Női kézi MK: legyőzte a Kisvárdát, bronzérmes az FTC

V. J.V. J.
2021.05.16. 17:27
A Ferencvárosi Torna Club lett a női kézilabda Magyar Kupa bronzérmese, miután a harmadik helyért játszott veszprémi mérkőzésen 28–21-re legyőzte a Kisvárdát.
Legyőzte a Kisvárdát, bronzérmes az FTC a Magyar Kupában (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

A mérkőzés 37. másodpercében Háfra Noémi nyitotta a gólok sorát, a Ferencváros pedig úgy győzte le a Kisvárdát, hogy az az egész találkozón egyszer sem tudott vezetni.

A rétköziek az első játékrészben még nem szakadtak le nagyon a gólok számában a lehetőségeit gyengén kihasználó ferencvárosiaktól, sőt, többször is egyenlíteni tudtak, ám a félidei kétgólos hátrányt követően bevetett létszámfölényes támadójátékuk nem sikerült jól: az FTC hibáikat kihasználva jelentősebb előnyre tett szert, és simán hozta a találkozót.

Angela Malestein négy góllal, a kapusok közül Bíró Blanka 13, Janurik Kinga pedig két védéssel járult hozzá a Kovacsics Anikót és Csiszár-Szekeres Klárát nélkülöző Ferencváros sikeréhez. A túloldalon Dombi Luca ötször volt eredményes, Mátéfi Dalma 13, Leskóczi Boglárka pedig két védést mutatott be.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, VESZPRÉM
BRONZMECCS

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
KISVÁRDA MASTER GOOD SE 28–21 (14–12)
Veszprém, 600 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
FTC: BÍRÓ B. 1 – MALESTEIN 4, Stolle 1, SZUCSÁNSZKI, Behnke 1, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 3. Csere: Janurik (kapus), E. Bölk 3, Klujber 3 (3), Kisfaludy, Tóth Nikolett 2, Kovács Anett 2, Márton G. 3, PÁSZTOR N. 3. Edző: Elek Gábor
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Szabó Nina 3, Dombi K., Termány, Siska 3, MÉSZÁROS-MIHÁLFFY 4, Milosevics T. 1. Csere: Pásztor B., Leskóczi (kapusok) Bouti 2, Habánková 2, Udvardi 1 (1), DOMBI L. 5, Bacenková, Zavaczki. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 13. p.: 7–5. 26. p.: 13–10. 31. p.: 14–13. 40. p.: 19–15. 49. p.: 24–18
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/1