Női kézi MK: sorozatban 12. alkalommal a Győré a trófea

2016.05.01. 19:30
Görbicz Anita (jobbra) már csak segítséggel tudja megmutatni, mennyi MK-aranyérme (12) van (Fotók: Földi D. Attila)
A Győri Audi ETO KC nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát, a szigetszentmiklósi döntőben 33–27-re legyőzve az Érdet.

A legtöbben úgy gondolták, hogy a Győr–Ferencváros elődöntő volt az igazi finálé – nem alaptalanul –, de az ETO-nak vasárnap sem volt elég csak a mezt pályára küldenie. Ez az érdiek dicsérete, akik nem törődve az erőviszonyokkal végig hittek a csodában.

Szabó Edina csapata az első perctől kezdve futott az eredmény után, de ezt – Klivinyi Kinga, Katarina Krpezs-Slezak és Mireya González vezérletével – olyan jól tette, hogy az ETO csak az utolsó negyedórában tudta végleg leszakítani.

A papírforma tehát nem borult, az első Magyar Kupa-győzelmét 2005-ben ünneplő Győri ETO azóta egyszer sem engedte át másnak a trófeát, az idén sem. Ezzel a kisalföldi csapat beérte az örökranglistát eddig egyedül vezető, 12-szeres M(N)K-győztes Vasast.

A négyes döntő legjobb játékosának Klivinyi Kingát választották meg, a legjobb kapusnak pedig a győri Kari Aalvik Grimsbőt.

A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Földi D. Attila)

NŐI KÉZILABDA
TIPPMIX TÖRÖK BÓDOG MAGYAR KUPA

DÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 33–27 (16–12)
Szigetszentmiklós, 1100
néző. V: Bacs, Bóna
GYŐR: Grimsbö – Orbán Adrienn 3, Groot 1, KOVACSICS 4, LÖKE 7, Amorim 2, Hársfalvi 1. Csere: Kiss É. (kapus), BROCH 3, GÖRBICZ 9 (4), Alstad 1, Knedlíková 1, Sulland 1. Edző: Ambros Martín
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 8 (3), M. GONZÁLEZ 8, KLIVINYI 7, Kisfaludy, Signaté 1, Fekete B. Csere: Gridnyeva (kapus), A. Bulatovics, Barján 2, O. Vukcsevics 1, Szabó L., Vajda. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 9. p.: 5–4. 14. p.: 9–4. 23. p.: 14–8. 34. p.: 18–14. 39. p.: 20–18. 42. p.: 23–18. 45. p.: 24–21. 47. p.: 27–21. 52. p.: 29–24
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Ambros Martín:
– Nehéz feladat két nap alatt két mérkőzést játszani, de elégedett lehetek, nemcsak a kupagyőzelemmel, hanem azzal is, ahogy elértük. Két kemény mérkőzést vívtunk, és ez jó felkészülés volt a következő hétvégére.
Szabó Edina: – Jó mérkőzést játszottunk, értékes az ezüstérem. Csapatom dicséretet érdemel, akárcsak közönségünk.

A MAGYAR KUPA GYŐZTESEI
12- szeres: Győri ETO KC (Graboplast ETO KC, Audi ETO KC), Vasas
11-szeres: FTC (Spectrum-FTC, FTC-Polgári Bank, Herz-FTC)
5-szörös: Debrecen (DMVSC, DVSC), Dunaferr SE (Dunaferr NK)
3-szoros: Bp. Spartacus SC
2-szeres: Vörös Lobogó Magyar Posztó, TFSE, Bakony Vegyész
1-szeres: Bp. Vörös Meteor, Építők KC (Hargita KC), Goldberger SE, Bp. Szikra

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
A 3. HELYÉRT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–FEHÉRVÁR KC 40–19 (20–9)
Szigetszentmiklós, 800
néző. V: Haraszti, Nachtmann
FTC: SZIKORA – Kovacsicz 2, HORNYÁK D. 6, Szucsánszki 2, Mészáros R. 1, ZÁCSIK 10, SCHATZL 4. Cs: K. Tomasevics (kapus), Szekeres 1, Szekerczés 4 (2), CIFRA 4, Szarka A., LUKÁCS V. 5, Háfra 1. Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: Herr O. – Csáki 2, Djordjevszka 1, Hajduch, HUDRA 1, Isitate 3, Kazai. Cs: Sipeki (kapus), Mayer 2, Tilinger 1, Májer 2, Herr A. 2 (2), Tanabe 2, Filipovics-Bandelier, UTASI 3 (1), Rideg. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 10. p.: 7–5. 18. p.: 11–8. 23. p.: 16–9. 38. p.: 29–10. 49. p.: 35–15
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Végig komolyan vettük a mérkőzést, és ez nagyon fontos. Sokkal jobban szeretem az ehhez hasonló találkozókat, szemben mondjuk a Debrecen elleni bajnoki elődöntővel, amikor szenvedős játékkal nyertünk. Támadásban és védekezésben is jó teljesítményt nyújtottunk, pedig Nerea Penára kisebb sérülés miatt nem is számíthattam. Megvolt a stabil kapusteljesítmény. Annak is nagyon örülök, hogy erőben is kezdjük visszanyerni a formánkat.
Deli Rita: – Fiatal játékosaink helytálltak, ez mindenképpen pozitívum. Csáki Viktória nagyon jól kezdte a meccset, nem jött jól, hogy megsérült, ahogy több játékvezetői döntést sem bírtunk el az első félidőben. Nagy hátrányban azt kértem a csapattól, mutassa meg, hogy van tartása, és ezt a fiatalabb játékosaink meg is tudták csinálni, de csak ők.