Női kézi MK: négy között az Érdet legyőző Fradi

2014.03.16. 20:30
A Fradi ismét legyőzte az Érdet (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria jutott be a négy közé a női kézilabda Magyar Kupában, miután 31–29-re legyőzte az Érdet.

Az Érd és az FTC játszotta az MK-negyeddöntő slágermeccsét, Szabó Edina együttese a szezonban ezt megelőzően a bajnokságban és a BL-selejtezőben is alulmaradt a Fradival szemben.

Az érdiek az első félidőben jól tartották magukat, bár 5–4 után rendre a tíz percet is emberhátrányban töltő Fradi vezetett. A hazaiaknál a Németh András válogatott keretéből kimaradó Triscsuk Krisztina nyolc találatával vitte hátán csapatát, amely egygólos hátrányban (12–13) volt a szünetben.

A második félidőben hamar elhúzott néggyel az FTC, és ezzel az előnnyel jól gazdálkodott a későbbiekben is. Az Érdben Triscsuk mellé felzárkózott Klivinyi Kinga is, de a hajrához érve hét gól is volt a Fradi előnye. Az Érd ugyan közelebb tudott zárkózni, de 31–29-cel így is a fővárosiak jutottak tovább.

A párharcok egy mérkőzésen dőlnek el. A négyes döntőt április 26-án és 27-én rendezik.

NŐI KÉZILABDA MK, NEGYEDDÖNTŐ
ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–31 (12–13)
Érd,
1800 néző. V: Dobrovits, Tájok
ÉRD: Janurik – Koren, KOVÁCS A. 3, BOGNÁR 3, Vukcsevics 1, TRISCSUK 10 (5), Schatzl 4. Csere: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), Kisfaludy, Szekeres, KLIVINYI 8. Edző: Szabó Edina
FTC: Szikora – Kovacsicz 4, Zácsik, SZUCSÁNSZKI 6, Szamoránsky P. 1, TOMORI 6, Vérten 2. Csere: Abramovics (kapus), MÉSZÁROS 2, PENA 7 (3), Steinbach 1, Szekerczés, Szarka 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 9. p.: 5–4. 13. p.: 5–7. 22. p.: 10–10. 34. p.: 13–17. 42. p.: 16–21. 46. p.: 20–23. 52. p.: 21–28. 57. p.: 26–29
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
Továbbjutott: FTC
Szabó Edina:
– A második félidő elején felpuhult a védekezésünk, amit jól kihasznált az ellenfél, ezt követően már csak futottunk az eredmény után.
Elek Gábor: – Nagyon nehezen tudtuk felvenni a ritmusunkat. A második félidő közepén egy tízperces szakasszal eldöntöttük a találkozót, amit a végén újra nehézzé tettünk magunknak.