss K. 4 (2), Trizno 4, FUNDÁK 4, Polics 3, BALOG B. 4. Csere: Nenezics (kapus), Vadász, Pintér 3, Kosik 1, Balogh V., Petrovszki 1, Bárdi 2, Szerző 2, Felső. Edző: Béki Nagy Bertalan
VÁC: Arenhart 1 – DO NASCIMENTO 11 (1), Soós 5, Helembai 3, Basic 1, Temes 4 (2), RADOSZAVLJEVICS 8. Csere: Balog G. 1, HÁMORI 5, Farkas 1, Kácsor, Sziráki, Vukcsevics 1, Szondi, Bató. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 18. p.: 11–7. 25. p.: 12–14. 37. p.: 19–21. 46. p.: 23–29. 53. p.: 26–36
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3
Béki Nagy Bertalan:
– Nagyon mély gödörből próbálunk kimászni. Voltak biztató jelek, de a tízgólos vereséget azért ne nevezzük jó eredménynek.
Szilágyi Zoltán: – Az első félidőben gondjaink voltak a visszarendeződéssel, majd a játékrész végén fordítani tudtunk, és a második félidőben megnyertük a mérkőzést.

1. Győri Audi ETO KC 14 14 479–294 +185 28
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 14 12 2 446–332 +114 24
3. Érd 12 10 1 1 338–289 +49 21
4. Dunaújvárosi Kohász KA 14 9 5 411–350 +61 18
5. Ipress Center-Vác 14 8 1 5 392–369 +23 17
6. DVSC-TVP 14 6 3 5 370–350 +20 15
7. Alba Fehérvár KC 13 7 6 355–340 +15 14
8. Siófok KC 13 5 1 7 367–349 +18 11