Női kézi NB I: 17-tel nyert a Fradi, a DVSC legyőzte a Dunaújvárost

2017.01.24. 19:49
A női kézilabda NB I 12. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 38–21-re legyőzte az MTK-t, a DVSC pedig 30–29-re nyert a Dunaújváros ellen.

Az MTK-é volt a meccs első gólja, de a Ferencváros hamar magához ragadta a kezdeményezést. Ugyanakkor hiába húzott el három (8–5), majd négy góllal is (12–8), az MTK rendre vissza tudott zárkózni (12–11).

A 22. perctől (15–13) kezdve aztán csak megtörte ellenfelét a házigazda, és a szünetben már hattal vezetett (21–15), a 32. percben már kilenccel (24–15), a 40.-ben pedig már 15-tel (31–16), végleg lerendezve a kérdéseket (38–21).

A Dunaújváros Klujber Katrin és Kovács Anna góljaival alaposan bekezdett, és a 2–0-s hazai vezetés után a 12. percben már 4–7-et mutatott az eredményjelző.

A több mint hat percig tartó újvárosi gólcsendet három találattal büntette a Debrecen (7–7), majd a 24. percben újra vezetett is (10–9), más kérdés, hogy a szünetre így is a vendégek vonulhattak előnnyel (13–14).

A második félidőben is rendre a hazaiak futottak az eredmény után, egészen az 51. percig, akkor viszont egy 4–0-s szériával fordítottak (27–24), és innentől már nem engedték ki a kezükből a meccset (30–29).

NŐI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
DVSC-TVP–DUNAÚJVÁROSI KKA 30–29 (13–14)
Debrecen, 1000néző.V:Herczeg, Südi
DVSC:
Horváth-Pásztor – Varsányi3,Punko4,GARBUZ4,SIRIÁN4,DESZPOTOVICS4,KELEMEN5. Csere:LAJTOS (kapus), CSÁKI5 (4),Tóvizi1,Tóth M., Siska, Pénzes. Edző:Tone Tiselj
DKKA:OGUNTOYE – KLUJBER9 (1),KOVÁCS ANNA9,Karnik Sz.1,Cifra1,SZALAI6,Molnár B. Csere:Csapó (kapus), Kudor, Takács D., Hornyák B.1,Rácz-Vincze2,Nick. Edző:Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 3. perc:2–0.12. p.:4–7.19. p.:7–7.24. p.:10–9.37. p.:16–18.48. p.:21–23.53. p.:27–24
Kiállítások:4, ill. 8 perc
Hétméteresek:7/4, ill. 4/1
Tone Tiselj:
–Újabb nehéz mérkőzés, ráadásul a bajnoki menetrend sem egyszerű. Küzdenünk kell, hogy megtaláljuk a formánkat, de minden igyekezetünkkel ezen vagyunk. Védekezésben most rosszabb teljesítményt nyújtottunk, mint szoktunk, a jobb rotációs lehetőségeinkkel nyertük meg a mérkőzést.
Zdravko Zovko: –Kemény, küzdelmes meccset játszottunk. Az első félidőben mi voltunk a jobbak, a másodikban pedig a Debrecen, a szünet utáni rossz védekezésünkön úszott el a győzelem. Becsülettel küzdött a csapat, de összességében sok hibát követtünk el, és ez nem fért bele.

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–MTK BUDAPEST 38–21 (21–15)
Elek Gyula Aréna, 400
néző.V:Bucholz-Pech, Vágvölgyi
FTC:
Szikora – Lukács2,Szucsánszki3,SNELDER7,Szekeres, Kovacsics3,SCHATZL5. Csere:BÍRÓ B. (kapus), Pena1,JOVANOVICS6 (2),Hornyák D.2,Mészáros R.1,Mód, FALUVÉGI6,Szarka A.1,Szöllősi-Zácsik1. Edző:Elek Gábor
MTK:Hlogyik – Hosszu, HÁFRA3,Kovács G., Dakos, TERMÁNY9,Szádvári. Csere:Putz (kapus), Tóth E.2,Gorilszka4,Blaubacher, Slakta1,Stranigg2,Juhász E., Sztankovics. Edző:Golovin Vlagyimir
Kiállítások:6, ill. 6 perc
Hétméteresek:3/2, ill. –
Elek Gábor:
–Az első félidő gyenge védekezése a második játékrészre feljavult, ennek köszönhető nagy különbségű győzelmünk.
Golovin Vlagyimir: –Az első félidőt szorossá tudtuk tenni, de a második játékrészre betegségek és sérülések miatt elfogytunk.

1. Győri Audi ETO KC 12 12 414–250 +164 24
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 13 11 2 412–307 +105 22
3. Érd 10 8 1 1 284–245 +39 17
4. DVSC-TVP 12 6 3 3 330–303 +27 15
5. Dunaújvárosi Kohász KA 11 7 4 329–276 +53 14
6. Ipress Center-Vác 11 6 1 4 299–279 +20 13
7. Alba Fehérvár KC 11 5 6 288–282 +6 10
8. Siófok KC 12 4 1 7 312–326 –14 9