Női kézi NB I: a Békéscsaba fontos győzelmet aratott

2018.04.19. 19:38
A Békéscsaba 26–25-re nyert Budaörsön a K&H női kézilabdaliga csütörtöki mérkőzésén, ezzel a Kecskemétet megelőzve elmozdult a kiesőzónából.

A két csapat békéscsabai összecsapásán 27–25-re a Budaörs győzött, és most is sokáig Zácsik Szandráék álltak nyerésre.

Az első félidőben 9–3-ra, a 45. percben 19–17-re vezetettek a hazaiak, innen lett 19–22, majd budaörsi időkérés után 22–22. Fél perccel a vége előtt Zácsik hétméteresből egyenlített, de a Békéscsabának még volt ideje egy támadásra – emberhátrányban –, melynek végén a szerb Jovana Kovacsevics talpról a jobb alsó sarokba lőtt, ezzel a vendégek nagyon fontos győzelmet arattak.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
21. FORDULÓ
BUDAÖRS–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 25–26 (13–10)
Budaörs, 770
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
BUDAÖRS: Sipeki – Ertl 1, Hornyák Á. 3, Pálos-Bognár 1, Pásztor 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6 (1), Farkas E. 2. Csere: Wéninger (kapus), SZABADFI 5, Zsigmond 1, Juhos 5 (1), Gerháth. Edző: Mihály Attila
BÉKÉSCSABA: GYÖRKÖS – Kovács Anett 3, Mihálffy 1, Szögi, Zöldi-Tóth 2, KOVACSEVICS 6, Bottó 3. Csere: Pintér Zs., Walfisch 3, VUKAJLOVICS 5, Giricz, Gidai 3 (2). Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 22. p.: 9–3. 27. p.: 10–8. 36. p.: 15–15. 43. p.: 18–17. 51. p.: 19–22. 55. p.: 24–24
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Mihály Attila:
– Két ellentétes félidőt játszottunk. Sajnálom, hogy a másodikban a rutinosabb játékosaimnak is megremegett a keze, rosszkor hibáztunk, de megyünk tovább!
Horváth Roland: – Múltkor azt nyilatkoztam, hogy borzasztó, most azt, hogy ez fantasztikus!

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 18 592–407 +185 36
2. Győri Audi ETO KC 19 18 1 618–421 +197 36
3. Érd 20 16 4 590–481 +109 32
4. Dunaújvárosi KKA 20 13 1 6 568–486 +82 27
5. Váci NKSE 20 13 7 642–550 +92 26
6. Kisvárdai KC SE 20 12 1 7 486–475 +11 25
7. Siófok KC 20 12 8 560–533 +27 24